Oliwia: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Oliwia obchodzi imieniny
5 marca
3 czerwca
10 czerwca

Oliwia to imię, które cieszy się dużą popularnością wśród rodziców nowo narodzonych dziewczynek. Od wielu lat plasuje się na wysokich pozycjach we wszystkich rankingach na najchętniej wybierane imię żeńskie. Na wybór tego imienia w dużej mierze wpływa fakt istnienia dużej ilości ładnie brzmiących zdrobnień np.: Liwia, Iwa, Lisia czy najpopularniejsze – Oliwka.

Pochodzenie i znaczenie imienia Oliwia

Imię Oliwia pochodzi z łaciny. W oryginalnym brzmieniu wyraz oliva oznacza drzewo oliwkowe lub oliwkę. W ten sposób nazywano również osoby, które zajmowały się hodowlą oliwek. Często spotykane tłumaczenie imienia Oliwia oznacza również gałązkę z drzewa oliwnego. Jest to znany na całym świecie symbol pokoju i harmonii.

Stosownie do swojego imienia, kobieta nazwana Oliwią jest najczęściej osobą spokojną i zrównoważoną. Ma w sobie dużo empatii i wyrozumiałości. Chętnie pomaga słabszym i pokrzywdzonym przez los. Nie lubi konfliktów i często szuka pokojowych rozwiązań. Jej opanowanie i spokój wpływa na innych kojąco i uspokajająco.

Oliwia bardzo ceni sobie ciepłą rodzinną atmosferę. Duże znaczenie mają dla niej tradycje rodzinne i spokój domowego ogniska. Jest w stanie wiele poświęcić aby bronić bezpieczeństwa swoich najbliższych.

Kobiety noszące imię Oliwia często wykazują ponadprzeciętne zdolności artystyczne. Dobrze odnajdują się w zawodach wymagających kreatywności. Często łączą swoje pasje z pracą zawodową.

Kiedy Oliwia obchodzi imieniny ?

Oliwia obchodzi imieniny trzy razy w roku – 5 marca oraz 3 i 10 czerwca. To często jest okazja do spotkań towarzyskich, które Oliwia bardzo lubi. Ponieważ jest ona osobą otwartą, która łatwo nawiązuje znajomości, grono jej znajomych jest zazwyczaj sporych rozmiarów. Często są to osoby uznawane za dziwaków, z głowami pełnymi marzeń i nietypowymi zainteresowaniami.

Osoba, która nosi imię Oliwia to często kobieta, która posiada wyjątkowy urok i czar, który przyciąga do niej ludzi. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, którzy nie potrafią oprzeć się jej naturalnej zmysłowości i kobiecości. Dzięki wrodzonemu poczuciu piękna Oliwia potrafi podkreślić i wyeksponować swoje zalety.

Miłość i rodzina w życiu Oliwii

Swojego partnera życiowego Oliwia szuka zazwyczaj długo, ponieważ musi być to mężczyzna dojrzały, zrównoważony i doświadczony życiowo. Zależy jej, żeby stworzyć związek na dobre i złe. Kiedy znajdzie odpowiedniego partnera jest w stanie stworzyć z nim kochającą się rodzinę, której poświęci się bez reszty. Jako żona jest wierną i lojalną partnerką, która przywiązuje dużą wagę do romantycznych elementów związku. Jest również świetną mamą, która zawsze stoi murem za swoimi dziećmi. Jeżeli ma córkę, tworzy z nią niepowtarzalną, silną więź.

Dom stworzony przez Oliwię jest miejscem, w którym często odwiedzają przyjaciele, rodzina i wszyscy czują się tam dobrze. Oliwia potrafi stworzyć ognisko domowe, które emanuje dobrą energią, a każdy gość czuje się oczekiwany i mile widziany.

Sławne Oliwie i ich święta patronka

Za patronkę kobiet, które noszą imię Oliwia uznana została święta Oliwia z Palermo. Zasłynęła ona jako uzdrowicielka chorych. Zmarła jako męczennica za szerzenie wiary chrześcijańskiej w X wieku. Jest ona również opiekunem podróżnych i ludzi ciężko chorych.

Wśród znanych osób, które otrzymały imię Oliwia możemy znaleźć:

– Olivia Newton-John – australijska piosenkarka, tancerka i aktorka

– Olivia Ruiz – francuska wokalistka

– Olivia Wilde – aktorka amerykańska

– Olivia Buckland – angielska modelka

– Olivia Jensen – duńska aktorka

– Oliwia Kiołbasa – polska szachistka