Monika obchodzi imieniny |
18 stycznia |
4 maja |
21 maja |
27 lipca |
27 sierpnia |
10 września |
6 października |
Imieniny Moniki
Imieniny Moniki najczęściej są obchodzone 4 maja. Ponadto można je obchodzić 18 stycznia, 21 maja, 27 lipca, 27 sierpnia, 10 września lub 6 października.
Pochodzenie imienia Monika
Imię Monika ma nie do końca jasne pochodzenie. Jedna teoria mówi, że imię Monika wywodzi się z języka greckiego od słowa „monos”, które oznacza „sama”, „jedyna”. Inne źródła podają, że imię to pochodzi z greckiego słowa „monaché” oznaczającego osobę samotną, odosobnioną. W Polsce imię to pojawiło się już w XV wieku, ale największą popularność przeżywało pod koniec XX wieku. W innych krajach imię to funkcjonuje jako Monica lub Monique.
Znaczenie imienia Monika
Monika to kobieta o ognistym temperamencie. Ma duszę choleryka i lubi stawiać zawsze na swoim. Nie znosi, gdy ktoś chce nad nią dominować i podejmować za nią decyzje. Ceni porządek i harmonię w swoim otoczeniu. Jest osobą towarzyską i uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W kontaktach z mężczyznami oczekuje równości i szacunku. Nie lubi ulegać namiętności, a w związku oczekuje przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa i przyjaźni.
Jaka jest Monika?
Monika jest osobą energiczną i żywiołową. Nie znosi monotonii, dlatego zawsze stara się znaleźć sobie zajęcie. Uwielbia być w ruchu, dlatego często jej pasją staje się sport, który pozwala jej zadbać o młody wygląd i odreagować codzienny stres. Monika lubi dbać o siebie i sporo czasu poświęca na zabiegi pielęgnacyjne oraz wizyty u kosmetyczki czy fryzjera.
Potrafi słuchać bliskich i okazywać im wsparcie. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, zwłaszcza na imprezach i podczas wspólnych podróży. Zawsze potrafi rozbawić towarzystwo i zorganizować w ciekawy sposób czas. Z nią nigdy nie można się nudzić. Monika ceni sobie szczerość, a nawet najmniejsze kłamstwo powoduje, że traci zaufanie do danej osoby.
Jeśli chodzi o karierę, kobiety o imieniu Monika nie lubią podporządkowywać się innym. W pracy Monika jest dokładnym i sumiennym pracownikiem, który lubi pochwały. Jej systematyczność i charyzmatyczna osobowość sprawiają, że szybko awansuje i sięga po najwyższe stanowiska. Nie lubi nudnych zajęć, dlatego najlepiej sprawdzi się w zawodach zapewniających ciągle wyzwania i możliwość rywalizacji. Z pewnością spodoba się jej praca w marketingu, reklamie,czy mediach.
Mężczyzna, który zdobędzie Monikę, musi być niezwykle cierpliwy i odporny na jej silny charakter. Musi potrafić się podporządkować i iść na kompromis w przypadku sporów. Jej partner powinien traktować ją jako równą sobie oraz pozwolić jej na wykonywanie męskich zadań. Małżeństwo jest dla Moniki sukcesem porównywalnym do awansu zawodowego. Jako żona jest troskliwa i oddana, ale nie potrafi podporządkować się w pełni mężczyźnie. Nie wybaczy zdrady, a jeśli mężczyzna złamie jej serce, długo nie będzie potrafiła zaufać następnemu partnerowi.
Kto jest patronem imienia Monika?
Patronką tego imienia jest święta Monika, która żyła w latach 332 – 287. Była matką świętego Augustyna, który był niewierzący i nawrócił się po licznych modlitwach dopiero na krótko przed jej śmiercią. Po chrzcie swojego syna udała się z nim do Afryki, ale po drodze zmarła na skutek choroby.
Sławne kobiety o imieniu Monika
W Polsce i zagranicą znanych jest wiele kobiet o imieniu Monika. Wśród nich znalazły się:
– aktorka Monica Bellucci
– piosenkarka Monika Brodka
– piosenkarka Monika Kuszyńska
– piosenkarka Monika Lewczuk
– aktorka Monika Mrozowska
– dziennikarka Monika Olejnik
– lekkoatletka Monika Pyrek
– prezenterka telewizyjna Monika Zamachowska
– tenisistka Monika Seles
– szachistka Monika Soćko
– pisarka Monika Szwaja