Adrianna: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Adrianna obchodzi imieniny
9 stycznia
4 marca
5 marca
23 marca
3 kwietnia
8 czerwca
8 lipca
9 lipca
7 sierpnia
27 sierpnia
8 września
9 września

Adrianna to piękne i oryginalne imię, można również powiedzieć, że dość rzadkie. Kiedy obchodzi imieniny? Daty imienin dla tego imienia to: 9 stycznia, 4 marca, 5 marca, 23 marca, 3 kwietnia, 8 czerwca, 8 lipca, 9 lipca 7 sierpnia, 26 sierpnia, 8 września, 9 września. Najczęściej imieniny Adrianny są obchodzone 4 marca, 27 sierpnia, 8 września. Imię Adrianna to odpowiednik imienia męskiego Adrian, które pochodzi od cesarza Hadriana. Imię pierwszy raz pojawiło się w starożytnym Rzymie, od wspominanego cesarza Hadriana, gdzie Hadrianus oznaczało pochodzący z Hadrii.

W postaci imienia żeńskiego zaczęło funkcjonować od 1350 roku. Jeśli chodzi o patronów tego imienia to są to: św. Adrian z Canterbury, św. Adrian i Natalia z Nikomedii, św. Hadrian III oraz bł. Adrian Fortescue. Postać świętego Adriana z Canterbury jest tutaj szczególnie ciekawa. Był on mnichem benedyktyńskim, który został wyznaczony przez papieża św. Witaliana, jako arcybiskup Canterbury. Odmówił jednak tego stanowiska, uważając, że nie jest go godny. Wpomnienie o nim było jednak silne, bo był uznawany za znawcę Pisma Świętego i głęboko wierzącego człowieka. 

Adrianna – charakter i imię w innych językach

W innych językach to imię występuje z powodzeniem i są to Adriana w angielskim, Adrienne w francuskim i niemieckim i Adriana we włoskim. W chorwackim znamy Jadrankę, a w portugalskim Adrianę. Do Adrianny można mówić zdrobniale jako na przykład Ada, Adria, Adrianka, Adrianeczka i Adek. Co mówi się o osobach o tym imieniu? Określa się jako osoby, które chcą korzystać z życia i potrafią się bawić. Uznaje się je za silne osobowości i mające własne zdanie, którego nie boją się mówić głośno. Kobiety o tym imieniu konsekwentnie dążą do wyznaczonego celu i są odporne psychicznie. Adrianna wzbudza szacunek i respekt i choć nie jest zbyt czuła w miłości, to potrafi stworzyć szczęśliwy związek.

Potrafi zadbać o domowe ognisko, ale pilnuje swojej niezależności i to ona musi być najważniejsza w domu. Jej mocny blask sprawia, że nie każdy przyjaciel wytrzyma taką presję i nie każdy partner jest w stanie się jej podporządkować. Mocny charakter Adrianny jest zaletą, jednak nie w każdej sytuacji. Dlatego uważa się ją za skomplikowaną osobowość, która nieustannie zaskakuje innych. 

Adrianna – znane osoby o tym imieniu i numerologia

Znana polska aktorka teatralna to Adrianna Biedrzyńska, a zagraniczna modelka brazylijska o światowej sławie to Adriana Lima. Znane są jeszcze Adriana Asti, włoska aktorka, a także Adrienne Clarkson, kanadyjska polityk. W numerologii, to ósemka jest szczęśliwą liczbą dla posiadaczki tego imienia, a Adrianna jest opisywana jako twórca, o dużej inteligencji i wyobraźni. Osoba o tym imieniu jest dobrym przyjacielem, który zauważa potrzeby innych. Jednak nie przywiązuje się na długo do ludzi, bo nie zależy jej na trwałych więziach i jeśli coś jej nie odpowiada, szybko kończy relację. Przy tym, potrafi szybko rozwiązywać problemy, co jest ogromną zaletą zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jeśli chodzi o główne cechy wymieniane dla Adrianny to są to: intuicja, aktywność i wola. Kobieta o tym imieniu jest wyjątkowo niezależna i stawia głównie na karierę i rozwój zawodowy. W związku z tym nie każdy mężczyzna odważy się zabiegać o jej względy, biorąc pod uwagę jej dominujące cechy i to, że nie stawia ona rodziny jako priorytetu. Szczęśliwe kamienie Adrianny to magnetyt i szmaragd. Szczęśliwy kolor to niebieski, a znaki zodiaku to byk i waga.

Zobacz też inne imiona na literę A

Zobacz też inne imiona