Magda: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Magda obchodzi imieniny
10 kwietnia
13 maja
 25 maja
27 maja
29 maja
1 czerwca
22 lipca
27 lipca
22 sierpnia
13 października

Magdalena obchodzi imieniny 10 kwietnia, 13 maja, 25 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia, 22 sierpnia oraz 13 października. W imieniny Magdaleny imieniny zwykle obchodzą także Magdy (Magda – jako imię niezdrobniałe).

Pochodzenie imienia Magdalena

Magdalena to imię pochodzenia hebrajskiego, bezpośrednio pochodzi od przydomka Marii Magdaleny. Oznacza mieszkankę Magdali – wioski nad jeziorem Genezaret, z której pochodziła słynna święta. 

Znaczenie imienia Magdalena

Magdalena radzi sobie w życiu i potrafi wyjść z ciężkich sytuacji, chyba że zawładną nią mocne emocje – wtedy często traci kontrolę. Łatwo nawiązuje relacje z innymi, w towarzystwie jest pogodna i wygadana, nawet jeśli wewnątrz czuje się inaczej. Lubi nowe doświadczenia i mierzenie się z wyzwaniami. Nie znosi nudy, cały czas szuka nowego zajęcia, na które warto poświęcić czas. Często dominuje w grupie, nie lubiąc kiedy coś idzie nie po jej myśli lub kiedy nie podąża się za jej planem. Jest bardzo przywiązana do swoich bliskich i to w ich towarzystwie czuje się najszczęśliwsza.

Sławne osoby z imieniem Magdalena

Święte o imieniu Magdalena:

Poza świętą Marią Magdaleną, imię to posiadały liczne koreańskie męczennice, które w XIX wieku straciły życie wskutek prześladowań chrześcijan w Korei.

Władczynie o imieniu Magdalena:

Magdalena Brandenburska (1582-1616), księżniczka brandenburska 

Magdalena Wittelsbach (1587-1628), księżniczka bawarska

Magdalena Opolska (1464-1501), Piastówna, księżna raciborska

Magdalena Bernadotte (1982- ), księżniczka Szwecji, księżna Hälsinglandu i Gästriklandu

Inne osoby o imieniu Magdalena:

Magdalena Różczka (1978- ), polska aktorka

Magdalena Mazur (1976- ), polska aktorka, modelka

Magdalena Mołek (1976- ), polska dziennikarka

Magdalena Cielecka (1972- ), polska aktorka

Magda Gessler (1953- ), polska restauratorka

Magdalena Jaworska-Przychoda (1961-1994), Miss Polonia 1984

Magdalena Lamparska (1988- ), polska aktorka 

Kto jest patronem Magdaleny

Patronem Magdaleny jest MariaMagdalena. Należała ona do grupy uczniów Jezusa Chrystusa, jako jedna z niewielu kobiet. Jest czasem uznawana za równą apostołom. Podążała za Jego naukami od momentu, gdy wygnał z niej siedem demonów. W “Biblii” wspomniana jest dwunastokrotnie. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że jako pierwsza spotkała zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, tuż po tym jak zawiadomiła apostołów, że grób Mesjasza jest pusty.

Jaka jest osoba z imieniem Magdalena

Magdalenę łatwo polubić. Prawie zawsze chętnie otwiera się przed innymi i potrafi z nimi rozmawiać. Czasem trudno jej słuchać, bo lubi mówić o samej sobie. W głębi duszy nie jest jednak egoistką, jest wrażliwa na cierpienie innych i altruistycznie podchodzi do życia. Zdarza się, że empatia nie pozwala jej normalnie funkcjonować, bo trudno jej pogodzić się z tym, co przeżywają jej znajomi. Bywa mocno impulsywna, tak że zdarza się, że z potężnej determinacji pozostaje jej słomiany zapał. Dlatego też najlepiej sprawdza się w pracach, które pozwalają na elastyczne podejście do wykonywanych zadań – sztywno narzucone normy, dopięte na ostatni guzik harmonogramy i brak swobody to nie warunki dla Magdaleny. Lubi konkurencję, ale zdrową, bez przepychanek i negatywnej atmosfery. Z tego powodu bywa świetna w sportach, szczególnie zespołowych gdzie pełni funkcję lidera drużyny. Jest osobą inteligentną, ale przez brak determinacji, raczej nie zdobywa ogromnej wiedzy. Przy swoim ciepłym usposobieniu, Magdalena to także świetny materiał na przyjaciółkę.