Feliksa: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Feliksa obchodzi imieniny
30 maja
23 sierpnia

Feliksa – data imienin

Przyjmuje się, że Feliksa w zależności od daty urodzin może obchodzić imieniny 30 maja lub 23 sierpnia.

Feliksa – pochodzenia imienia

Imię to jest pochodzenia łacińskiego. Wzięło się od słowa felix.

Feliksa – znaczenie imienia

Imie Feliksa oznacza kobietę szczęśliwą, a zarazem łaskawą. Warto podkreślić, iż imię męskie Feliks stanowiące odpowiednik tego imienia cieszy się w Polsce znacznie większą popularnością.

Sławne osoby o imieniu Feliksa 

Feliksa Magdalena Maria Franciszka Kozłowska, Felicity Rose Hadley Jones, Felicity Huffman, Felicity Kendal, Felicity Blunt, Félicité Chaton, Félicité Tomlinson, Felicija Bortkevičienė, Felicitas Woll, Felicitas Rombold, Feliksa Meda, Feliksa Kozłowska

Patronka imienia Feliksa

Za patronkę tego imienia uważa się Feliksę (Felicje) Metę. Ta kobieta pochodzenia włoskiego prowadziła w zakonie niezwykle ascetyczny tryb życia. Kobieta ta wiele lat swojego życia poświęciła nieprzerwanej modlitwie. W jej życiu w zakonie klarysek było również biczowanie oraz posty. Była ona podziwiana za jej wytrwałość w wierze. Osoby zamieszkałe w Pesaro wierzyły, że dzięki jej stawiennictwu zostały one uwolnione od takich tragicznych zdarzeń, jak wojny, czy plagi.

Charakterystyka osoby o imieniu Feliksa

Feliksa to kobieta, która z natury odznacza się pogodnym usposobieniem. Kobieta o tym imieniu ma wysoki poziom energii, a w życiu kieruje się przede wszystkim optymizmem. W jej życiu istotną rolę odgrywa aspekt duchowy. Ta sfera jest niezwykle ważna podczas podejmowania przez nią decyzji. Kieruje się ona bardziej sercem niż rozumem. Kobieta ta sprawdzi się w zawodach, w których istotną rolę odgrywa duchowość i intuicja. Może się ona doskonale sprawdzić, jako mentor. Jej z natury pozytywne usposobieniach z kolei sprawdzi się idealnie w zawodach związanych ze sprzedażą. Kobieta ta świetnie sprawdzi się jako marketingowiec, jak również przedsiębiorca. Związane jest to z jej naturalną konstrukcją, w związku z którą z łatwością dostrzega ona zalety produktu, a przymyka oko na wszelkiego rodzaju niedociągnięcia.

Entuzjazm tej kobiety potrafi wręcz zarażać osoby wokół. To sprawia, że sprzedaż produktów przychodzi jej z naturalną lekkością. Feliksa zazwyczaj widzi szklankę do połowy pełną. Patrzenie na świat przez różowe okulary może czasem prowadzić do rozczarowania, lecz jest ono zazwyczaj krótkotrwale. Kobietę o imieniu Feliksa charakteryzuje ciekawość świata. Dzięki temu jej pasją jest zwiedzanie nowych miejsc i daje jej to prawdziwą satysfakcję z życia. Osoba ta równie chętnie próbuje nowych pasji, lecz czasem można zauważyć w jej działaniu słomiany zapał. Feliksa dąży do długotrwałych harmonijnych relacji. Jest to osoba, która za wszelką cenę dąży do kompromisu i zgody. Osoby o tym imieniu są niezwykle lojalne. Relacje zrywają jedynie w ostateczności.

W tej sytuacji powód musi być naprawdę poważny i niezwykle ciężko będzie odbudować utracone przez nią zaufanie. Graniczy to wręcz z niemożliwym. Z natury optymistyczna osoba była wielokrotnie w życiu narażona na rozczarowanie i decydowała się na dawanie drugich szans, przez co w późniejszym życiu będzie starała się ona konsekwentnie trzymać się podjętych wcześniej decyzji. Feliksa zarówno w relacjach typowo damsko-męskich, jak i przyjaźni kieruje się dużą wyrozumiałością i daje swoim bliskim duży kredyt zaufania. W jej życiu stale towarzyszy wdzięczność za obecne w jej życiu osoby. Kobieta ta jest niezwykle oddaną przyjaciółką, dlatego warto pielęgnować relacje z nią i nie nadwyrężać jej zaufania.