facet wpatruje sie w kobiete

Dlaczego facet wpatruje się w kobietę? 15 najczęstszych powodów

Panowie bardzo często wpatrują się w kobiety i nie jest to niczym dziwnym. Mimo że to naturalne zachowanie to zdarza się, że kobiety nie czują się z tym komfortowo. Ogarniają je mieszane uczucia i zaczynają zastanawiać się, czego od nich chcą. Dlaczego mężczyźni przyglądają się kobietom tak natarczywie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w artykule poniżej.

Dlaczego mężczyzna wpatrują się w kobietę? 15 najczęstszych powodów

To właśnie mowę ciała najczęściej wykorzystujemy podczas zaczepiania nieznajomej osoby. Jest to sygnał, że ktoś jest nami zainteresowany w każdy możliwy sposób i czeka na nasz znak, by upewnić się, że my również zwróciliśmy na niego uwagę.

Oczy jako zwierciadła duszy potrafią przekazać wiele emocji. Czasem nie musimy używać słów, by wiedzieć, co ma na myśli i jak czuje się nasz rozmówca. Gdy panowie przyglądają się kobietom na ulicy, to jest to całkiem normalne i nie ma w tym żadnego podtekstu lub niebezpieczeństwa.

Panowie bardzo często wpatrują się w kobiety, ponieważ są nimi zainteresowani. Ich lustrujący wzrok na waszej sylwetce wcale nie musi oznaczać, że źle wyglądasz, masz rozmazany makijaż czy masz coś między zębami. Daj sobie czas na oswojenie z jego spojrzeniem i poczekaj na rozwój sytuacji.

mezczyzna wpatruje sie w dziewczyne

Dlaczego facet ciągle wpatruje się w kobietę? Powodów może być naprawdę wiele, oto kilka z nich:

1. Podobasz mu się

Najczęstszym powodem, dla którego facet przygląda się ciągle kobiecie, jest zainteresowanie jej osobą. Jest to całkiem naturalne, że mu się podoba, zresztą zapewne jak wielu innym. To właśnie obserwowanie kobiety i patrzenie jej w oczy przez dłuższy czas ma dać jej do zrozumienia, że chciałby ją bliżej poznać. Kilkuminutowe spojrzenie ma ośmielić dziewczynę do nawiązania kontaktu.

2. Wydajesz mu się znajoma

Jeśli mężczyzna stale obserwuje cię z zaciekawieniem i niepewnością, to może oznaczać to, że nie jest pewien czy cię zna, a jeśli tak to skąd. Być może kojarzy cię z jakiegoś miejsca, w którym oboje bywacie i stara cię sobie przypomnieć. Może być również tak, że zna kogoś podobnego i zastanawia się, czy jesteś jej rodzina.

3. Zwraca na siebie Twoją uwagę

Bardzo często panowie, którym podoba się kobieta, starają się za wszelką cenę zwrócić na siebie ich uwagę. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie swojego zamierzonego celu jest spojrzenie prosto w oczy dziewczyny. Jeśli więc facet patrzy ci prosto w oczy, uśmiechając się przy tym, to jest to jego sposób na podryw.

4. Niema świadomości, że na ciebie patrzy

Często, gdy facet wpatruje się w dziewczynę, nie ma w tym żadnego celu, co więcej może być to jedynie efekt zawieszenia — tak, jest to możliwe, zwłaszcza gdy się zamyśli. Po prostu jesteś jego tak zwanym punktem zawieszenia.

5. Ma na Ciebie ochotę

Mężczyzna jest mężczyzną i oczywiste jest, że kobiety działają na nich jak narkotyk. Widząc atrakcyjną kobietę, zaczynają o nie marzyć, chcieliby nie tylko z nią porozmawiać, ale również dotknąć i pocałować. Nie jest to jednak niebezpieczne, jedynie podyktowane pragnieniem seksualnym.

6. Angażuje się w rozmowę z Tobą

Kiedy mężczyzna wpatruje się w kobietę? Na przykład podczas rozmowy, gdy skupia się na ty co mów. Jest to również sygnał nie tylko, że cię słucha, ale również okazuje ci w ten sposób zainteresowanie. Na pewno stara się poświęcić ci cała swoją uwagę.

7. Flirtuje z Tobą

Oczy i spojrzenie, jest jednym z gestów, których zarówno panowie, jak i kobiety wykorzystują podczas flirtowania. Zalotne spoglądanie na kobietę, która się im podoba, jest dla nich sygnałem, że są nimi zainteresowani i chcą je bliżej poznać, zwłaszcza jeśli jest to kontakt wzrokowy długotrwały.

8. Ocenia cię

Jeśli zauważysz w klubie, że facet cię obserwuje i wodzi za tobą wzrokiem, z kimś rozmawiając, to może oznaczać to, że rozmawia właśnie o tobie. Być może wpadłaś w oko jemu samemu lub jego koledze i wymieniają spostrzeżenia. Dla kobiet może być to krepująca sytuacja, może również odebrać to jako obgadywanie, jednak nie należy myśleć, że mówią o tobie źle.

9. Sprawdza co robisz

Kiedy jeszcze facet wodzi wzrokiem za kobieta? Na przykład, kiedy robisz coś interesującego, co go ciekawi lub zrobiłaś coś niestosownego. Nie jest to najlepszy powód, jednak, jeśli wzbudzasz zainteresowanie ludzi wokół, musisz się z tym liczyć.

10. Źle wyglądasz

Gdy mężczyzna cię obserwuje, może oznaczać to również, że nie wyglądasz dobrze, na przykład mógł rozmazać ci się makijaż lub masz dziurę w bluzce. Tak naprawdę faceci zwrócą uwagę nawet na najdrobniejszy szczegół, nawet mak między zębami. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wyjście do łazienki i spojrzenie na siebie w lustrze.

11. Analizuje twoje zachowanie

Jeśli facet obserwuje cię z daleka z zaciekawieniem, to może oznaczać to, że analizuje twoje zachowanie, mogą być to gesty, twój śmiech lub rozmowa z innym chłopakiem. Kto wie? Może jest tobą zainteresowany i sprawdza, czy mężczyzna, z którym prowadzisz konwersację, jest dla ciebie kimś więcej?

12. Nie chce patrzeć na twój biust

Wydawać by się to mogło śmieszne, jednak panowie podczas rozmowy starają się nie zachować niestosowanie. Jednym z takich zachowań jest spoglądanie w biust swojej rozmówczyni, aby tego uniknąć, starają się skupić wzrok na jej oczach.

13. Chce do ciebie podejść

Jeżeli nieznajomy mężczyzna patrzy na ciebie z daleka i uśmiecha się przy tym, to może być to sygnał, że chce do ciebie podejść i zagadać. Jeśli odwzajemnisz jego spojrzenie i uśmiechniesz się przy tym, to dasz mu znak, że wyrażasz na to zgodę.

14. Sprawdza, czy ty również na niego patrzysz

Panowie tak naprawdę są nieśmiali. Nie zawsze więc potrafią przełamać tę nieśmiałość i zapytać wprost kobietę, czy jest nim zainteresowana. Jest to całkiem oczywiste, patrząc, ci prosto w oczy sprawdza, czy ty również na niego spoglądasz, oznaczałoby to, że on również ci się podoba.

15. Chce cię podziwiać

Nie zawsze facet wpatrujący się w kobietę chce od razu ją poznać czy do nie podejść. Czasem najzwyczajniej uważa ją za bardzo atrakcyjna i chce na nią jedynie popatrzeć. Być może ma już dziewczynę lub narzeczoną, a przecież patrzenie nie jest zdradą.

chlopak patrzy na dziewczyne

Facet świdruje lub lustruje Ciebie wzrokiem? Po prostu podobasz mu się!

Najczęściej facet wpatrujący się w kobietę nie jest niebezpieczny i nie myśli o niej źle. Najczęstszym powodem tego, że lustruje on płeć piękną swoimi oczami od góry do dołu, oznacza, że najzwyczajniej mu się podoba. Najpewniej więc uważa się za bardzo atrakcyjna i ma chęć bliżej cię poznać. Jeśli on również ci się podoba, to nie czekaj na jego krok, zrób go pierwsza.

Należy pamiętać, że nie zawsze świdrujący nas wzrokiem mężczyzna wykazuje tą czynnością zainteresowanie nasza osoba. Warto jest poczekać dłuższy czas, aby upewnić się, że faktycznie o to mu chodzi. Być może jest on już zajęty i chce na ciebie tylko popatrzeć. Jeśli natomiast zbytnio się pośpieszysz, to możesz się rozczarować i poczuć jak idiotka.

Istnieje także inne rozwiązanie tej sytuacji, najzwyczajniej nie zwracaj na niego uwagi. Udawaj, że nie widzisz jego wzroku na swojej osobie, na pewno go tym zaintrygujesz. Dasz mu również takim zachowaniem do zrozumienia, że nie pójdzie mu tak łatwo, jak wcześniej zakładał. Niech się o ciebie postara!