zakochana para

Jak rozpoznać, że mężczyzna jest zakochany i stara się to ukryć? 20 sygnałów

Panowie chcą być uważani za prawdziwych samców, którzy oczywiście są bardzo męscy. Wiąże się to również z tym, że uważa się, że nie chcą oni wyjść na tak zwanych mięczaków i ukrywają swoje uczucia. Niestety tak bardzo często się dzieje. Jaki jest tego powód? Jakie są sygnały, że zakochany mężczyzna faktycznie nas kocha? I dlaczego stara się to za wszelką cenę ukryć?

Artykuł powstał we współpracy z Lalapalmala.pl – portalem dla kobiet.

20 sygnałów, że on jest w Tobie zakochany, ale stara się ukryć ten fakt

Panowie bardzo często ukrywają swoje uczucia, a raczej starają się to zrobić, ponieważ panie są bardzo spostrzegawcze i potrafią wyczuć, kiedy są to tylko pozory. Starają się oni za wszelką cenę kontrolować swoje uczucia, tak by nie dać po sobie poznać, że im na kobiecie zależy. Dlaczego tak się dzieje?

  • Boją się oni odrzucenia
  • Nie chcą wyjść w oczach kobiety i kolegów na słabych
  • Jest żonaty
  • Uważają, że są w takim wieku, że się najzwyczajniej do tego nie nadają
  • Są zaskoczeni

Jakie zatem sygnały informują nas o tym, że mu zależy? Mimo że nie chce tego po sobie pokazać?

1. Mężczyźnie zależy na zrobieniu wrażenia

Mężczyzna za wszelką cenę stara się zrobić jak najlepsze wrażenie. Jest wobec nas nie tylko kulturalny, ale również uczynny i pomocny. Zależy mu na tym, byś wiedziała, że zawsze możesz na niego liczyć.

2. Stara się ci nie odmawiać

Jeśli mężczyźnie na nas zależy, to stara się zrobić wszystko, byś wiedziała, że zawsze jest chętny do pomocy. Jeśli nawet potrzebujesz pomocy przy najdrobniejszej czynności, jak wymiana żarówki, to na pewno nigdy ci nie odmówi.

3. Jest zazdrosny

Panowie bardzo często są zazdrośni o dziewczyny, na których im choćby trochę zależy. Starają się chronić je przed adoratorami, którzy się wokół nas kręcą. Może być zazdrosny nawet o własnych kolegów i ludzi z twojego grona przyjaciół.

4. Drobne gesty

Jak facet ukrywa zainteresowanie?  Na przykład poprzez okazywanie oziębłości. Należy pamiętać, że faceci nie są zbyt wylewni i nie lubią lub nie potrafią mówić o swoich uczuciach. Nie oznacza to jednak, że nie są w nas zakochani. Jeśli zauważysz takie drobne gesty jak otwieranie ci drzwi lub przepuszczanie w nich oraz odsunięcie krzesła, byś mogła usiąść, to wiedz, że są to najczęstsze sygnały, dzięki, którym możesz być pewna jego uczuć.

5. Nie umawia się z innymi kobietami

Jak mężczyzna ukrywa zakochanie się? W każdy możliwy sposób, najczęściej okazując ci obojętność. Jeżeli jednak odmawia koleżankom pomocy i wspólnej kawy, to jest to sygnał dla ciebie, że mu na tobie zależy i darzy cię uczuciem.

6. Nie daje ci o sobie zapomnieć

Dostajesz SMS-a na dzień dobry lub na dobranoc? Dzwoni do ciebie z pytaniem, jak ci mija dzień? Jest to znak, że nie jesteś mu obojętna. Stara się za wszelką cenę zwrócić na sobie twoją uwagę, jakby chciał powiedzieć: „Nie zapominaj o mnie”.

7. Sprawdza cię

Być może brzmi to karygodnie, jednak, gdy facetowi na tobie zależy i jest w tobie zakochany, stara się kontrolować to, z kim się spotykasz. Wpływa na to jego zazdrość, chce wiedzieć, czy widujesz się z innymi mężczyznami, jeśli tak to, kim oni są i czy są dla niego jakimkolwiek zagrożeniem.

8. Spójrz w jego oczy

Nasze babki od zawsze powtarzały, że to właśnie oczy są zwierciadłem duszy. To właśnie z nich możemy wyczytać najwięcej, zarówno zainteresowanie, jak i nienawiść. Mimo zrywki ukochanego faceta, która ma dać nam do zrozumienia, że nie jesteśmy pępkiem świata, to właśnie w jego oczach możemy zobaczyć, że wcale tak nie myśli. Poza tym, jeśli wodzi za tobą wzrokiem, nawet w towarzystwie, to na pewno coś w tym jest.

9. Zawstydza się

Mimo że mężczyzna za wszelką cenę chce być traktowany jak macho, to nie zawsze udaje mu się całkowicie kontrolować. Facet, który jest w tobie zakochany, jest podatniejszy na zawstydzenie i zakłopotanie w naszej obecności.

10. Patrzy na ciebie

Wychodzicie razem, a on nawet podczas rozmowy z kolegami ciągle na ciebie patrzy? Wiedz, że nawet jak facet ukrywa zainteresowanie, to nie potrafi ukryć tego, co znajduje się w jego oczach.

zakochany facet

11. Skracanie dystansu

Jak rozmawia ukrywający zakochanie się mężczyzna? Nie daje się ponieść emocjom i nie okazuje ci tego, że na czymś lub kimś mu zależy. Nie do końca jest jednak w stanie to kontrolować, ponieważ jeśli działasz na niego jak magnes, to w twojej obecności nie będzie umieć się powstrzymać. Każda okazja, by cię choćby przypadkiem, dotknąć zostanie przez niego wykorzystana.

12. Postawa ciała

Każdemu mężczyźnie zależy, aby jego wybranka zauważyła jego atuty. Jednym z sygnałów, które mają o tym świadczyć, jest postawa jego ciała. Jeśli więc w twojej obecności prostuje plecy, napina się lub stawia stopy przodem do ciebie, to są to znaki, że zależy mu na tobie i twoim zainteresowaniu.

13. Uśmiecha się do ciebie

Zagrywki zakochanego faceta to również uśmiech, który kierowany jest w twoją stronę. Nie tylko ten podczas rozmowy z tobą w cztery oczy, ale także ten, który wysyła ci ukradkiem podczas spotkania ze znajomymi.

14. Zależy mu na kontakcie z tobą

Każdy dotyk, nawet ten przypadkowy i nieśmiały jest rodzajem testu. Twój adorator na pewno chce sprawdzić, czy między wami jest dystans i jak na niego reagujesz. Jeśli więc tobie również na nim zależy, pozwól mu na tego typu gesty, co więcej odwzajemnij je.

15. Jak siedzi?

Czy to, w jaki sposób mężczyzna siedzi może być dla ciebie sygnałem, że jest w tobie zakochany, jednak stara się to ukryć? Owszem! Jeśli chce zwrócić na siebie twoją uwagę, to na pewno podczas pozycji siedzącej będzie miał rozszerzone nogi.

16. Poznaj moich znajomych…

Jednym z oczywistych sygnałów, że mężczyzna jest w tobie zakochany, mimo że stara się to ukryć, jest zapoznanie cię z jego znajomymi. Jeśli przedstawia ci swoich kolegów, to możesz być pewna, że jesteś dla niego bardzo ważna i chce się tobą pochwalić.

17. Poznaj moją rodzinę…

Dla wielu kobiet poznanie rodziny partnera to już wyższy level. Dlatego też, jeżeli zostaniesz przez niego zaproszona na obiad do rodziców, gdzie będą również inni członkowie rodziny, to jest w tobie stuprocentowo zakochany i traktuje cię bardzo poważnie.

18. Rozśmiesza cię

Uśmiech to zdrowie, a im częściej się uśmiechasz, tym większą radość czuje zakochany w tobie facet. Dlatego też jednym z sygnałów, że darzy cię wyjątkowym uczuciem, jest poczucie humoru, które stale wykorzystuje, by cię rozśmieszyć.

19. Zabawa

To właśnie siłowanie się czy łaskotki są jedna z form bliskiego kontaktu. Jeżeli zakochany w tobie mężczyzna jest nieśmiały, to na pewno wykorzysta ten sposób, by móc nawiązać z tobą jakikolwiek kontakt fizyczny.

20. Szczera rozmowa

Panowie są raczej zamknięci i nie lubią mówić o sobie zbyt wiele. Wola być słuchaczami niż zwierzać się dziewczynie, która im się podoba ze swoich rozterek. Jeżeli natomiast twój parter rozmawia z tobą na każdy temat i otwarcie mówi o swoich słabościach i tym, czego się boi, to jesteś jego drugą połówką.

Mężczyźni nie bardziej niż kobiety uważani są za niezrozumiałych, bardzo często zdarza się, że wysyłają nam sprzeczne sygnały i nie do końca jesteśmy w stanie zrozumieć ich zamiary. Dzieje się tak w przypadku, gdy zagrywki ukochanego faceta nie do końca są przez niego samego kontrolowane. Z jednej strony chce być on prawdziwym macho i pokazuje, jak bardzo jest mu wszystko obojętne, z drugiej natomiast jego uczucia wkradają się podczas waszego spotkania. Wszystkie wyżej wymienione sygnały świadczą o tym, że nie jesteś mu obojętna i darzy cię poważnym uczuciem, bądź więc świadoma, że bardzo mu na tobie zależy. Nie naciskaj go na szczere rozmowy i nie staraj się za wszelką cenę wydusić z niego słowa, które potwierdza twoje przepuszczenia względem jego uczuć. Pozwól na to, by wszystko toczyło się swoim tempem, a na pewno zostaniesz za to nagrodzona.

Możesz również delikatnie sprowokować go do odsłonięcia wszystkich kart. Podczas spotkania ze znajomymi rozmawiaj również z innymi mężczyznami, jeśli będzie zazdrosny, na pewno bardzo szybko to zauważysz. Nie będzie on w stanie dłużej się ukrywać, jego złość i obawy dadzą o sobie znać.