Sylwia: pochodzenie imienia, znaczenie, imieniny, znane osoby

Sylwia obchodzi imieniny
8 lutego
17 lutego
19 czerwca
9 lipca
10 lipca
14 sierpnia
3 września
12 września
29 września
3października
9 października
5 listopada

Imieniny Sylwii

Najpopularniejszą datą, kiedy Sylwia obchodzi imieniny jest 3 listopada. Imieniny Sylwii mogą być obchodzone również 8 i 17 lutego, 19 czerwca, 9 i 10 lipca, 14 sierpnia, 3, 12 i 29 września, 3 i 9 października, 5 listopada.

Pochodzenia imienia Sylwia

Imię Sylwia jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Sylwiusz. Wywodzi się z języka łacińskiego. Pochodzi od słowa „silvius”, które oznacza „leśny”, „dziki”, „żyjący w lesie”. Niektóre źródła podają również, że imię to związane jest z rzymskim rodem Sylwiuszów. Pierwszą właścicielką tego imienia, znaną w historii była matka Romulusa i Remusa, czyli Rea Silvia. W innych krajach imię to znane jest jako Silvia czy Silvija.

Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia odznacza się cholerycznym temperamentem, który ciężko okiełznać. W wielu sytuacjach jej reakcje są szybkie i nieprzemyślane, co potrafi przysporzyć jej problemów. Nie lubi bezczynności i nudy, dlatego jest aktywna w życiu zawodowym i prywatnym. Z zaangażowaniem poświęca się wszystkim czynnościom, ale szybko traci zapał do działania i potrzebuje nieustannej motywacji do kontynuacji podjętych wyzwań. Jako pracownik jest niezwykle dokładna i sumienna oraz szybko uczy się nowych umiejętności. Sylwia uwielbia wzbudzać zachwyt otoczenia, dlatego jej mężczyzna musi nieustannie ją adorować i wspierać. Kobiety o tym imieniu są sentymentalne i często wracają w myślach do minionych zdarzeń. W wolnych chwilach Sylwia lubi oddawać się marzeniom i nawet jeśli wie, że nie ma szans na ich realizację, już samo fantazjowanie sprawia jej mnóstwo satysfakcji.

Jaka jest Sylwia?

Sylwia to miłośniczka przyrody i zwierząt. Lubi aktywnie spędzać czas na łonie przyrody, a jej w domu zawsze jest jakieś zwierzę i mnóstwo roślin. Chętnie wspiera akcje charytatywne, które pomagają pokrzywdzonym przez los zwierzętom. Często sama angażuje się w wolontariat lub organizuje zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt.

Sylwia jest wiernym przyjacielem, ponieważ potrafi wysłuchać i zawsze dobrze doradzić. Często przedkłada dobro swoich bliskich ponad swoje potrzeby. W grupie znajomych zawsze stara się być duszą towarzystwa. Ma świetne pomysły na zabawę, więc nie można się z nią nudzić. Sylwia zawsze mówi to, co myśli przez, co zdarza jej się pokłócić nawet z najbliższymi przyjaciółmi. Osoby, które jej nie znają, często postrzegają ją jako kobietę arogancką i wyniosłą.

Kobiety o tym imieniu mają duże oczekiwania wobec swoich partnerów. Uwielbiają prezenty i oczekują, że każdy dzień wspólnego życia będzie jedną wielką niespodzianką. Mężczyzna, który chce spędzić życie z Sylwią, musi być cierpliwy, opiekuńczy i silny. Sylwia ma ognisty temperament i łatwo wpada w złość, co często powoduje nagły rozpad jej związków. W miłości Sylwia jest namiętna i zmysłowa, a partner, który dopasuje się do jej oczekiwań, może liczyć z jej strony na czułość i oddanie.

W pracy zawodowej Sylwia ciągle szuka nowych wyzwań. Dobrze czuje się w pracy, która wymaga nieustannej aktywności fizycznej lub umysłowej. Uwielbia być doceniana przez kierownictwo i być stawiana jako wzór dla współpracowników. Doskonale odnajduje się w zawodach, które mają związek z medycyną, nauczaniem czy mediami.

Kto jest patronem imienia Sylwia?

Patronką imienia Sylwia jest święta Sylwia, która żyła w latach 520-592. Była matką papieża świętego Grzegorza Wielkiego. W jej życiu ważna była wiara, miłość do bliźnich i rodzina. Większą część swojego życia poświęciła modlitwie i ascezie.

Sławne kobiety o imieniu Sylwia

Imię Sylwia jest popularne zarówno, w Polsce jak i w innych krajach. Znane kobiety o tym imieniu to m.in.:

– pięcioboistka Sylwia Czwojdzińska
– piosenkarka Silvy de Bie
– aktorka Sylwia Gliwa
– florecistka Sylwia Gruchała
– piosenkarka Sylwia Grzeszczak
– aktorka Sylwia Juszczak-Krawczyk
– piosenkarka Sylwia Lipka
– piosenkarka Sylvia Night
– poetka i pisarka Sylvia Plath
– aktorka Sylwia Wysocka