Jagoda: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Jagoda obchodzi imieniny
2 lipca

Co warto wiedzieć o osobach, które mają na imię Jagoda?

Imieniny to bardzo ważne święto, które obchodzi się w różnych porach roku, w zależności od tego, jakie się ma imię. Obecnie bardzo popularne jest żeńskie imię Jagoda, dlatego też dobrze jest wiedzieć, w które dni w roku osoby o tym imieniu mogą mieć Imieniny i skąd pochodzi znaczenie tego imienia.

Skąd pochodzi imię Jagoda i jakie ma znaczenie?

Imię Jagoda pochodzi od dawnego imienia Jagi, Jadwigi czy też Jagaty. Warto też dodać, że obecnie Jadwiga i Jagoda to praktycznie dwa różne imiona, które nie są ze sobą kojarzone. Znaczenie tego imienia związane jest z osobą, która lubi podróżować i nie jest w stanie przebywać długo w jednym miejscu. Osoby o imieniu Jagoda lubią się uczyć i poznawać nowe doświadczenia. Mają wesołe i dobre usposobienie. Warto też dodać, że Jagody mają duży dystans do siebie i nie są osobami, które się szybko obrażają. 

Kiedy osoby o imieniu Jagoda obchodzą imieniny i jakie sławne osoby są znane o tym imieniu?

Jagoda to coraz popularniejsze imię, które obecnie można spotkać w różnych rejonach świata i Polski. Dobrze jest wiedzieć, że Jagoda obchodzi swoje imieniny 2 lipca. Warto też dodać, że są sławne osoby o tym imieniu. Dlatego też między innymi można wymienić tutaj takie gwiazdy polskiej sceny jak:

  • Jagoda Fryc – polska dziennikarka,
  • Jagoda Gołek – polska szachistka,
  • Jagoda Judzińska – polska fotomodelka,
  • Jagoda Szelc – polska scenarzystka filmowa i reżyserka,
  • Jagoda Drzymalska – polska fotomodelka,
  • Jagoda Cieszyńska – polska logopeda, psycholog i poetka.

Warto też dodać, że imię Jagoda zyskało na popularności, dzięki także wyżej wymienionym osobom, które przyczyniły się do rozgłosu tego imienia.

Kto jest patronem imienia Jagody? 

 Do patronki tego imienia można podciągnąć świętą Jadwigę, która uznawana jest za patronkę kobiet noszących imię Jadwiga, jak i Jagoda. Co ważne, to ta święta jest także uznawana za patronkę wszystkich rodzin w Polsce. Dlatego też kobiety o imieniu Jagoda mają bardzo wpływową patronkę, która jest uznana w kościele katolickim za bardzo ważną osobę. 

Co warto jeszcze wiedzieć o osobach o imieniu Jagoda?

Przyjmuje się, że osoby o imieniu Jagoda mają swoją szczęśliwą liczbę, którą jest numer jedenaście. Dodatkowo także ich szczęśliwymi porami roku są lato i wiosna, a miesiące to: marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Planety, które sprzyjają osobom o imieniu Jagoda to Mars oraz Księżyc. Warto też dodać, że Jagody bardzo dobrze potrafią odnaleźć się w różnych sytuacjach, na co wpływ mają ich szczęśliwie kamienie takie jak diament i topaz. Jagody natomiast najbardziej lubią róż i biel, w czym czują się swobodnie i komfortowo. Ulubione zapachy to lawenda oraz mięta, a zwierzęcy przewodnicy to lew, słoń i słowik. 

Jakie zawody pasują do imienia Jagoda?

Do osób, które mają imię Jagoda, pasują między innymi takie zawody jak: adwokat, sędzia, fotograf, aktor, reżyser czy też można próbować sił w mediacjach. Dobrze jest także iść za głosem swojego serca i rozumu, jeśli pragnie się pracować w danym zawodzie, gdyż Jagody mają także duszę artysty. 

Jagoda to imię, które będzie pasować do przebojowych osób, które podejmują różne decyzje, przez co mają ciekawe pełne przygód życie. Warto też pamiętać, że przy tym wszystkim Jagody, to także osoby bardzo wrażliwe i rodzinne, dlatego dbają one o swoje rodziny. Dobrze jest też dodać, że Jagoda ma wiele zdrobnień, co sprawia, iż można zwracać się do takich osób w różny sposób.