Bruno: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bruno obchodzi imieniny
17 maja
12 lipca
14 lipca
18 lipca
6 października
11 października
15 października

Imię Bruno – znaczenie i charakter

Imię Bruno zyskuje w Polsce na popularności. Pochodzi od niemieckiego słowa brun, oznaczającego „niedźwiedź”. Etymologia podkreśla moc nosiciela tego imienia. Bruno był odpowiedzialny, zdyscyplinowany, pracowity i odporny psychicznie i fizycznie. Jest prawdziwym realistą, który bardzo trafnie ocenia charaktery spotykanych ludzi. Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć o Bruno!

Bruno – pochodzenie i znaczenie

Imię Bruno to również słowo opisujące przymiotnik „brunatny”. W Polsce nazwa ta została użyta po raz pierwszy w 1236 roku. Właściciel tego imienia jest bardzo surowy i niedostępny. Nie oznacza to jednak, że nie otaczają go ludzie, na których może liczyć.

Bruno lubi podążać za ustalonymi schematami. Uważnie obserwuje otaczający go świat i wyciąga własne wnioski. Najpopularniejszym zdrobnieniem często stosowanym jest Bruncio. Bruner, Brunatek, Brunio – trzeba przyznać, że niedźwiedzie pochodzenie jest w tym przypadku uzasadnione.

Bruno – kiedy obchodzi imieniny?

Bruno może obchodzić imieniny: 17 maja, 12, 14 i 18 lipca, oraz 6, 11 i 15 października. 6 października przypada wspomnienie św. Brunona Carthusiego, patrona imienia.

Bruno – Rodzina i miłość

Właściciel tego imienia może wydawać się niedostępny i skryty. Wynika to jednak z jego szczególnego charakteru. Bruno nie szukał przypadkowych znajomości. Musi być otoczony ludźmi, którym ufa. Jeśli chodzi o miłość, to nie przypadek. Szuka serca swojej jedynej wybranki. Jeśli już jest zakochany, tworzy długotrwałe związki, a dla ukochanej jest gotowy zrobić wszystko.

To dobry materiał na ojca. Bruno jest wesołym facetem, który lubi żartować. Chęć żartowania nigdy go nie pokonała, nawet w trudnych chwilach. Poza tym swoimi żartami naprawdę ożywia atmosferę. Bardzo łatwo nawiązuje kontakt z kobietą, która ceni sobie takie samo poczucie humoru. Jednak do związku szuka kobiety rodzinnej chcącej dbać o domowe ognisko. Oznacza to umiejętność gotowania pysznych obiadów, wychowywania dzieci i kochania całym sercem.

Bruno – charakter

Mężczyzna o tym imieniu uwielbia dowodzić i nazywany jest „samcem alfa”. Nienawidzi różnic zdań. Przekonany o swoich wielkich zdolnościach, często wychodził z motyką na słońce. Jego ambicja jest godna podziwu, zwłaszcza gdy osiąga swój cel. Niesamowita pewność siebie czasami odbija mu się czkawką. Na szczęście Bruno tak naprawdę nie przejmuje się porażką. Wbrew pozorom nie ma wybuchowego charakteru, a jak już się złości potrafi śmiechem załagodzić sytuację.

Lubi zdrzemnąć się po obiedzie i położyć się do łóżka, kiedy ma trochę wolnego czasu. Bruno to ciężko pracujący człowiek, który pragnie utrzymać rodzinę. W swoje zadania wkłada dużo energii i serca i pracuje najlepiej jak potrafi. Często poświęca dodatkowy czas, a nawet osobiste kwoty, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie jak najlepsze warunki życia. Dzieci są jego największym skarbem. Ogólnie Bruno jest bardzo domową osobą. Niektórzy mogą odnieść wrażenie, że jest samotny, ale tak nie jest. Chętnie spędza czas z innymi ludźmi, ale jest to niewielka grupa najbliższych mu osób, takich jak rodzina i przyjaciele. Wyraźnie stawia na jakość, a nie ilość. Wolałby mieć jednego lojalnego przyjaciela niż dziesiątki znajomych, którzy zwracają się do niego w potrzebie.

Niedźwiedź uwielbia łowić ryby, więc nic dziwnego, że Bruno również najlepiej relaksuje się ze swoją wędką. Oczywiście uwielbia chwalić się przed znajomymi złowionymi okazami. Jego inne zainteresowania to sport, polityka, historia, łowiectwo i motoryzacja.

Bruno – szczęśliwa liczba

Bruno to numer 7 w numerologii. Według wielu osób liczba ta przynosi szczęście. Właściciel tego imienia jest bardzo silny zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Z jednej strony wrażliwy, ale z drugiej bardzo odważny, nie boi się zranienia. Siódemka jest perfekcjonistą. Lubi pracować w trudnych sytuacjach. Ich życie zawodowe jest bardzo ważne.

Bruno – szczęśliwy kolor

Szczęśliwymi kolorami Bruna są niebieski i fioletowy. Pierwszy to symbol pokoju, duchowości, a także inspiracji. Podobnie fiolet reprezentuje wrażliwość, intuicję, pasję i szlachetność właściciela.

Zobacz też inne imiona na literę B

Zobacz też inne imiona