Gabriela: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Gabriela obchodzi imieniny
10 stycznia
25 stycznia
7 lutego
10 lutego
19 lutego
27 lutego
18 marca
24 marca
17 lipca
29 września
17 października
19 grudnia
27 grudnia

Gabriela jest żeńską formą imienia Gabriel, pochodzi z języka hebrajskiego, a jej znaczenie to wojownik Boży. Jest energiczna, bardzo aktywna, należy do osób zachłannych. Jest jednak też sympatyczna oraz lubiana. Jej wadą jest pamiętliwość, nie zapomina uraz i krzywd. Ma zdolności racjonalizatorskie, szuka rozwiązań problemów. Jej partner musi być aktywny, nadążać za nią, w związku to ona rządzi. Jest materialistką. Wadami jej są porywczość oraz impulsywność. Po burzy jednak szybko wychodzi słońce i Gabriela przeprasza za swoje niewłaściwe zachowanie. Jej dom jest otwarty, nie brakuje w nim gości, jest śmiech oraz zabawa. Pragnie mieć piękny oraz gustownie urządzony dom. Kocha rodzinę, bliskich, jest dla nich podporą. Nie lubi flirtów, jest osobą stałą w uczuciach. Partner musi respektować jej władzę i pragnienia. Miewa tendencje do bycia osobą zbyt władczą. 

Władczo, ale z wdziękiem

Bardzo lubi ryzyko oraz adrenalinę, angażuje się w ciekawe działania. Ma bardzo dominujący charakter, sprawdza się jako bizneswoman. Jest kobietą z klasą, elegancką, zadbaną, wierną ideałom. Ma więcej przyjaciół niż przyjaciółek. Należy do osób zasadniczych, elokwentnych i energicznych. Z uporem zmierza do celu. Gdy nastąpi burza i jest kryzys to podejmuje szybkie decyzje i dąży do przejęcia steru. Jest przedsiębiorcza, ma analityczny umysł, lubi zawody takie, jak dziennikarka, ale jest też doskonałą modelką czy stewardesą. Zawody artystyczne nie są dla niej interesujące, prędzej zostaje dziennikarką, lekarką czy prawniczką niż piosenkarką czy aktorką. Potrafi pokierować karierą własną, męża oraz dzieci. Lubi rządzić, co niektórych zraża do niej, ale taką władzę wykorzystuje dla dobra innych, nie żeby im szkodzić. Jej dom jest uporządkowany, czysty, elegancki. Gabriela to kobieta lubiąca ład i w nim odnajdująca się najlepiej. Warto poznać Gabrielę i miło spędzać czas w jej towarzystwie. To osoba miła, przyjazna i wyjątkowa, ale też tzw. żelazna dłoń w aksamitnej rękawiczce. Przyjaciele jednak to doceniają i widzą w tym wiele zalet. 

Gabriela lubi rzeczy doskonałej jakości – skórzane buty, skórzane torebki, eleganckie garsonki, marynarki, ubrania. Gabriela to osoba lubiąca rzeczy eleganckie i z klasą. Ubiera się efektownie, chętnie nosi to, co jest wielosezonowe. Nie kupuje rzeczy niskiej jakości, ponieważ jest to dla niej zbędny wydatek. Jeśli biżuteria to srebrna i złota, nie toleruje tandety. Gabriela to osoba solidna, dbająca o szczegóły, stylizująca swój wizerunek od A do Z. 

Zdrobnienia imienia to Gabi, Gabusia, Gabrysia.

Jej cyfra to 1, kolor niebieski, a kamień akwamaryn

Przysłowie

Panowie, duchem gdyście słabi, nie pokazujcie się u Gabi

Imieniny Gabrieli

Imieniny Gabrieli są 10, 25 stycznia, 7, 10, 19, 27 lutego, 18, 24 marca, 17 lipca, 29 września, 17 października, 19 i 27 grudnia. Wiele dni do wyboru ma osoba o tym imieniu. 

Patronka imienia

Patronką imienia jest Błogosławiona Gabriela Bourla, siostra zakonna z klasztoru urszulanek we Francji. Została zamordowana przez żołnierzy podczas rewolucji francuskiej. Zginęła pod gilotyną, miała wówczas 30 lat. Taką samą śmierć poniosły cztery siostry, które uciekły wraz z nią. 

Słynne imienniczki

Gabriela Kownacka – aktorka teatralna i telewizyjna Gabriela Zapolska (prawdziwe imiona to Maria Gabriela Śnieżko-Błocka) – pisarka i aktorka Gabriela Mistral – chilijska poetka, laureatka Nagrody Nobla Gabriela, Gabriela Sabatini – słynna tenisistka. 

Imię ma wiele uroku, ale nie jest obecnie bardzo popularne, a szkoda, ponieważ jest kobiece, urokliwe, ładne.