Lidia: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Lidia obchodzi imieniny
27 marca
3 sierpnia

Jeśli pragniecie dowiedzieć się, kiedy obchodzone są imieniny Lidii, a także jakim charakterem odznaczają się kobiety noszące to imię, przeczytajcie koniecznie ten artykuł. Dowiedzie się z niego rzeczy, które na pewno Was zaskoczą, a przynajmniej pozwolą lepiej zrozumieć, dlaczego Lidie są takie, jakie są. Przyjemnej lektury!

Imieniny Lidii: 27 marca, 3 sierpnia

Lidie obchodzą święto swojego imienia albo na początku wiosny, czyli 27 marca, albo w środku lata, czyli 3 sierpnia. Dlaczego? Bo kobiety noszące to imię są zazwyczaj bardzo ciepłe i serdeczne, kochają wiosnę budzącą się do życia i pełnię słonecznego lata, kiedy słońce dotyka swoimi promieniami ciała marzącego o tym, by pojechać nad ciepłe morze i pływać w nim do utraty tchu!

Lidia: znaczenie imienia i jego pochodzenie

Lidia to imię pochodzenia greckiego. Wzięło się od słowa “ludia”, które oznacza osobę piękną i szlachetną. Tę nazwę nosiło również starożytne Królestwo Lidii, którego ostatnim królem był Krezus, jeden z najbogatszych władców ówczesnego świata. Widzimy więc, że Lidia to imię, które nadaje się kobietom przepięknym, których uroda zapiera dech w piersiach, a także szlachetnym, uczciwym, prawdomównym lub po prostu kobietom odznaczającym się wysokim poziomem kultury osobistej.

Patronką imienia Lidia jest święta o tym samym imieniu, święta Lidia, która jest równocześnie patronką farbiarzy.

Sławne kobiety, które nosiły imię “Lidia”

Zadziwiająco wiele kobiet noszących imię “Lidia” brało udział w działalności konspiracyjnej, gdy trwała druga wojna światowa. Były nimi: Lidia Biela, Lidia Daniszewska (uczestniczka powstania warszawskiego) czy Lidia Głóczewska (była więźniarka obozu koncentracyjnego Stutthof). Wiele kobiet noszących to imię zostało aktorkami, na przykład: Lidia Korsakówna, Lidia Sadowa czy Lidia Wysocka. Prócz tego wiele kobiet o tym imieniu zostawało pisarkami bądź działaczkami na rzecz rozwoju kultury jak Lidia Czarska czy Lidia Czukowska.

Jakie są Lidie, czyli o charakterze i usposobieniu kobiet noszących imię “Lidia”

Należałoby zacząć od tego, że każda kobieta, która nosi imię Lidia, będzie odznaczała się wyjątkowym pięknem. Czasem będzie to piękno klasyczne i wpasowujące się w aktualnie obowiązujący kanon, czasem będzie to piękno wyniosłe, posągowe i oryginalne, a czasem ponadczasowe, bez względu na panujące kanony piękna kobiecej urody. Dodać należy, że Lidie w gruncie rzeczy są bardzo prawdomówne. Zawsze śmiało wypowiadają swoje zdanie na każdy temat, nie boją się mówić ludziom prawdy prosto w oczy i bez ogródek, dlatego też często noszą opinię kobiet bardzo śmiałych, a czasem nawet nieprzyjemnych, ale to mylne wrażenie. Lidia po prostu bardzo ceni prawdę i nie chce nikomu mącić. Lidie to osoby, które w swoim życiu dążą do harmonii i równowagi, jednakże zdarza im się czasem popaść w wir wydarzeń. Kobieta o tym imieniu często posiada wybitne uzdolnienia artystyczne: pisze wiersze od dziecka, pięknie śpiewa czystym głosem, uwielbia wcielać się w różne role i od dziecka wykazuje duży talent aktorski.

Lidie nie są osobami wybuchowymi, chociaż ich ekspresja i gestykulacja bywają bardzo rozbudowane. Czasem Lidie wydają się wyniosłe i chłodne, ale to bardzo mylne wrażenie. W głębi duszy są to osoby o bardzo ciepłym i serdecznym usposobieniu, które dążą do tego, by ludzie kochali się nawzajem, wspierali i nigdy nie ścierali się w konfliktach. Trzeba jednak dodać, że gdy idzie o kłótnię, osoba o imieniu “Lidia” będzie jak lwica bronić swoich racji, bo honor i odwaga to cechy, które większość kobiet o imieniu “Lidia” posiadają aż w nadmiarze.