Dariusz obchodzi imieniny |
3 kwietnia |
25 października |
Pochodzenie imienia Dariusz
Imię Dariusz pochodzi od dwóch staro-perskich słów. Pierwsze z nich do “Daraya” tłumaczone jako posiadać, drugie natomiast to “vahu” czyli dobro. Imię to nadawane było trzykrotnie perskim królom, którzy stworzyli swego czasu ogromne imperium. Osoby noszące to imię mają zatem podskórną misję niesienia i ochrony wszelkiego dobra, które zwalcza zło.
Jaki jest prawdziwy Dariusz?
Jest to osoba inteligentna, która obstaje bardzo mocno przy swoim zdaniu i bardzo ciężko nakłonić go do zmiany poglądów. Dariusz ponadto jest pracowity, uczciwy i nie ulega wpływom. To silny charakter i osobowość wykuta w Persji. Zapewne znasz jakiegoś Dariusza, który tryska energią i jest bardzo pewny siebie? To własnie cechuje te osoby. Pewność siebie nie oznacza jednak w tym przypadku arogancji, wręcz przeciwnie, to osoby, na które można liczyć w trudnych sytuacjach, gdyż są bardzo pomocne. Dariusz lubi otaczać się ludźmi ale również z wzajemnością, jest obdarzany dużą sympatią. Dąży również uparcie do celu, przez to, że uwielbiają gdy ich praca ma sens. Uwielbiają przykładać rękę do rzeczy twórczych. Zresztą w przypadku osób, które mają w swoim imieniu wpisane dobro nie mogło być inaczej.
Imieniny Dariusza
W kalendarzu znajdziemy taką samą liczbę imienin ilu wielkich perskich królów nosiło imię Dariusz. Imieniny tuż przed świętami Bożego Narodzenia są tymi najczęściej obchodzonymi przez jubilatów. Ci mężczyźni mogą świętować:
- 3 kwietnia
- 25 października
- 19 grudnia
Sławni Dariusze
Wielu sławnych osób z tym imieniem nie brakuje. Być może jest to spowodowane właśnie cechami, które występują bardzo często i wielu Dariuszy. Upór i ogromne chęci do dążenia w osiągnięciu wielkiego celu to właśnie przesłanki charakteryzujące te osoby.
W Polsce mamy sporo sportowców właśnie z tym imieniem:
piłkarze: Dariusz Dudka, Dariusz Dziekanowski, Dariusz Dudek
bokser: Dariusz Michalczewski
Dziennikarz sportowy, słyszany podczas każdego meczu polskiej reprezentacji Dariusz Szpakowski
Osoby związane z kinematografią i sztuką: Dariusz Gajewski, Dariusz Gnatowski, Dariusz Kowalski, Dariusz Siatkowski.
Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to polskie imię i światowej sławy Dariuszów jest dużo więcej, władca perski Dariusz I Wielki, włoski siatkarz Dario Messana czy amerykański koszykarz Darius Miles. Zatem sławnych Dariuszów można by wymieniać bez końca.
Co ciekawe jest to na tyle znane imię, że w polsce znajdziemy co najmniej kilka nazwisk utworzonych właśnie dzięki popularności tej godności: Darecki, Darek, Daros, Darowski, Darczewski
Kto jest patronem Dariusza?
Patronem jest św. Dariusz z Nicei, męczennik z pierwszych wieków wraz z Sekundusem, Zozymem i Pawłem. Do tej pory ze względu na niedostateczną liczbę informacji nie jest pewne miejsce męczeństwa. Mówi się o Nicei a także o Nikomedii.
Kariera, życie towarzyskie i rodzina
To człowiek pracy, bardzo zorganizowany i zdyscyplinowany w osiągnięciu końcowego sukcesu. Bardzo trudno go złamać, a jeśli powinie mu się noga, nie daje tego po sobie poznać. W życiu prywatnym i zawodowym stawia na aktywność przez co w szybkim tempie osiąga cele. Rozumie ludzi i ceni sobie dobre towarzystwo. Nawet gdy miewa zły humor potrafi zachować się tak by inni tego nie dostrzegli. Zaskarbia sobie atencję innych osób i wchodzi w zażyłe relacje. W sferze miłosnej nie jest to najłatwiejsza osobowość. Ma swoje zdanie i ciężko namówić go do jego zmiany. Mimo to Dariusze potrafią mocno kochać i tworzyć związki na całe życie. Wymaga to jednak od obu stron bardzo dokładnego poznania się nawzajem.