Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w Polsce

Ciąża i pojawiające się na świecie po jej rozwiązaniu dziecko napełniają radością każdego rodzica. Niekiedy jeszcze, gdy mała istotna jest w brzuchu mamy, ma już wybrane imię, z którym będzie dumnie kroczyć przez życie. Zdarza się jednak, że trzymając w ramionach wyczekaną córeczkę, rodzice wciąż nie wiedzą, jak ją nazwać, aby podobało się zarówno im, jak i jej małej pociesze.

Lista propozycji jest bardzo długa i niektórych może przyprawić o zawrót głowy. Z drugiej natomiast strony każde imię ma przypisane tradycyjne znacznie, które zdaniem wielu determinuje charakter człowieka. Z tego względu warto dokładnie dowiedzieć się, co oznaczają. Aby ułatwić świeżo upieczonym rodzicom podjęcie tej bądź co bądź bardzo ważnej decyzji, prezentujemy nasze inspiracje, które z całą pewnością pomogą wybrać najpiękniejsze imię dla dziewczynki.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2019

 1. Zuzanna 8456 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2019.)
 2. Julia 8189
 3. Zofia 7737
 4. Maja 7435
 5. Hanna 7382
 6. Lena 6815
 7. Alicja 5229
 8. Maria 5139
 9. Oliwia 4858
 10. Amelia 4732

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2018

 1. Zuzanna 8866 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2018.)
 2. Julia 8468
 3. Maja 8033
 4. Zofia 7928
 5. Hanna 7723
 6. Lena 7650
 7. Alicja 5759
 8. Maria 5442
 9. Amelia 5310
 10. Oliwia 5058

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2017

 1. Julia 9374 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2017.)
 2. Zuzanna 9182
 3. Zofia 8441
 4. Lena 8289
 5. Maja 8056
 6. Hanna 7923
 7. Amelia 6338
 8. Alicja 6035
 9. Maria 5408
 10. Aleksandra 5352

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2016

 1. Zuzanna 8837
 2. Julia 8637
 3. Lena 8367
 4. Maja 8303
 5. Hanna 7948
 6. Zofia 7702
 7. Amelia 6598
 8. Alicja 5692
 9. Aleksandra 5428
 10. Natalia 4809

Czy istnieje idealny moment na nadanie imienia dziewczynce?

Większość rodziców zastanawia się, czy lepiej wybrać imię dla dziewczynki jeszcze w okresie ciąży, czy dopiero po tym, jak zostanie ona urodzona. Oczekiwanie aż do rozwiązania jest wskazane szczególnie w tych przypadkach, gdy dziecko układa się w brzuchu mamy w taki sposób, że trudno jednoznacznie określić płeć nawet podczas bardzo dokładnego badania USG. Ot taki kaprys dziecka. Niektórzy wierzą również, że przychodzący na świat noworodek, przynosi ze sobą imię – najczęściej solenizanta z dnia urodzin.

Większość rodziców ma jednak potrzebę, by w okresie prenatalnym nie określać swojego maluszka bezimiennie, lecz mówić do niego z czułością, tak jak będą to robić przez całe jego późniejsze życie. Jest to również doskonała forma budowania więzi z małą istotką niemal od samego poczęcia.

Kiedy więc jest najlepszy moment na nadanie imienia córeczce? Zdaniem specjalistów warto zaczekać mimo wszystko do narodzin. Nazwanie dziecka wcześniej co prawda umożliwia oswojenie się z nową rolą (mamy i taty) oraz pozwala poczuć, że istota, której jeszcze nie widać, jest w istocie człowiekiem z krwi i kości. Jest to psychologiczny mechanizm, zgodnie z którym ludzki mózg ma potrzebę nazywania ludzi, zwierząt i przedmiotów wokół siebie. Nie musi to jednak być imię. Wystarczy dookreślenie, a więc użycie przymiotnika, wskazującego na cechy. W przypadku dziecko doskonałym rozwiązaniem są pieszczotliwe określenia takie jak: maluszek, bobo, dzidzia. To również przyczyni się do zbudowania pozytywnej i silnej więź emocjonalnej z córeczką, a nadanie imienia po jej urodzeniu pozwoli na jego dopasowanie do wyglądu i charakteru niemowlęcia. Unika się również dzięki temu ryzyka, że nagle, tuż przed rozwiązaniem, imię dziecka przestanie się nagle rodzicom podobać. 

Ostatecznym momentem, kiedy należy nazwać dziecko to 21 dni od daty wystawienia karty urodzenia. Jeśli do tego czasu rodzice nadal się nie zdecydują, pracownik Urzędu Stanu Cywilnego sam wybierze imię, nie biorąc pod uwagę gustu rodziców, ani tym bardziej wyglądu czy usposobienia dziecka.

Choć nie istnieje zamknięta lista imion, jakie można nadać dziewczynce, która dopiero co pojawiła się na świecie, to należy pamiętać, że nie powinno być ono ośmieszające, nieprzyzwoite i w formie zdrobniałej. Jeśli Urzędnik Stanu Cywilnego uzna, że nadane imię nie spełnia wymagań, sam wybierze takie, które jego zdaniem będzie odpowiednie. Od tej decyzji rodzicom przysługuje oczywiście odwołanie. Nie warto jednak dostarczać sobie dodatkowych problemów w tych pierwszych dniach z nowym członkiem rodziny. Są one przecież i tak wystarczająco stresujące dla rodziców.

Lista najpopularniejszych imion dla córeczki na przestrzeni lat nie zmienia się diametralnie. Wyraźnie widać trend powrotu to tych tradycyjnych i pięknie brzmiących, choć nie brak i nowoczesnych, oryginalnych propozycji.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynki

Każdy rodzic, który ma trudności przy wyborze właściwego imienia dla córeczki, powinien w pierwszej kolejności przejrzeć dostępne w internecie spisy imion nadawanych w Polsce dziewczynkom. Dostarczą one cennych informacji na temat statystyk. Dzięki temu można wybrać imię najbardziej popularne lub wręcz przeciwnie – to, które wybierane jest bardzo rzadko. 

Zuzanna

Imię Zuzanna swoje znaczenie wywodzi od hebrajskiego “Szoszana” oznaczającego kwiat lilii. W Polsce pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w roku 1265. Było wówczas zapisywane tez jako “Żużanna”.

Dziewczynka tak nazwana charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością i ciekawością świata. W podejmowanych decyzjach kieruje się przede wszystkim pragmatyzmem i wyznawanym wartościom, których potrafi zaciekle bronić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto przykłada dużą wagę do własnego wyglądu, dzięki czemu prezentuje się zawsze doskonale. W połączeniu z jej ponadprzeciętną kreatywnością czyni to z niej niezwykle nietuzinkową osobę.

Imię Zuzanna jeszcze na początku wieku nie cieszyło się zbyt dużą popularnością. Przełom przyszedł w roku 2008, kiedy znalazło się w grupie dziesięciu najpopularniejszych imion dziewczęcych. W 2015 r. zajęło natomiast zaszczytne pierwsze miejsce. Przyczyną tego zjawiska jest wyjątkowa uniwersalność imienia, dzięki przyrostkowi “anna”. Dodatkowo każde zdrobnienie brzmi dobrze bez względu na wiek: Zuza, Zuzka, Zuzia.

Julia

Imię Julia ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie i nazwie rodowej “Julii” czyli Juliuszów. Wówczas wszystkie kobiety tego rodu były nazywane w ten właśnie sposób. Choć w Polsce pojawiło się ono w XVIII w., to szczyt popularności zyskało dopiero w wieku XXI, a w pierwszej dziesiątce znajduje się od 2001 r.

Dziewczynka tak nazwana jest wierną przyjaciółką i partnerką. Choć na jej zaufanie trzeba sobie zapracować (często przez długie lata), osoby, które nim obdarzy, towarzyszą jej zwykle do końca życia. Choć pozornie wydaje się osobą zdystansowaną i pozbawioną uczuć, tak naprawdę tylko skrywa emocje przed innymi, aby nie stracić panowania nad sytuacją, w której się znajduje. To sprawia, że jest bardzo atrakcyjną dla mężczyzn kobietą – pełną niebywałego wdzięku i gracji.

Julia od lat jest imieniem, które znajduje się w trójce najpopularniejszych w Polsce. Główną tego przyczyną jest wyjątkowa jego uniwersalność. Jego odpowiedniki można znaleźć w każdym niemal języku. Ponadto liczne warianty zdrobnień pozwalają dostosować je do wieku osoby: Julcia, Julka, Jula.

Natalia

Pierwotnie imię Natalia było nadawane tylko tym dziewczynkom, które urodziły się w dniu jednego ze świąt chrześcijańskich. Jego znaczenie wywodzi się bowiem od sentencji “Dies Natalis Domini”, co należy tłumaczyć, jako “W dniu urodzin Pana”.

W Polsce po raz pierwszy imię Natalia pojawiło się w XIV w., lecz popularność zaczęło zyskiwać dopiero na początku wieku XXI. W 2001 r. było to najchętniej wybierane imię dziewczęce. Nic w tym dziwnego. Zdrobnienia brzmią wyjątkowo ładnie: Natalka, Natka, Natala, Nacia. W formie oryginalnej, oficjalnej brzmi natomiast dumnie. Dzięki temu jest odpowiednie zarówno dla dziecka, jak i dojrzałej kobiety. Popularność swą imię to utraciło w drugiej dekadzie XXI w. W roku 2019 pojawiło się dopiero na 19 miejscu.

Wiktoria

Wiktoria to jedno z najbardziej melodyjnych imion dziewczęcych w Polsce. Jest jednocześnie subtelne, ale i zmysłowe. Dzięki temu pasuje zarówno do kilkuletniej dziewczynki określanej zdrobniale Wikusia, Wiki, jak i kilkudziesięcioletniej kobiety. Imieniem Wiktoria nazywano córeczki już w starożytnym Rzymie, na cześć bogini zwycięstwa. Od początku XXI w. jest to jedno z najpopularniejszych imion. Dopiero od 2015 r. zaczęło wzbudzać w świeżo upieczonych rodzicach nieco mniejsze zainteresowanie na rzecz Julii oraz Zuzanny. Ostatecznie w 2019 r. zajęło 11 miejsce.

Dziewczyna nazwana w ten sposób zwykle bardziej obserwuje wydarzenia niż bierze w nich udział. Wynika to z jej naturalnej nieśmiałości, dzięki której nie ulega emocjom. Jest to również osoba o altruistycznym usposobieniu, której dodatkowo intuicja podpowiada, kiedy, komu i jak można pomóc.

Aleksandra

Imię Aleksandra jest żeńskim odpowiednikiem “Aleksandra”. Oznacza w języku greckim “obrońcę wojowników”. W Polsce pojawiło się już w XIV w. Przez pierwszą dekadę XXI w. imię to wciąż znajdowało się na jednym z pierwszych dziesięciu miejsc. Dopiero wraz z nadejściem drugiej dekady zainteresowanie nim znacząco zmalało. Ostatecznie w 2019 r. znalazło się na 12 miejscu. Swoją popularność imię Aleksandra zawdzięcza wyjątkowej uniwersalności i wielości zdrobnień, jakie można zastosować: Ola, Olcia, Olka, Olunia, a niekiedy także Aleks lub Alex. W zależności więc od wieku dziewczynki czy kobiety można dopasować odpowiednią odmianę imienia.

Aleksandra to osoba wyjątkowo samodzielna i zaradna życiowo. Stawia sobie ambitne cele i wytrwale do nich dąży. Zwykle rezygnuje ze spontaniczności i emocjonalności na rzecz dyscypliny i uporządkowanego działania.

Hanna

Imię Hanna zawitało na polskie ziemie w XIV w. Wywodzi się ono od zdrobnienia “Anny”, natomiast przedrostek “h” zawdzięczamy wpływom niemieckim. Znaczenia tego imienia należy upatrywać w języku hebrajskim, gdzie oznaczało osobę pełną wdzięku i łaski.

Dziewczyna nazwana w ten sposób jest sercem domowego ogniska. Troszczy się o całą rodzinę, czerpiąc radość ze swojego domatorskiego usposobienia. Zmuszona dokonać wyboru pomiędzy rodziną a karierą, zawsze wybierze dom. Jej łagodny charakter i niechęć do otwartych kłótni sprawiają, że każdemu miło spędza się czas w jej obecności.

Hanna od dwóch lat znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych dziewczęcych imion w Polsce. Jego odmiany można znaleźć w niemal każdym języku na świecie, co świadczy o jego wyjątkowej uniwersalności. W języku niemieckim i angielskim będzie to Hannah, natomiast w hiszpańskim i portugalskim Hana. We Francji i Włoszech spotkać można brzmienie identyczne jak w Polsce – Hanna.

Popularne i piękne imiona dla dziewczynek

Lista imion popularnych jest bardzo długa i zmieniała się nieco na przestrzeni lat. Podaliśmy tylko kilka najciekawszych inspiracji na piękne imię dla córeczki. Wraz z upływem czasu rodzice zaczęli wybierać również imiona, które były modne, chcąc w ten sposób wyróżnić swoją pociechę.

Lena

Imię Lena pojawiło się w Polsce stosunkowo późno, bo dopiero w XV w., jako forma skrótu od greckich imion: “Magdalena” i “Helena” Szczególną popularność zyskało w XXI w. Również obecnie bywa stosowane jako zdrobnienie dla Magdaleny, mimo że funkcjonuje jako całkowicie odrębne imię. Nie ma wielu zdrobnień (Lenka, Lenusia), ale jego oficjalne brzmienie jest na tyle uniwersalne, że doskonale pasuje zarówno do małej dziewczynki, jak i dorosłej kobiety.
Od roku 2014 do 2019 znajdowało się w pierwszej piątce najczęściej wybieranych imion. Dopiero po tym czasie spadło na 7 pozycję. Najprawdopodobniejszą przyczyną jest przemijająca moda.

Lena to dziewczynka spontaniczna i radosna, która zwykle pełni rolę duszy towarzystwa. Nie lubi, gdy narzuca jej się zdanie, ponieważ nade wszystko ceni sobie niezależność. Jest urodzonym przywódcą, co nie zawsze podoba się mężczyznom.

Maja

Imię Maja można spotkać zarówno w greckiej, jak i rzymskiej mitologii. Nazywała się tak matka Hermesa (posłańca bogów) oraz bogini przyrody, na której cześć nazwano w ten sposób również najpiękniejszy z wiosennych miesięcy.

Dziewczynka nazwana w ten sposób przez rodziców jest wyjątkowo dokładna. Wszystko, co robi, wykonane jest perfekcyjnie. Zawdzięcza to również swojemu ponadprzeciętnemu uporowi, wytrwałości i ambicjom. Mimo iż należy do osób trzeźwo myślących, jest przy tym bardzo wrażliwa. To sprawia, że nie da się jej nie lubić.

Maja ma dość nietypowe i niespotykane wcześniej brzmienie. Mimo to bardzo szybko imię to zagościło w pierwszej piątce najczęściej nadawanych w Polsce. Ma międzynarodowy charakter i cieszy się podobną popularnością także w innych krajach Europy oraz w Ameryce Północnej czy świecie arabskim. Główną tego przyczyną jest odpowiedniość formy imienia do każdego wieku. Maja może mieć bowiem zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt lat.

Zofia

Imię Zofia było znane już w starożytnej Grecji. Wywodzi się od “Sophia” co oznacza “mądrość”. Do Polski zawitało ono w średniowieczu. Nie było jednak wówczas szczególnie popularne. Zmieniło się to dopiero współcześnie, kiedy obserwuje się trend powrotów do tradycyjnych imion o starożytnym rodowodzie.

Dziewczynka tak nazwana cechuje się ponadprzeciętną inteligencją i mądrością życiową. To sprawia, że traktowana jest niekiedy przez rodzinę i grono znajomych jako wyrocznia, czy doradca przy podejmowanych decyzjach. Choć sama doskonale radzi sobie z wszelkimi powierzonymi zadaniami, to jednak unika rozgłosu i bycia w centrum uwagi. Rzadko daje się ponieść emocjom. Woli na spokojnie przeanalizować każdy problem i wybrać najrozsądniejszy sposób jego rozwiązania. To właśnie jej niecodziennej samodzielności zawdzięczamy powiedzenie “Zosia samosia”.

Zofia od 2017 r. znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych imion dziewczęcych w Polce. Jest to imię, które dzięki pięknie brzmiącym zdrobnieniom pasuje do małego dziecka (Zosieńka, Zosia), ale za sprawą zgrubień jest również odpowiednie dla nastolatki (Zocha, Zośka). Ponadto oryginalne brzmienie (Zofia) będzie również odpowiednie dla starszych pań.

Oliwia

O pochodzenie imienia Oliwia toczy się od wielu lat spór. Jedni twierdzą, że wywodzi się ono z czasów starożytnych, a inni, że jest żeńskim odpowiednikiem francuskiego “Olivier”. Są też tacy, którzy upierają się, że to wymysł Szekspira na potrzeby nazwania bohaterki jego dzieła “Wieczór Trzech Króli”.

Dziewczyna nazwana w ten sposób ma pogodne usposobienie i pozytywne nastawienie do świata i żyjących w nim ludzi. Doskonale radzi sobie z życiowymi przeciwnościami i pomaga również w tym innym. To sprawia, że działa jak magnes. Zawsze dąży do pokojowego rozwiązania konfliktu, ponieważ nie lubi i boi się kłótni i agresji. Imię Oliwia od 2018 r. znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion. W 2019 r. zajęło ono 9 miejsce.

Amelia

Imię Amelia pojawiło się ziemiach polskich już w XIV w. Funkcjonowało wówczas jako “Amalia”, co zmieniło się dopiero w XVI w. Imię to było bardzo popularne w romantyzmie i obecnie przeżywa renesans. Jego znaczenie wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza tyle, co “pracowita gospodyni”.

Dziewczyna nazwana w ten sposób ma wyjątkowy dar obserwacji i analizowanie ludzkich zachowań i charakterów. Dzięki temu potrafi przewidzieć kolejne kroki i podejmowane decyzje. Nade wszystko ceni spokój i harmonię, dlatego stroni od hałaśliwych miejsc. Jest naturalnie nieśmiała, choć to właśnie pochwały i dobre słowa motywują ją do ciężkiej i wytrwałej pracy.

Amelia od kilku lat znajduje się na liście najpopularniejszych imion, choć z roku na rok widać słabnące zainteresowanie tym imieniem. Przemijająca moda sprawiła, że w 2019 r. znalazło się ono na 10 miejscu.

Nietypowe i nowoczesne imiona dla dziewczynek

Niektórzy rodzice wybierają dla swojej pociechy imię, które jest szczególnie popularne i tradycyjne. Inni wolą wersje modne. Jest jednak również grupa mam i tatusiów, którzy preferują imiona nowoczesne i nietypowe, które będą wyróżniać ich córeczkę z tłumu. Nie są to imiona szczególnie popularne, ale mimo to wyjątkowo piękne.

Samuela

Imię Samuela jest żeńskim odpowiednikiem męskiego “Samuel”. W języku hebrajskim oznacza “Imię Boże”, a niekiedy “niech Bóg wysłucha”.

Dziewczyna nazwana tym imieniem jest osobą, która skupia na sobie uwagę innych. Jest indywidualistką, dlatego lubi wpływać na decyzje podejmowane przez innych. Jest również samodzielna i chętnie przejmuje inicjatywę w działaniu.

W ciągu ostatnich dwóch dekad imię to nadano dziewczynkom zaledwie dwa razy – w 2015 r. i 2019 r. Jest mało popularne, choć jego brzmienie jest wyjątkowo melodyjne, a zdrobnienia zgrabne Sama, Samka, Sania.

Walentyna

Imię Walentyna jest żeńskim odpowiednikiem “Walentego”. Pochodzi z języka łacińskiego. W Polsce jest to wciąż mało popularne imię, mimo że pierwsze o nim wzmianki pochodzą już z XVIII w. W roku 2019 nazwano w ten sposób osiem córeczek.

Dziewczyna nazwana w ten sposób zwykle ukrywa emocje, aby nie okazać słabości. Z trudem nawiązuje relacje, lecz jeśli z kimś już się zaprzyjaźni, trwa w tym do końca życia. Zwykle jest bardzo nieśmiała, a jednocześnie nadzwyczaj kochliwa.

Ariadna

Imię Ariadna pochodzi z języka greckiego i oznacza “osobę silną w wierze”. Znane jest ono przede wszystkim z mitologii, gdzie nić Ariadny pomogła Tezeuszowi wyjść z labiryntu. Jest to mało popularne imię. Do roku 2014 nazwano w ten sposób zaledwie 330 osób. W samym zaś 2019 r. tylko 11. Tymczasem pięknie brzmi ono zarówno u dorosłej osoby, jak i dziecka w formie Aria, Arka, czy Ariadka.

Dziewczyna nazwana w ten sposób ma charakter analityka. Dzięki temu potrafi wyjść cało z każdej sytuacji, dokładnie badając możliwe rozwiązania problemów. Jest przy tym typem altruisty. Zanim zajmie się sobą, wpierw myśli o potrzebach innych.

Ludwika

Każdego roku imię Ludwika nadaje się ok. 10-20 dziewczynkom. Jest to żeński odpowiednik męskiego “Ludwik” i wywodzi się z języka starogermańskiego, gdzie oznaczało “kobietę waleczną”.

Dziewczyna nazwana w ten sposób jest osobą ambitną i w pełni zaangażowaną we wszystko, co robi. Woli jednak pracować samodzielnie niż w grupie. Wówczas ma pewność, że wszystko zostanie wykonane po jej myśli, a więc prawidłowo.

Honorata

Imię Honorata nadaje się rocznie zaledwie około 100 dziewczynkom. Pochodzi ono z łaciny i oznacza “szanowana”, “czczona”.

Dziewczyna nazwana w ten sposób jest przebojowa i zaradna. Na co dzień tryska energią, którą zaraża innych, dlatego ludzie lubią przebywać w jej towarzystwie. W każdej podejmowanej decyzji kieruje się wyznawanymi wartościami.

Ostatnie słowo należy do rodziców

Wybór odpowiedniego imienia dla dziecka tylko z pozoru jest sprawą łatwą. Tymczasem wielu rodzicom podjęcie ostatecznej i właściwej decyzji spędza niejednokrotnie sen z powiek. Tymczasem najpiękniejsze imię dla dziewczynki nie mu być tym najpopularniejszym, choć bez wątpienia należą one do pięknych. Warto poświęcić trochę czasu, by dokładnie przejrzeć spis i nazwać córeczkę tak, by imię było dopełnieniem jej charakteru, a nie tylko dodatkiem do nazwiska.

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “A”

Aahana
Aaliyah
Abigail
Ada
Adel
Adela
Adelajda
Adelia
Adelina
Adriana
Adrianna
Agata
Agatha
Agathe
Agnieszka
Aida
Aila
Aimee
Aisha
Aisza
Aitana
Ajsza
Ala
Alana
Alba
Albina
Aldona
Aleksa
Aleksander
Aleksandra
Aleksandra
Alena
Alessandra
Alessia
Alexa
Alexandra
Alexia
Aleyna
Alia
Alice
Alicia
Alicja
Alicja
Alina
Alisa
Alisha
Alisiya
Alissia
Alita
Aliya
Alma
Alvira
Alya
Alyssa
Amaia
Amalia
Amanda
Amarachi
Amaya
Amber
Amela
Amelia
Amelia
Amelie
Amina
Amira
Amna
Amy
Amélia
Amélie
Ana
Anabel
Anabela
Anabell
Anabella
Anabelle
Anastasia
Anastasiia
Anastazja
Anatola
Anatolia
Andrea
Andzelika
Andżelika
Anelia
Aneta
Anetta
Angel
Angela
Angelica
Angelika
Angelina
Ania
Aniela
Anika
Anisa
Anita
Anna
Annabell
Annabella
Annabelle
Annika
Antonella
Antonia
Antonina
Anya
Apollonia
Apolonia
Aria
Ariadna
Ariana
Arianna
Ariela
Arielle
Arina
Arlena
Arleta
Arletta
Arlo
Arnika
Arya
Asel
Ashley
Asiya
Asma
Asteja
Astrid
Asya
Atena
Athena
Audrey
Augustyna
Aurelia
Aurika
Aurora
Ava
Aya
Ayesha
Ayla
Aylin
Ayşe

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “B”

Balbina
Bao
Barbara
Basia
Beata
Bella
Berenika
Bernadeta
Bernadetta
Bianca
Bianka
Bibianna
Blanca
Blanche
Blanka
Bogdana
Bogna
Bogumiła
Bogusława
Bożena
Bronisława
Brygida
Bảo

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “C”

Camila
Camilla
Cansu
Carla
Carlotta
Carmen
Carolina
Caroline
Cataleya
Cattleya
Cecylia
Celestyna
Celia
Celina
Celine
Chanel
Chantal
Charlotte
Chiara
Chloe
Chloé
Christina
Cirilla
Claire
Clara
Clarissa
Claudia
Cornelia
Cristina
Cynthia
Cyntia
Czesława

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “D”

Dafne
Dagmara
Dagna
Daisy
Dajana
Dalia
Damroka
Dana
Daniela
Daniella
Danuta
Daria
Darina
Daryna
Debora
Delfina
Diana
Dilara
Dina
Dobrawa
Dobrochna
Dobromiła
Dobrosława
Dominika
Donata
Dora
Dorota
Dżesika

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “E”

Edyta
Ela
Eleanor
Elena
Eleni
Eleonora
Eliana
Elif
Elin
Elina
Elisa
Elisabeth
Elise
Eliza
Elizabet
Elizabeth
Elizaveta
Ella
Ellen
Ellie
Elmira
Elora
Elsa
Elwira
Elza
Elżbieta
Ema
Emanuela
Emi
Emila
Emili
Emilia
Emiliana
Emilie
Emiliia
Emily
Emine
Emma
Emmy
Erika
Erin
Erna
Eryka
Escada
Esme
Esmeralda
Estelle
Estera
Eugenia
Eulalia
Eunika
Eva
Evelina
Evelyn
Ewa
Ewelina

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “F”

Fabia
Fabiola
Fatima
Fatma
Faustyna
Felicia
Felicja
Flawia
Flora
Florencja
Florentina
Florentyna
Florianna
Francesca
Franciszka
Franka
Freja
Frida

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “G”

Gabi
Gabriela
Gabriella
Gabryela
Gabryjela
Gaia
Gaja
Gajane
Gaya
Gemma
Georgia
Gertruda
Gia
Giselle
Giulia
Gloria
Grace
Gracja
Gracjana
Grażyna
Greta

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “H”

Halina
Halszka
Hana
Hania
Hanka
Hanna
Hanna
Hannah
Heidi
Helen
Helena
Hiacynta
Hoai
Honorata

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “I”

Ida
Idalia
Iga
Ilaria
Ilia
Iliana
Ilona
Iman
Ina
India
Ines
Inessa
Inez
Inga
Ingrid
Inka
Inés
Irena
Irene
Irina
Iris
Irma
Irmina
Isabel
Isabell
Isabella
Isabelle
Isla
Ismena
Iva
Ivana
Ivanka
Ivanna
Ivy
Iwa
Iwanka
Iwona
Iza
Izabela
Izabella

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “J”

Jadwiga
Jaga
Jagienka
Jagna
Jagoda
Jana
Janina
Janka
Jasmin
Jasmina
Jasmine
Jaśmina
Jennifer
Jesika
Jessica
Jessika
Jewa
Joanna
Jolanta
Josephine
Jowita
Joyce
Judith
Judyta
Julia
Julia
Juliana
Julianna
Julie
Juliet
Juliette
Julita
Justine
Justyna
Jutrzenka
Józefa
Józefina

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “K”

Kaia
Kaila
Kaja
Kajla
Kajra
Kala
Kalina
Kama
Kamelia
Kamila
Kamilia
Kamilla
Karen
Karina
Karla
Karmen
Karolina
Kasandra
Kasjana
Kataleja
Katarzyna
Kateryna
Kathrin
Katia
Katie
Katja
Katrina
Kaya
Kayah
Kayla
Kesja
Khloé
Kiara
Kim
Kimberly
Kinga
Kira
Klara
Klarysa
Klaudia
Klaudyna
Klementyna
Kleopatra
Konstancja
Kora
Koralina
Kordelia
Kornelia
Kristina
Krystyna
Ksenia
Ksymena

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “L”

Laila
Laima
Lajla
Lana
Lara
Larisa
Larissa
Larysa
Latika
Laura
Laurencja
Lavinia
Lawinia
Layla
Lea
Leah
Leia
Leila
Lejla
Lena
Lena
Lenka
Lenna
Leokadia
Leona
Leoni
Leonia
Leonie
Leti
Leticia
Letisia
Letizia
Letycja
Letysja
Leyla
Lia
Liana
Lidia
Ligia
Lija
Lila
Lili
Lilia
Lilian
Liliana
Liliane
Lilianna
Lilit
Lilith
Liljana
Lilla
Lilli
Lillian
Lilliana
Lilly
Lily
Lina
Linda
Lisa
Liubov
Livia
Liwia
Liwiana
Liza
Lola
Lora
Lorena
Loretta
Lotta
Louisa
Louise
Lucia
Lucja
Lucy
Lucyna
Ludmiła
Ludovica
Ludwika
Luisa
Luiza
Lukrecja
Luna
Lusi
Lydia
Léa
Léna
Lía

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Ł”

Łucja

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “M”

Madeleine
Madlen
Magda
Magdalena
Magnolia
Maia
Maira
Maja
Maja
Majka
Malena
Malgorzata
Malika
Malina
Malvina
Malwina
Manuela
Marcela
Marcelina
Marceline
Marcjanna
Margaret
Margarita
Margaryta
Margot
Maria
Maria
Mariam
Mariame
Mariana
Marianna
Marie
Mariem
Marieta
Marietta
Mariia
Marija
Marika
Marina
Mariola
Marisa
Marita
Marlena
Marta
Martina
Martyna
Marwa
Mary
Maryam
Maryla
Maryna
Marysia
Marzena
María
Masha
Masza
Mathilda
Mathilde
Matilda
Matilde
Matylda
Maura
Maya
Mayah
Małgorzata
Medina
Megan
Megi
Mela
Melani
Melania
Melanie
Melek
Melisa
Melissa
Melody
Mercedes
Meryem
Mia
Michaela
Michalina
Michelle
Miglena
Mija
Mika
Mila
Milana
Milena
Milla
Millena
Minh
Mira
Miranda
Mirela
Mirella
Miriam
Mirosława
Miya
Miła
Miłosława
Mi̇ra
Molly
Mona
Monika

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “N”

Nadia
Nadin
Nadine
Nadiya
Nadja
Nadzieja
Naila
Nana
Naomi
Nare
Nastazja
Nastia
Nasturcja
Natalia
Natalia
Natalie
Nataliia
Natasha
Natasza
Nathalie
Nawojka
Nel
Nela
Neli
Nelia
Nell
Nella
Nelli
Nellie
Nelly
Neyla
Ngoc
Nicol
Nicola
Nicole
Nika
Nikol
Nikola
Nikoleta
Nikoletta
Nikolina
Nila
Nina
Noela
Noelia
Noemi
Nora

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “O”

Octavia
Odeta
Odetta
Ofelia
Oksana
Oktawia
Ola
Oleksandra
Olena
Olga
Olimpia
Olivia
Oliviia
Oliwia
Oliwia
Olympia
Oriana
Otolia
Otylia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “P”

Pamela
Paola
Patricia
Patrycja
Paula
Paulina
Pelagia
Penelope
Petra
Phoebe
Phuong
Pia
Pola
Poliana
Polianna
Polina
Priscilla
Prisha

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Q”

Qianyu

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “R”

Rachela
Radochna
Raisa
Ramona
Raya
Rebeka
Regina
Renata
Rima
Rita
Roksana
Roma
Romana
Romina
Ronja
Rosa
Rosalia
Rosalie
Rosanna
Rose
Roxana
Roza
Rozalia
Rozalina
Ruby
Rut
Ruta
Róża

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “S”

Sabina
Sabrina
Safia
Safiya
Saida
Salma
Salomea
Samanta
Samantha
Samira
Samya
Sandra
Sara
Sarah
Sasha
Satya
Savannah
Sawa
Scarlet
Scarlett
Selena
Selin
Selina
Selma
Semiliana
Serafina
Serena
Sienna
Silena
Simona
Simone
Sofi
Sofia
Sofie
Sofii
Sofiia
Sofija
Sofiko
Sofiya
Sofía
Solomia
Solomiia
Solomija
Sonia
Sonja
Sophia
Sophie
Soraya
Stanisława
Stefania
Stella
Stephanie
Sumaya
Sumire
Susan
Susanna
Susanne
Suzan
Suzanna
Suzanne
Sybilla
Sylwia
Syntia
Szymon
Sława

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “T”

Taida
Taisja
Talia
Talita
Tamara
Tara
Tatiana
Telimena
Teodora
Teodozja
Teofila
Teresa
Tereza
Tessa
Tetiana
Thanh
Thea
Thien
Tiantian
Tiffany
Tina
Tola
Tosia
Tue
Tulia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “U”

Ula
Uliana
Uljana
Ulla
Urszula

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “V”

Valentina
Valeria
Valeriia
Vanesa
Vanessa
Varvara
Vera
Veronica
Veronika
Victoria
Viera
Viktoria
Viktorie
Viktoriia
Violetta
Vira
Virginia
Vittoria
Vivian
Viviana
Vivien
Vivienne
Vladyslava

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “W”

Walentyna
Waleria
Wanda
Wanesa
Wanessa
Warwara
Wera
Weronika
Wiera
Wiktoria
Wioleta
Wioletta
Wirginia
Wisława
Wiwiana

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “X”

Xenia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Y”

Yasmin
Yasmina
Yasmine
Yelyzaveta
Yeva

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Z”

Zara
Zarina
Zelia
Zeynep
Zina
Zlata
Zlatoslava
Zoe
Zoey
Zofia
Zofia
Zohra
Zoja
Zora
Zoria
Zosia
Zoya
Zoé
Zoë
Zuza
Zuzana
Zuzanna
Zuzanna
Zuzia
Zyta

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Ż”

Żaklina
Żaneta
Żywia