Najpiękniejsze imiona dla chłopców?

Wybór imienia dla dziecka to pierwszy poważny dylemat przyszłych rodziców. Często inne preferencje ma mama, inne tata, ciężko dojść do porozumienia. Wielu rodziców wybiera imię jeszcze przed przyjściem malucha na świat. Chce w ten sposób nawiązać bliższą więź z dzieckiem, rozmawia z nim, gładzi brzuch. Wybór imienia powstaje najczęściej w wyniku długich rozmów, wertowania księgi imion, dyskusji z najbliższymi. Często decyzja o wyborze imienia nadawa jest po przyjściu maluszka na świat, czasami zajmuje kilka pierwszych dni. Rodzice, obserwując malucha dobierają imię do jego wyglądu czy charakteru.

Wiele osób wybiera imię, które miło im się kojarzy, przywodzi na myśl radosne wspomnienia związane z osobą, która je nosi. Oczywiście nie ma większego znaczenie, kiedy imię zostanie wymyślone. Ważne, aby podobało się obojgu rodzicom i nie było powodem sporów. Czasami, gdy ciężko dojść do porozumienia, maluch otrzymuje dwa imiona. W dorosłych życiu będzie mógł wybrać, którym chce się posługiwać. Wybierając imię dla syna, rodzice muszą pamiętać, że to dziecko będzie nosić je do końca życia i ponosić konsekwencje. Jak widać, wybór imienia dla syna, to trudna sprawa. Warto poznać różne typy imion, staropolskie, najbardziej popularne czy rzadkie i dopasować je do swojego potomka.

Czy wiesz dlaczego rodzice wybrali akurat Twoje imię?

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2020.

 1. Antoni 8037 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2020.)
 2. Jan 7823
 3. Jakub 7614
 4. Aleksander 7541
 5. Franciszek 7499
 6. Szymon 7107
 7. Filip 6744
 8. Mikołaj 6587
 9. Stanisław 6522
 10. Wojciech 6416

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2019.

 1. Antoni 8550 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2019.)
 2. Jan 8032
 3. Jakub 7966
 4. Aleksander
 5. Szymon 7177
 6. Franciszek 6805
 7. Filip 6169
 8. Mikołaj 5786
 9. Wojciech 5468
 10. Adam 4899

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2018.

 1. Antoni 9329 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2018.)
 2. Jakub 8908
 3. Jan 8457
 4. Szymon 8234
 5. Aleksander 7324
 6. Franciszek 7094
 7. Filip 6407
 8. Mikołaj 6008
 9. Wojciech 5862
 10. Kacper 5437

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2017.

 1. Antoni 9794 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2017.)
 2. Jakub 9099
 3. Jan 8546
 4. Szymon 8131
 5. Franciszek 6956
 6. Filip 6923
 7. Aleksander 6815
 8. Mikołaj 6479
 9. Wojciech 6303
 10. Kacper 5913

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2016.

 1. Antoni 9183 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2016.)
 2. Jakub 8942
 3. Szymon 8264
 4. Jan 7584
 5. Filip 6674
 6. Franciszek 6551
 7. Mikołaj 6380
 8. Aleksander 6248
 9. Kacper 5995
 10. Wojciech 5915

Imię dla chłopca – jakie powinno być? Czym się kierować przy jego wyborze?

W Polsce nie ma możliwości nadania dowolnego imienia, jakie przyjdzie na myśli rodzicom. Obowiązują pewne wymogi prawne, do których należy się dostosować. Imię nie może ośmieszać jego właściciela, nie może być nieprzyzwoite oraz przywodzić negatywne skojarzenia, np. Belzebub czy Lucyfer. Chłopcom nie powinno nadawać się imion pochodzących od wyrazów pospolitych oraz od nazw geograficznych. Od 2015 r. w Polsce zmieniły się nieco przepisy dotyczące nadawania. Od tego czasu rodzice mogą nadawać imiona obce, pochodzące z innych państw, np. Kewin czy Alan. Jeżeli imię męskie nie spełnia wymagań, kierownik Urzędu Cywilnego ma prawo odmówić rodzicom jego nadania. Dziecko może otrzymać maksymalnie dwa imiona. Warto pamiętać, że rodzice, którzy zmienią zdania odnośnie imienia dziecka, mają prawo w ciągu 6 miesięcy od urodzenia, zmienić je w Urzędzie Stanu Cywilnego. Nie muszą uzasadniać swojej decyzji.

Imię powinno pozwolić odróżnić płeć dziecka. Chłopca nie można nazwać imieniem żeńskie. Wyjątkiem jest imię Maria, które można nadać chłopcu jako drugie. Imię męskie powinno spełniać wymagania gramatyczne i ortograficzne, powinno być odmieniane przez przypadki. Istotne, aby imię dla chłopca nie raziło sztucznością, kiczem, brzmiało przyjemnie i miło się kojarzyło. Wybór imion dla chłopców jest ogromny, dlatego każdy rodzic powinien bez problemu wybrać to ulubione. Jakie są imiona dla chłopców?

Klasyczne, czy zagraniczne imię dla chłopaka?

Staropolskie imiona męskie

W ostatnich latach obserwuje się powrót do korzeni. Dotyczy to wielu kwestii życia, między innymi imion nadawanym dzieciom. W kulturze polskiej jest wiele pięknych imion dla chłopców, które znów cieszą się dużym zainteresowaniemTo już drugi okres w historii Polski, kiedy imiona staropolskie znów stały się modne. Pierwszy był w XIX, kiedy to wiele noworodków płci męskiej otrzymywało imię Jan, Franciszek czy Stanisław. Wiązało się to z nawiązaniem do patriotyzmu i historii narodowej. Imiona staropolskie mają swój początek w przedchrześcijańskiej tradycji słowiańskiej. Były powiązane z magią i zwyczajami obowiązującymi w tamtym okresie. Imię miało nadać młodemu chłopcu cechy i cnoty, które były mu przypisywane. Były wróżbą na przyszłość, miały pasować do życia, które miał prowadzić chłopiec. Wyrażały życzenie, aby syn wiódł szczęśliwe życie. W okresie staropolskim imię nadawane było w momencie, gdy chłopiec skończył 7 lat. Działo się to w czasie postrzyżyn. Wcześniej chłopiec nosił imię zastępcze, które miało chronić malucha przed siłami nieczystymi.

Męskie imiona staropolskie – rodzaje

Męskie imiona staropolskie miały różne rodzaje. Mogły być imiesłowowe, jednoczłonowe oraz dwuczłonowe. Imiona dwuczłonowe nadawano chłopcom z wyższych sfer. Miały związek z powiązaniami rodzinnymi, stosunkiem do innych ludzi, np. Radosław, kojarzyły się w walecznością, np. Bronisław, wyrażały życzenia, np. Sławomir. Były również kultem do Boga, np. Bogusław. Obecnie niektóre imiona staropolskie budzą śmiech, np. Gościrad, Nierad czy Miłogost, to te brzmiące naturalne są lubiane i często nadawane chłopcom.

Do kiedy należy zdecydować się na imię?

Najbardziej popularne i najładniejszestaropolskie imiona męskie.

Mieszko

Piękne, męskie imię pochodzenia słowiańskiego, które bardzo często wygrywa różnego typu rankingi i konkursy. Prawdopodobnie pochodzi od mienia Miecislaw, czy sławiący walkę. Ma ładne, melodyjne brzmienie, które zachwyca wiele osób. Jest jednym z najładniejszych imion na literę M. Mieszko to imię pierwszego władcy Polski, więc ma długą tradycję. Kojarzy się również z małym łobuziakiem, zwinnym, którego wszędzie pełno. Uważa się, że dorosły Mieszko jest pewny siebie, uczciwy i sprawiedliwy. Jest spokojny, nie dąży do konfliktu, umie przyznać się do błędu. Mieszko jest niezależny, waleczny i ambitny. Imię nie jest często zdrobniane, czasami stosuje się formę Mieszek, Miesiu czy Miszka. Częściej, zwłaszcza dla dorosłych, używa się zdrobnienia Miechu. Imię Mieszko jest uniwersalne, tak samo ładnie brzmi dla maluszka, jak i dorosłego mężczyzny.

Bolesław

Bolesław to najbardziej popularne imię męskie na literkę B. Wywodzi się z tradycji słowiańskiej, przywodzi na myśl Króla Polskiego. Słowo oznacza kogoś bardzo sławnego. Mimo że ma ładne brzmienie, nie cieszy się dużą popularnością. W 2019 r. niewiele ponad 40 chłopców otrzymało to imię. Bolesław ma wiele zdrobnień, do najbardziej znanych należy Boluś, Bolko, czy Bolo. Bolesławowi przypisuje się takie cechy jak pracowitość, uczciwość, ambicję. Jest wszędzie, trudno mu usiedzieć w jednym miejscu. Jest wiele sławnych osób, noszących to imię, np. Bolesław Bierut czy Bolesław Prus. Może warto wrócić do korzeni i nazwać tak swojego syna?

Ziemowit

To imię, które obecnie rzadko można usłyszeć. Swój pierwowzór ma w imieniu Siemowit, od którego wzięło swój początek. Oznacza głowę rodu. W 2019 r. 64 chłopców otrzymało to imię. Ma wiele zdrobnień, wśród którym prym wiodą Ziemek, Ziomek czy Ziemuś. Ziemowit znany jest jako osoba szorstka, ale po bliższym poznaniu jest ciepły i uczuciowy. Kocha dzieci, jest rodzinny. Wyróżnia go kreatywność i pomysłowość.

Stanisław

Stanisław to bardzo obecnie popularne imię pochodzenia słowiańskiego. W szkołach czy na podwórkach można spotkać małych Stasiów, Staszków czy Stachów. Tak właśnie brzmią zdrobnienia tego wdzięcznego imienia. W 2019 r. Stanisław uplasował się na 12 miejscu w rankingu najbardziej popularnych imion w Polsce. Imię należy do dwuczłonowych, oznacza kogoś, kto ma stać się sławny. Jest lubiane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stanisław to mężczyzna zaradny, pełen wdzięku i elokwencji. Doskonale orientuje się w bieżących wydarzeniach, jest oczytany, chętnie się uczy. Uwielbia podróże, ma także zdolności artystyczne.

Sławomir

Imię Sławomir pochodzi z czasów starosłowiańskich, oznacza tego, który słynie z pokoju. Posiada wiele zdrobnień, do najpopularniejszych należą Sławek, Sławcio, Sławuś czy Sławomirek. Osoby o tym imieniu są zaradne, lubią zdobywać nowe doświadczenia. Przestrzegają zasad moralnych, nie są skłonni do oszustw i matactw. Lubią zabawę, często można je poznać jako dusze towarzystwa.

Wojciech

Wojciech to kolejne słowiańskie imię, który cieszy się uznaniem, należy do najczęściej nadawanych imion w Polsce. Wojciech składa się z dwóch słów i oznacza wojownika. Ma kilka zdrobnień, np. Wojtek, czy Wojtuś. Osoby, które noszą to imię, są mężne i oddane. Potrafią znosić trudy i przeciwności losu, są oddani, lojalni i cierpliwi. Starają się żyć w zgodzie ze wszystkimi.

Miłosz

Imię pochodzi z XII wieku, ale szczególną popularność zyskało pod koniec XX wieku. Miłosz oznacza ,,ten, który jest miłowany”.Miłosz to człowiek uczciwy, o artystycznej duszy. Jest romantykiem, kocha poezję i malarstwo. Często ciężko jest mu znaleźć bratnią duszę, dlatego wiedzie samotne życie. Jego inne cechy to pedantyczność, punktualność i dokładność. Zdrobnienia pasujące do Miłosza to Miłek, Miłoszek, Miło, czy Miłko.

Radosław

Radosław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza tego, który chce zdobyć sławę i rozgłos. Oznacza mężczyznę kulturalnego, inteligentnego, pozytywnie nastawionego do życia. Radosław posiada duże poczucie humoru, ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Jest pracowity i wytrwały, lubi budzi zachwyt. Najpopularniejsze zdrobnienia to: Radek, Radzio, Raduś, Radzioszek.

Najpopularniejsze imiona nadawane w Polsce w 2021 roku

Co kilka lat w Polsce pojawiają się imiona męskie, które budzą zachwyt i są wybierane przez sporą ilość rodziców. Mimo że męskie imiona staropolskie cieszą się dużą popularnością, to nie wszystkie znajdują się w samej czołówce rankingu. Bardzo możliwe, że w ciągu kilku lat trend ulegania zmianie Stanisław czy Bogusław zagoszczą na podium. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, co decyduje o popularności imion męskich. Czasami kojarzą się z popularnym aktorem czy ulubionym serialem. Rodzice często szukają inspiracji w książkach czy wybierają imiona, jakie noszą znane i lubiane osoby z życia publicznego. Wiele trendów w nadawaniu imion szybko znika, inne na długo pozostają w użyciu.

Jakie imiona wybierają Polacy w 2021 r.?

W 2021 r. do najpopularniejszych imion męskich należą:

Antoni

To pierwsze pod względem popularności imię męskie z 2019 r. W Polsce bardzo lubiane są imiona na literę A, Antoni idealnie wpisuje się w ten trend. Imię pochodzi z łaciny, gdzie oznaczało osobę z rodu Antoniuszów. Ma wiele odpowiedników w językach obcych. Jest czule zdrobniane, m.in. jako Antoś, Tosiek, Toni czy Antek. Antek jest zasadniczy, honorowy, ma duże poczucie obowiązku. Jest spokojny, nie interesują go wystawne przyjęcie czy czerwony dywan. Woli stać z boku. 

Jan

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby kilku lub kilkunastu Janów. Jest to drugie męskie imię najchętniej nadawane w Polsce. Imię pochodzi z Biblii i w języku hebrajskim oznacza „Jahwe jest łaskawy”. Jan posiada wiele zdrobnień. Na chłopca o tym imieniu można wołać Janek, Jasiu, Jasiek, Janeczek. Jan kocha się uczyć, całe życie poszerza swoje horyzonty. Lubi samotność, ma małe grono sprawdzonych przyjaciół. Ceni rodzinę, jest gotów oddać życie za żonę i dzieci. 

Jakub

Jakub to imię, które zajmuje 3 miejsce na podium. W 2019 r. pojawiło się niemal 8 tysięcy nowych Jakubów, a ponad 800 osób nadało swoim synom na imię Kuba. Imię Jakub pochodzi z języka hebrajskiego, oznacza tego, którego chronił Jahwe. Posiada miłe zdrobnienia, np. Kuba, Kubuś, Jakubek czy Kubulek. Człowiek o tym imieniu ma ścisły umysł, ceni naukę. Jest inteligenty, kulturalny, zna się na sztuce. Lubi postawić na swoim, co jest najbardziej widoczne w dzieciństwie. 

Franciszek

W ostatnich latach imię Franciszek wróciło do popularności, jest bardzo modne i lubiane. Co roku pojawia się w Polsce ponad 6 tys. młodych Franciszków, imię zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji najpopularniejszych polskich imion. Imię jest bardzo ładne, pasuje zarówno dla malucha, jak i dostojnego Franciszka”. Imię wywodzi się z języka włoskiego, oznacza„Francuza, Francuzika. Osoby o tym imieniu są prostoduszne, szczere i lojalne. Cenią ideały, często stają w obronie słabszych. 

Kacper

To dość nietypowe imię męskie, ale do kilku lat ciągle trzyma się w czołówce. Jest najczęściej wybieranym imieniem na literę K. W 2019 r. nadawane było ponad 5 tysięcy razy. Kacper pochodzi z języka perskiego, gdzie funkcjonował jako Kasper. Kacper to mężczyzna rodzinny i ciepły. Lubi przebywać z rodziną, jest duszą towarzystwa. Mały Kacper lubi łobuzować, wszędzie go pełno. Jest przy tym uroczy i pełen dziecięcego wdzięku. 

Aleksander

Imię pochodzi z Grecji. Nosił je bohater Iliady Homera, a także władcy i święci. Oznacza broniącego mężczyznę. Uważa się, że Aleksander to człowiek mądry, niezłomny i odważny. Jest wierny swoim ideałom i przekonaniom. Walczy ze złem, lubi pomagać potrzebującym. Imię występuje w wielu językach, jest lubiane na całym świecie. W Polsce stosuje się zdrobnienia imienia, tj. Olek, Oluś czy Alek.

Szymon

To imię pochodzące z biblii, które zyskuje coraz większą popularność. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza Bóg wysłuchał. Osoby o tym imieniu są niezależne, odpowiedzialne, ale również zamknięte w sobie, tajemnicze i wrażliwe. Kochają przyrodę, często podróżują i poznają nowe rejony. Imię można zarobić np. Szymek. Szymonek, Szymuś, czy Szymcio.

Bartosz

To staropolska skrócona forma imienia Bartłomiej. Znane jest od średniowiecza, wywodzi się od słowa bartnik. Bartosz to człowiek o złotym sercu, ciepły i sympatyczny. Jest lubiany przez otoczenia, szybko zdobywa sympatię. Lubi się wyróżniać i brylować w towarzystwie. Imię ma wiele zdrobnień, np. Bartek, Barti, Bartunio, Bartuń, Bartuś, Bart.

Filip

Imię pochodzi ze starożytnej Grecji, oznacza miłośnika koni i konnej jazdy. Osoby noszące to imię są towarzyskie, dowcipne, wiedzą, jak cieszyć się życiem i jego przyjemnościami. Dbają o swój komfort, lubią umilać sobie codzienne życie. Znają się na sztuce, lubią podróżować. Bywają niestali w uczuciach i lekko rozrzutni. Świetnie pasuje do maluszka i dorosłego mężczyzny, można je zdrobniać Filipek czy Fil.

A może nietypowe imię dla chłopca? Jak ładnie i oryginalnie nazwać syna?

Część rodziców chce, aby ich potomek czymś się wyróżniał, nosił imię inne niż koledzy ze szkoły czy podwórkaMają nadzieje, że oryginalne imię zapewni dziecku wyjątkowość i zauważalność, przyczyni się do lepszego życia. Wybierając rzadkie imię dla chłopca, warto zwrócić uwagę, aby w przyszłości nie sprawiało dla dziecka problemów, nie było krępujące. Decydując się na nietypowe imię dla syna, warto zadbać o to, aby było wdzięczne, miało swój urok, było akceptowane przez otoczenie i nie szkodziło dziecku. Dzieci, głównie w wieku szkolnym, nie zawsze lubią czuć się inne. Czasami nietypowe imię może stać się dla chłopca przekleństwem i koszmarem, może być okazją do wyśmiewania i poniżania. Oryginalne imię na ważną zaletę. Dziecko, które je nosi łatwo zapamiętać, nie myli się z kilkoma Jasiami czy Filipami. W Polsce do najbardziej nietypowych imion męskich należą te, które pochodzą od imion zagranicznych. Są to również dawno zapomniane imiona, pochodzące z odległych czasów.

Oto kilka ładnych, ale niespotykanych imion męskich. Warto je poznać, bo mogą stać się ciekawą inspiracją.

Ursyn

Zaczyna się na literę U, a już to jest dość rzadko spotykane w języku polskim. Oprócz Ursyna jest jeszcze Urban i Ulryk. Od początku 2000 roku imię nie zostało nadane ani razu. Pochodzi od łacińskiego słowa ursus, czyli niedźwiedź, początkowo funkcjonowało jako nazwisko. W Polsce było znane od XV wieku. Imię nie ma typowych zdrobnień, choć młodych Ursynów można wołać Urek czy Ursek. Ursyn lubi rozrywki i dobrą zabawę. Lubi tańczyć, a także pomagać innym. Jest sympatyczny i lubiany. 

Cyryl

Imię dość mało znane, ale ładnie brzmiące. Pochodzi z języka greckiego, oznacza pana i władcę. Jest łatwe do zapamiętania, na pewno nie będzie wzbudzać negatywnych emocji. Można je zdrobnić np. Cyrylek czy Cyr, ale nawet w pełnym brzmieniu pasuje do mężczyzn w każdym wieku. Mężczyzna o tym imieniu jest niezłomny i wytrwały, sumienny i pracowity. Inni ludzie lubią spędzać czas w jego towarzystwie. 

Milan

Kolejne rzadkie, ale interesujące imię. Ma pochodzenie słowiańskie, oznacza miły, miłować. W 2019 roku prawie 500 chłopców zostało tak nazwanymi. Ma różne ciekawie brzmiące zdrobnienia, np. Milanek, Milano, Milek, Miluś, Milunio, Milusio. Milan jest niezależny, lubi rządzić i przejmować inicjatywę w działaniu. Posiada dużą charyzmę, jest towarzyski i uwodzicielski. Mały Milan lubi rozrabiać, ale robi to w uroczy sposób.

Alan

Wywodzi się z języka celtyckiego i oznacza osobę zgodną i harmonijną. Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Al, Alain, Alanek, Alek, Aluś. Oznacza osobę energiczną, silną i ambitną. Alan nie lubi pochlebstw, kłamstw i niesprawiedliwości. Kocha sport, często osiąga w tej dziedzinie dobre wyniki. Bywa zawzięty i nieustępliwy.

Kewin

Imię, które pochodzi z języka celtyckiego, powstało od imienia Caoimhín i oznacza “ładny, przystojny”. Imię trafiło do Polski z języka angielskiego w latach 70 i jest wybierane przez rodziców ceniących oryginalność. Najbardziej znane zdrobnienia to Kewinek, Kewinio, Kewinuś, Kewi, Kewinik, Kew, Kewcio. Panowie o tym imieniu są silnie, odpowiedzialni, zaradni i elokwentni. Mają dużo uroku, dlatego szybko zyskują przyjaciół. Cenią rodzinę, chętnie pomagają w obowiązkach domowych.

Wybór imienia trudniejszy niż przypuszczałeś?

Wybór imienia nie jest łatwy, ale przy odrobinie czasu i wiedzy można podjąć właściwą decyzję. Wybór powinien być przemyślany, trzeba pamiętać, że imię będzie nosić dziecko, nie rodzice. Warto zadbać, aby było akceptowane przez społeczeństwo. Trzeba pamiętać, że imię nie ma wpływu na to, czy dziecko osiągnie w życiu sukces. Doktorem czy profesorem może zostać zarówno Alex, jak i Stanisław

Imię dla chłopca może być częścią rodzinnej tradycji, syna można nazwać tak jak ojca, dziadka czy wuja. Często imię rodowe nadawane jest jako drugie. Część rodziców kieruje się znaczeniem imienia, numerologią, a także obecną modą. Wybierają imię świętego, który ma przyjąć syna pod opiekę. Imię może być również nowoczesne, nawiązywać do ulubionej książki, filmu czy ukochanego idola.

Często imię nadawane jest na konkretną literę. Zdarza się, że rodzice nie mogą się dogadać i imię dla syna wybierane jest w drodze losowania. W wyborze idealnego imienia pomoże z pewnością spis imion, który zawiera wykaz i opis większości imion. Należy pamiętać, aby imię pasowało do nazwiska pod względem długości i płynności. Nie ma jednego kanonu wyboru imienia, decyzję muszą podjąć rodzice. 

Aaron
Aaryan
Aayan
Abdul
Abdullah
Abel
Abraham
Adam
Adem
Adnan
Adrian
Adrien
Aidan
Aiden
Akim
Aksel
Alan
Albano
Albert
Albin
Alec
Alehandro
Alejandro
Alek
Aleks
Aleksander
Aleksandr
Aleksej
Aleksiej
Aleksy
Alen
Alessandro
Alessio
Alex
Alexander
Alexandre
Alexandros
Alexy
Alfred
Ali
Allan
Alper
Alvaro
Alwaro
Alwin
Alyan
Amadeusz
Ambroży
Amin
Amine
Amir
Ammar
Anastazy
Anatol
Andreas
Andrei
Andrii
Andrij
Andriy
Andrzej
André
Andy
Angel
Angelo
Antek
Anthony
Antoine
Anton
Antoni
Antonio
Antoniusz
Antony
Apoloniusz
Aram
Archibald
Arek
Arian
Ariel
Aris
Arkadiusz
Armando
Armani
Armin
Arnold
Aron
Arsen
Arseniusz
Artem
Artemij
Artemiusz
Arthur
Artur
Aryan
Asan
Asen
Asher
Atanazy
Atharva
Attila
August
Augustin
Augustyn
Aureliusz
Axel
Ayan
Ayaz
Baltazar
Barnaba
Bartek
Bartlomiej
Bartosz
Bartłomiej
Bastian
Bazyli
Ben
Benedikt
Benedykt
Beniamin
Benjamin
Bernard
Bjorn
Bogdan
Bogumił
Bogusz
Bogusław
Bohdan
Bolesław
Boris
Borys
Bożydar
Braian
Brajan
Brandon
Brayan
Brian
Bronisław
Bruno
Brunon
Bryan
Błażej
Carlos
Casper
Caspian
Celestyn
Cezary
Charbel
Charles
Charlie
Chris
Christian
Christopher
Chrystian
Cillian
Colin
Collin
Conan
Cristian
Cristiano
Cyprian
Cyryl
Czarek
Czcibor
Czesław
Dacjan
Dagmar
Dajan
Damian
Damir
Dang
Daniel
Daniil
Danil
Daniyal
Dante
Danylo
Darian
Dario
Dariusz
Dastin
David
Davide
Davinci
Davit
Davyd
Dawid
Demian
Demjan
Deniel
Denis
Deniz
Dennis
Denys
Dexter
Diego
Dionizy
Dmitrij
Dmytro
Dobromir
Dominic
Dominik
Donatan
Dorian
Dov
Dragomir
Duszan
Dylan
Dymitr
Edgar
Edmund
Edoardo
Eduard
Edward
Edwin
Egor
Einar
Ekam
Eli
Elian
Elias
Eliasz
Elijah
Eliot
Eliott
Elliot
Elvis
Elyas
Emanuel
Emil
Emilian
Emir
Emmanuel
Enes
Enzo
Eren
Eric
Erik
Ernest
Ertuğrul
Erwin
Eryk
Esteban
Ethan
Eugeniusz
Eustachy
Euzebiusz
Evan
Ezel
Fabian
Fabien
Fabio
Fares
Felicjan
Feliks
Felix
Ferenc
Filip
Filippo
Filippos
Finn
Florian
Francesco
Francis
Francisco
Franciszek
Franck
Franco
Franek
Frank
Frankie
Franko
Frederick
Frederik
Fryderyk
Gabriel
Gabriele
Gael
Gagik
Gaspar
Gaweł
George
Gerald
Geralt
Gerard
Gia
Gilbert
Giovanni
Giuseppe
Gleb
Gniewko
Gniewomir
Gniewosz
Gor
Goran
Gordon
Gracjan
Gromosław
Grzegorz
Gustav
Gustaw
Gwidon
Göktürk
Hai
Hamza
Haris
Haroun
Harrison
Harry
Harun
Hayk
Hektor
Hendrik
Henrik
Henry
Henryk
Herbert
Hieronim
Hipolit
Hoang
Horacy
Hubert
Hugo
Ian
Ibrahim
Idris
Idzi
Ignacio
Ignacy
Ignazio
Igor
Ilia
Ilian
Ilias
Ilja
Illia
Ilya
Ilyas
Imran
Ireneusz
Isaac
Ismael
Itan
Ivan
Ivo
Iwan
Iwo
Izaak
Jacek
Jack
Jacob
Jakob
Jakub
Jamal
James
Jamie
Jan
Janek
January
Janusz
Jarema
Jaromir
Jaroslav
Jaroslaw
Jarosław
Jason
Jasper
Javier
Jayden
Jean
Jegor
Jeremi
Jeremiasz
Jeremy
Jerzy
Joachim
Joan
Joel
Johann
Johannes
John
Jonas
Jonasz
Jonatan
Jonathan
Jordan
Jose
Josef
Joseph
Joshua
Joszko
Jovan
Jozef
Jozue
Juan
Juda
Julian
Julien
Julio
Julius
Juliusz
Junhao
Jurii
Jurij
Justin
Justyn
Jusuf
Józef
Jędrzej
Kacper
Kai
Kaj
Kajetan
Kaleb
Kamil
Kami̇l
Karim
Karl
Karol
Kasjan
Kasper
Kaspian
Kazimierz
Keith
Kenan
Kenzo
Kerem
Kevin
Kewin
Khalid
Kian
Kilian
Kiril
Kirill
Klaudiusz
Klemens
Klimek
Kolin
Konrad
Konstantin
Konstanty
Konstantyn
Koray
Kordian
Kornel
Korneliusz
Kosma
Kostek
Kostiantyn
Kristian
Kryspin
Krystian
Krzesimir
Krzysztof
Ksavery
Ksavier
Ksawery
Ksawier
Kuba
Kuzey
Largo
Lars
Latino
Leandro
Lech
Lenart
Lenny
Leo
Leon
Leonard
Leonardo
Leonid
Leonidas
Leopold
Leszek
Lesław
Lev
Levi
Lew
Liam
Linus
Lio
Lionel
Livian
Livio
Lloyd
Logan
Longin
Lorenzo
Lotar
Louis
Lubomir
Luca
Lucas
Lucian
Lucjan
Lucjusz
Ludwig
Ludwik
Luis
Luka
Lukas
Luke
Léo
Léon
Maciej
Maciek
Magnus
Majkel
Makar
Makary
Maks
Maksim
Maksym
Maksymilian
Malakai
Malek
Malik
Mansur
Manuel
Marcel
Marceli
Marcelin
Marcelino
Marcell
Marcello
Marcelo
Marcin
Marcjan
Marco
Marcus
Marek
Marian
Mario
Mariusz
Mark
Marko
Markus
Marley
Marsel
Martin
Mason
Massimo
Matei
Mateo
Mateush
Mateusz
Matheo
Mathias
Matias
Matteo
Matthew
Matthias
Matti
Mattia
Matvej
Matvey
Matvii
Matvij
Matviy
Matwiej
Matwij
Maurice
Maurycy
Max
Maxim
Maxime
Maximilian
Maximiliano
Maximilien
Maximillian
Maximus
Maxwell
Maxym
Maxymilian
Mehmet
Melchior
Mergen
Mert
Micah
Michael
Michal
Michał
Michel
Michele
Mieczysław
Mieszko
Miguel
Mihail
Mikael
Mike
Mikel
Mikhail
Mikko
Mikolaj
Mikołaj
Milan
Milo
Milosz
Minh
Miran
Miron
Miroslav
Miroslaw
Mirosław
Miłosz
Miłosław
Mladen
Modest
Mohamed
Mohammad
Mohammed
Morgan
Muhammad
Muhammed
Musa
Mustafa
Mykhailo
Mykola
Myron
Nadir
Narek
Natan
Natanael
Natanel
Nataniel
Nathan
Nathaniel
Nawoj
Nazar
Nazarii
Nestor
Nhat
Nicholas
Nico
Nicodem
Nicolas
Nikita
Niklas
Niko
Nikodem
Nikolai
Nikolaj
Nikolas
Nikos
Nino
Nizar
Noah
Noe
Noel
Nolan
Norbert
Norman
Octavian
Oktawian
Oktawiusz
Olaf
Oleg
Oleh
Olek
Oleksandr
Oleksii
Olgierd
Oliver
Olivier
Oliwer
Oliwier
Ollie
Omar
Onufry
Orest
Orhan
Orlando
Oscar
Oskar
Ostap
Otto
Owen
Pablo
Pascal
Patrick
Patrik
Patryk
Paul
Paulo
Pavel
Pavlo
Pawel
Paweł
Pedro
Peter
Phan
Philip
Philipp
Philippe
Phillip
Pietro
Pio
Piotr
Platon
Przemysław
Quang
Quentin
Quoc
Radomir
Radosz
Radosław
Radzimir
Rafael
Rafał
Ragnar
Rajan
Rajmund
Rami
Raphael
Raphaël
Raul
Ravi
Rayan
Remi
Remigiusz
Reyansh
Ricardo
Richard
Robert
Roberto
Robin
Roch
Rodrigo
Roger
Rohan
Roland
Roman
Romeo
Romuald
Ronald
Ruben
Rudolf
Rudra
Rufin
Ruslan
Ryan
Ryszard
Saimon
Salah
Salomon
Salvador
Salwador
Sam
Sambor
Sami
Samir
Samson
Samuel
Santiago
Santino
Sasha
Sasza
Scott
Sean
Sebastian
Sebastiano
Selim
Seli̇m
Semen
Semir
Serafin
Sergio
Sergiusz
Serhii
Seweryn
Sher
Shivansh
Siemowit
Simon
Simone
Sinan
Sobiesław
Spencer
Stan
Stanislas
Stanislav
Stanislaw
Stanisław
Stanley
Stefan
Steven
Suleiman
Sven
Sviatoslav
Sylwester
Symeon
Syriusz
Szczepan
Szymon
Sławoj
Sławomir
Sławosz
Tadej
Tadeus
Tadeusz
Taras
Teo
Teodor
Teofil
Teoman
Theo
Theodor
Theodore
Theodoros
Thiago
Thomas
Théo
Tiago
Tigran
Tim
Timo
Timofei
Timon
Timothy
Timur
Tobias
Tobiasz
Toby
Tom
Tomas
Tomasz
Tomek
Tomir
Tomił
Tommaso
Tommy
Tomás
Toni
Tony
Traian
Tristan
Tuan
Tyberiusz
Tycjan
Tymon
Tymoteusz
Tymur
Tytus
Umar
Uriel
Ustym
Valentino
Veniamin
Victor
Viktor
Vincent
Vitali
Vitalii
Vito
Vittorio
Vladimir
Vladislav
Vladyslav
Volodymyr
Wadim
Waldemar
Walenty
Walery
Walter
Wawrzyniec
Wiesław
Wiktor
Wilhelm
William
Wincent
Wincenty
Winicjusz
Wit
Witalij
Witek
Witold
Witosz
Witosław
Wladyslaw
Wojciech
Wojmir
Wojtek
Wolfgang
Władimir
Władysław
Włodzimierz
Xander
Xavery
Xavier
Xawery
Xawier
Yakub
Yan
Yann
Yaqoob
Yarema
Yaroslav
Yasin
Yassin
Yehor
Yonatan
Yousef
Youssef
Yuri
Yusuf
Yuvaan
Zac
Zachar
Zachariasz
Zachary
Zack
Zahar
Zaid
Zakariya
Zawisza
Zayan
Zbigniew
Zbyszek
Zbyszko
Zdzisław
Zenon
Ziemowit
Zlatan
Zorian
Zygmunt
Ömer
Łukasz
Ścibor
Światosław