Amelia: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Amelia obchodzi imieniny
5 stycznia
30 marca
20 kwietnia

Imię Amelia po raz pierwszy pojawiło się w Polsce już w XIV wieku, pod postacią Amalia. Obecnie to imię po raz kolejny cieszy się ogromną popularnością, od kilku lat niezmiennie będąc na podium najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek. Amelia pochodzi z języka starogermańskiego, a znaczenie tego imienia można rozumieć jako dzielna obrończyni ogniska domowego, lub też pracowita gospodyni.

Imieniny Amelii 

Kobiety o imieniu Amelia obchodzą swoje imieniny 3 razy do roku. Najbardziej popularną datą ich obchodzenia jest 5 stycznia, ponadto Amelie obchodzą swoje święto 30 marca oraz 20 kwietnia. 

Patronką imienia Amelia jest Amelia z Temse, siostra benedyktynka, urodzona w 741 roku. Święta Amelia uznawana jest za patronkę rybaków oraz rolników. Niejednokrotnie pomaga zachować Chrystusa w sercu u osób młodych, walczących, zmagających się z jakimiś problemami. Święta pomaga także osobom po poważnych obrażeniach nóg raz rąk. 

Jaka jest kobieta o imieniu Amelia?

Amelie uznawane są za kobiety odpowiedzialne oraz rozważne, mające romantyczną duszę. Skrycie marzące o wielkiej miłości, często wdają się w przelotne, niewiele znaczące romanse. Decyzje o małżeństwie i założeniu rodziny zwykle podejmują dość późno. Zawodowo najczęściej spełniające się w profesjach wymagających dużych pokładów empatii, cierpliwości oraz współczucia.

Kobiety niezwykle twórcze, skrupulatne, cenione w pracy za swą wiedzę i ponadprzeciętną pracowitość. Właściwie wybrana kariera zawodowa dodaje im skrzydeł i zmotywuje do dalszego rozwoju i trudu. Istoty nieznoszące nudy i monotonii, w wolnych chwilach planujące dalekie, egzotyczne podróże. 

Praca oraz kiera zawodowa 

Kobieta nosząca imię Amelia będzie doskonałą przedszkolanką, nauczycielką, czy pediatrą. Panie noszące to imię, uwielbiają kontakt z najmłodszymi, wyróżniają się cierpliwością i zaangażowaniem, a ponadto mają głowę pełną doskonałych, twórczych, ciekawych pomysłów! Nie znoszą nudy, także na polu zawodowym, niezmiennie szukają emocji i nowych wyzwań. Ceniona za wnikliwość, dużą skrupulatność i dokładność. Pochwały oraz inne sukcesy zawodowe dodają jej otuchy i motywują do jeszcze większego wysiłku. Amelia kocha wyzwania, egzotykę i dalekie podróże. Doskonale czuje się, pracując pod presją czasu, zawsze znajduje najlepsze wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji. Zdecydowanie nie czuje się spełniona w pracy biurowej, monotonnej i siedzącej.

Miłość i rodzina 

Kobieta o imieniu Amelia kocha szaleństwo, przygodę oraz życie pełne wrażeń. Z tego względu nie stroni od przelotnych znajomości i gorących romansów. Żądza przygód sprawia, że o ustatkowaniu się oraz rodzinie myśli dość późno. Ponadto jej osobowość, entuzjazm i częste sukcesy zawodowe niekiedy sprawiają, że traci swoją szansę na wielką miłość, o której skrycie marzy. Gdy kobieta o imieniu Amelia zdecyduje się na związek z tym jedynym, staje się kobietą, czują, namiętną i bardzo oddaną. Bogata wyobraźnia i niezwykle pokłady miłości sprawią, że u boku odpowiedniego mężczyzny będzie doskonałą partnerką, matką oraz strażniczką ogniska domowego.

Przyjaciele i życie towarzyskie

Amelia doskonale czuje się we własnym towarzystwie, zna swą wartość, i nigdy nie szuka przyjaciół na siłę. Jej entuzjazm, pogoda ducha, a także subtelność i zachowanie pełne taktu sprawia, że zwykle otacza się wianuszkiem bliskich jej osób. Jej powiernikami stają się ludzie, którzy nie lubią nudy i potrafią dotrzymać jej kroku, nawet w szalonych pomysłach! Znajomi Amelii cenią ją za niezwykłą pogodę ducha, beztroskie podejście do życia, artystyczną duszę i brak skłonności do nadmiernego narzekania! 

Zobacz też inne imiona na literę A

Zobacz też inne imiona