Honorata: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Honorata obchodzi imieniny
11 stycznia
16 stycznia
22 lutego
22 grudnia

Honorata

Honorata jest jednym z najpiękniejszym żeńskich imion i co ciekawe, nie jest często spotykane. Przyjrzyjmy się bliżej geneza imienia Honorata oraz sprawdźmy parę ciekawostek na jego temat. Sprawdźmy kiedy ma imieniny, jakie jest pochodzenie imienia, kto jest patronem imienia Honorata? Kto ze sławnych osób ma tak na imię?

Imieniny Honoraty

Honorata obchodzi imieniny 4 razy w ciągu roku, są to kolejno dni: 11 stycznia, 16 stycznia, 22 lutego oraz 22 grudnia. Datą, która jest najbardziej popularna, dla obchodzenia imienin dla Honoraty jest 11 stycznia oraz 22 grudnia.

Pochodzenia imienia Honorata, jego znaczenie i zdrobnienia

Imię Honorata, pochodzi od łacińskiego słowa „honoratus” i należy je przetłumaczyć jako „wielbiony, szanowany, czczony”.

Zdrobnieniami imienia są między innymi: Honcia, Honora, Honusia, Hotka, Gosia, Honiś, Honi

Jaka jest osoba nosząca imię Honorata?

Honorata to numerologiczna dwójka. Kobieta o tym imieniu jest bardzo towarzyska, zadbana, piękna i pewna siebie. Honorata lubi dobrą zabawę oraz zakupy i wszelkiego rodzaju imprezy. Oprócz tego kobieta nosząca to imię jest bardzo inteligentna, a swoje doświadczenie i wiedzę lubi i potrafi przekazywać innym osobom w jej towarzystwie. Honorata jest osobą szybko ucząca się. Jest kobietą niezależną, upartą, a jednocześnie nie gryzie się w język i mówi to co myśli. Lubi kierować innymi, ale sama nie lubi być kierowana przez kogoś. Honorata ma w sobie dużo życiowej energii, ciekawości świata, a na dodatek jest bardzo wygadana i elokwentna.

Kobieta nosząca imię od łacińskiego słowa „honoratus” stara się żyć w taki sposób, aby nie krzywdzić innych. Nie lubi wszystkiego, co związane z przemocą i agresją. Honorata jest osobą bardzo wrażliwą, pełną empatii oraz niezwykle uduchowioną, jednocześnie bywa pamiętliwa i jeśli ktoś nadepnie jej na odcisk potrafi się zemścić i być złośliwa. Honoratę warto mieć po stronie swoich przyjaciół, a nie wrogów.

Honorata jest bardzo wrażliwa, sumienna oraz dokładna w tym, co robi. Jest osobą przywiązaną do tradycyjnych wartości, lubi otaczać się ładnymi przedmiotami. Bardzo dobrze odnajduje się w kuchni, lubi gotować oraz kocha zwierzęta. Jest osobą dbającą o porządek tak we własnym domu, jak i w życiu zawodowym i prywatnym. Wolny czas spędza w gronie przyjaciół. Serce ma pierwszeństwo przed rozumem podczas podejmowania wielu decyzji, co najczęściej ma dobre efekty. Honorata ma „oko” do ludzi i potrafi określić ich intencje. Ma bardzo dobrą intuicję.

W życiu zawodowym Honorata świetnie odnajdzie się w branżach, gdzie podstawą jest kontakt z innymi osobami. Bardzo dobrze nadaje się na stanowiska na których należy kierować ludźmi, ponieważ podejmuje decyzje mądre i odpowiedzialne. Idealne zawody dla Honoraty to: radca pracy, mediator, sędzia oraz adwokat. Jest osobą niezwykle kreatywną i potrafi łączyć swoje zdolności w kreowaniu z zarabianiem pieniędzy.

Patronka Honoraty

Patronką Honoraty, jest Św. Honorata, której wspomnienie Kościół katolicki obchodzi 11 stycznia.

Sławne Honoraty

Znane osoby noszące imię Honorata to:

– Honorata Skarbek – polska piosenkarka oraz blogerka modowa. Ma na swoim koncie cztery albumy studyjne;

– Honorata Górna – była polska sportsmenka. Jej dyscyplinom było łyżwiarstwo figurowe;

– Honorata Leszczyńska – była aktorka teatralna. Zmarła w 1937 roku;

– Honorata Witańska – aktorka teatralna i filmowa, urodzona w 1984 roku w Tychach;

– Honorata Marciniak-Mroczek – była sportsmenka i olimpijka. Reprezentowała Polskę w gimnastyce, podczas IO w Helsinkach w 1952 roku.