Bożena: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bożena obchodzi imieniny
13 marca

KIEDY BOŻENKA MA IMIENINY?

Bożena imieniny, kiedy je ma?

Wszystkie osoby noszące na piersiach imię Bożena, obchodzą własne imieniny: 13 marca każdego kalendarzowego roku.

POCHODZENIE IMIENIA BOŻENIA

Skąd to imię pochodzi?
Bożena ─ pochodzenie jej imienia: jest to żeńskie imię pochodzenia słowiańskiego. Samo słowo utworzone poprzez dodanie do rdzenia ”boż” (od słowa: “Bóg”) przyrostek zdrabniającego + końcówka (ana) albo też i (+ ena). W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono: “obdarowana przez Boga” lub “istota ludzka darowana drugiemu człowiekowi prosto od Boga”.

Jej osobowość jest niezwykle enigmatyczna, czyli tajemnicza, niezbadana. We wszystko, co robi, wkłada całą moc swej duszy, ale nie uzewnętrznia zwyczajnie, nie uzewnętrznia tego wszystkiego, inaczej nie daje poznać po sobie własnych uczuć innym osobom i solidnie angażuje się jako kobieta w przyjaźnie oraz nie potrafi odróżnić jej od sfery miłosnej (miłości). Bożena jest niezwykle fascynującą kobietą. Zatem mocno i dość solidnie otacza własną aurą drugiego człowieka.

ZNACZENIE IMIENIA

Znaczenie imienia Bożena, jakie ono jest?

Każda kobieta obdarzona imieniem Bożena cechuje się – skrytością uczuć, które dodają tajemniczego osobistego uroku. Znajomi chętnie się jej zwierzają i ufają jej podczas powierzania własnych tajemni. Dzieje się tak dlatego, że Bożena potrafi równocześnie łagodne oraz i wyrozumiałe zrozumieć drugą osobę.
Co więcej, Bożena to imię mające zapuszczone korzenie, czyli wywodzi się z j. starosłowiańskiego.

SŁAWNE OSOBY Z TYM IMIENIEM, JAKIE?

Znani, sławni imiennicy, są to:

  • Bożena Targosz to: polska prezenterka TV.
  • Bożena Dykiel to: polska aktorka, np. serial ‘’Na Wspólnej’’.
  • Bożena Krzywobłocka to: polski historyk sztuki współczesnej.
  • Bożena Walter to: polska dziennikarka. 

KTO JEST PATRONEM?

Bł. Bożena ─ na chwilę obecną nie są znane żadne jakiekolwiek wzmianki o świętej Bożenie.

JAKA JEST OSOBA Z TYM IMIENIEM?

Bożena prywatnie, jaka ona jest?

1. Jako życiowy partner:

Niestety, ale zazwyczaj nie jest to kobieta zbyt mocno przepadająca za bliskimi kontaktami z rodziną. Jej umiłowaniem są nieustanne zmiany w życiu, równie w podróżowaniu, jak i w odwiedzaniu nowych miejsc, czy zmian w życiu towarzyskim. Między innymi to wszystko sprawia, że kobieta o takiej naturze osobowości, nie ma możliwości zajęcia się założeniem własnej rodziny.

Jeżeli, natrafi na prawdziwą i jedyną miłość, to owszem, czemu nie? Wtenczas jej miłość, jest w stanie zatrzymać ją w domu.

2. Jako pracownik:

Bożena to niezwykle żywa i energiczna osoba oraz bardzo zaradna, czyli samowystarczalna kobieta. Doskonale potrafi zorganizować sobie czas, kiedy potrzebuje go na wyłącznie własny użytek osobisty.

Kobieta ta zawsze stawia często na dobra materialne, ale i też własny sukces. Osoba o tym imieniu bardziej opiera się na znajomościach oraz ścisłej współpracy z innymi wpływowymi ludźmi niż własnym zaangażowaniu w sprawy czysto zawodowe.

Niestety, Bożena nie nadaje się do wysokich rangą stanowisk w pracy. Aczkolwiek, nie potrafi ona długo pracować w jednym miejscu. Jednak dla niej, to żaden problem, czy przeszkoda. Po prostu ma taki styl życia i sposób obycia z ludźmi, to jej najbardziej odpowiada. Osoba z tym imieniem także może być świetnym współpracownikiem. Wszędzie tam, gdzie znajdzie się ona pod ręką.

3. Jako przyjaciel:

Bożena jest osobą, nienarzekającą na brak przyjaciół. Równocześnie cechuje ją w relacjach bezpośrednich: uprzejma i mocno szczerość oraz życzliwość wobec ludzi. Ponadto doskonale ona rozumie oraz potrafi / umie docenić każdego ze swoich znajomych.
Żaden człowiek, nawet ten nowo poznany, w jej obecności, nie czuje się skrępowany ani nie ma większego powodu do wstydu.

Ponieważ Bożena jest ponad przeciętnie bardzo komunikatywną i klarowną w bezpośrednim przekazie werbalnym. Bożena żyje sobie przeważnie z dużym życiowym rozmachem, a także własną bujną fantazją. Dodatkowo dodaje jej to osobistego blasku i szykownej elegancji jej duszy i osobowości. Zatem mocno, i dość solidnie otacza własną aurą drugiego człowieka.

Zobacz też inne imiona na literę B

Zobacz też inne imiona