Najlepsze życzenia z okazji narodzin dziecka

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewartościowuje dotychczasowe życie. Cała rodzina wraz z najbliższymi przyjaciółmi, szykuje się na przyjście na świat dziecka. Jest to bardzo ważne wydarzenie zwłaszcza w życiu młodych rodziców. Z tego względu, warto im złożyć życzenia z okazji narodzin dziecka.

Świeżo upieczonym rodzicom z pewnością należą się szczere gratulacje z okazji narodzin maluszka, mogą być one krótkie i śmieszne, czy też długie i bardziej formalne. Forma życzeń jest dowolna, jednak wiele zależy od tego, komu się je składa. Można samodzielnie napisać życzenia dla młodych rodziców albo skorzystać z tych już gotowych. Życzenia z okazji narodzin dziecka to piękne słowa wsparcia dla rodziców, których życie obróciło się o 180 stopni.

Przyjście na świat oczekiwanego dziecka jest dla nich w końcu bardzo stresujące, warto im pokazać swoją radość i wsparcie. Jednak życzenia nie należą się jedynie rodzicom, ale także dziadkom, którzy doczekali się swojego wnuczka czy wnuczki. Oni też czerpią ogrom radości z tego właśnie wydarzenia.

Jak składać życzenia z okazji urodzenia dziecka?

Życzenia z okazji urodzenia dziecka- jak je składać?

Najlepiej jest je złożyć w formie pisemnej, od razu, kiedy otrzyma się informację o takim wydarzeniu. Jeśli jednak młoda mama wykona do Ciebie telefon, oczywiście wypada jej złożyć również gratulację podczas rozmowy. Wystarczy powiedzieć” gratuluję narodzin dziecka”. Pisząc takie gratulacje, można wysilić się na nieco więcej kreatywności, wymyślając oryginalny wierszyk z okazji narodzin dziecka, czy też posiłkując się tym już znalezionym, jednak o niebanalnej treści. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim dobre samopoczucie młodej mamy, a więc oprócz samych gratulacji, możesz także zaoferować swoją pomoc i okazać w ten sposób wsparcie, które na pewno zostanie docenione.

Jak napisać gratulacje z okazji narodzin dziecka?

Najpierw trzeba zastanowić się nad formą przekazu. Może to być oczywiście formalny email, oryginalna kartka z wierszykiem, elegancki karnet okolicznościowy w jasnych barwach czy też niewielki bilecik dołączony do upominku dla dziecka, czy młodej mamy. To jaką formę wybierzesz, zależy przede wszystkim od rodzaju kontaktu. Uniwersalną propozycją jest oczywiście email, jednak w niektórych przypadkach potrzebna będzie znajomość adresu pocztowego czy udanie się do świeżo upieczonych rodziców.

Na co zwrócić uwagę przy pisaniu gratulacji z okazji narodzin dziecka?

Ładne gratulacje z okazji narodzin dziecka- jak je napisać?

  • Miejscowość, data- oczywiście można pominąć te elementy, jeśli jednak gratulacje są pisanie bardziej formalnie, dobrze je uwzględnić
  • Zwrot do adresata- w zależności od tego do kogo piszesz, jeśli mają być do gratulację do szefowej : „Szanowna Pani”, jeśli do koleżanki: „Droga Kasiu”
  • Wskazanie powodu z jakiego gratulacje zostały napisane- czyli w tym wypadku, będzie to urodzenie dziecka
  • Wyrażenie uznania wobec adresata- w zależności od tego do kogo są pisane gratulacje
  • Życzenia na przyszłość- można życzyć np. przespanych nocy, zdrowia dla dziecka itp.
  • Pozdrowienia- np. „Serdeczne pozdrowienia”, „Z wyrazami szacunku”.
  • Własnoręczny podpis- dobrze jeśli całe gratulacje są pisane własnoręcznie

Gratulacje z okazji narodzin córki

Najpiękniejsze gratulacje z okazji narodzin syna:

1. Dziś Wasz synek po raz pierwszy zobaczył świat,
Niech rośnie w zdrowiu, uśmiechu i miłości,
Niech nie brakuje mu nigdy powodów do radości
Życzymy dobrej energii i wszelkiej pomyślności
Życzliwych osób wokół i jak najmniej złości.

2. Z okazji narodzin Waszego synka życzymy mu zdrowia i beztroskiego dzieciństwa, a Wam młodym rodzicom- wygranej na loterii i wiele cierpliwości.

3. Deszcz chłopaków z nieba spada.
Jeden pięknie poszybował
u [nazwisko rodziców] wylądował.

4. Urodził się chłopak – przepiękna sprawa,
Oj dla Taty dziś będzie zabawa.
Mamusia się cieszy,
A Tatuś raduje,
Dzisiaj każdy swoją radość szczególnie ukazuje.
Niech malec Wasz dobrze się chowa,
Będzie zdrowy, radosny, a nie usłyszycie o nim złego słowa.

Gratulacje z okazji narodzin córeczki

Najpiękniejsze życzenia z okazji narodzin córeczki.

1. Niech dzień, w którym przyszła na świat Wasza córeczka
Zawsze będzie dla Was cudownym świętem,
a wspólne życie – ciągłą przygodą.
Maleńkiej życzymy zdrowia oraz wielu powodów do uśmiechu,
A wam gratulujemy wyjątkowej pociechy, która rozświetli blaskiem wasze życie.

2.Nowej obywatelce świata niech życie z róż się uplata.

3. Z okazji narodzin Waszej córeczki,
która swoim przyjściem na ten świat
rozradowała tak wiele osób,
życzymy Wam, aby rosła zdrowa,
silna i duża, oraz żeby była dla Was
źródłem nieustającego szczęścia.

4. Radość tu u nas wielka, niech żyje nowa świata obywatelka! 

Gratulacje z okazji narodzin wnuka

Gratulacje należą się nie tylko i wyłącznie samym rodzicom, ale także dziadkom. Maluszek jest dla świeżo upieczonych dziadków oczkiem w głowie. Pojawienie się maleństwa na świecie zmienia życie dziadków, tak samo jak ich rodziców. Przed dziadkami staje nowe, cudowne wyzwanie, aby pomóc młodym rodzicom w zajmowaniu się nowym członkiem rodziny. Im także należą się gratulacje z okazji narodzin wnuka czy wnuczki. W jaki sposób je złożyć?

1. Z okazji urodzenia wnuka, składamy jego dziadkom najserdeczniejsze życzenia!
Życzymy trzech ważnych rzeczy:
Abyście byli wsparciem i służyli poradą świeżo upieczonym rodzicom, a jednocześnie starali się uszanować ich zdanie
Abyście rozpieszczali dzieciątko, ale i uczyli, że nie można mieć wszystkiego, a życie to trudna sztuka wyboru
Abyście znaleźli w sobie siłę do mądrego dzielenia się swoim życiowym doświadczeniem z nowym członkiem rodziny

2. Serdeczne gratulacje z okazji narodzin pierworodnego wnuka! Od teraz pojawią się nowe okazje do świętowania – w Dzień Babci i Dzień Dziadka będziecie zbierać laurki i życzenia! Życzymy Wam wielu wspaniałych wspólnych chwil, pociechy z wnuka i mnóstwo jedynie pozytywnych powodów do wzruszeń!

Życzenia z okazji narodzin dziecka- jak je złożyć szefowi albo szefowej?

Jeśli Twojemu przełożonemu urodziło się dziecko, oczywiście warto przekazać rodzicom swoje szczere gratulacje. W przypadku kiedy Twoja szefowa udała się na urlop macierzyński, wówczas możesz to zrobić poprzez wysłanie kartki okolicznościowej, albo na wysłanie wiadomości mailowej. Oczywiście, jeśli jesteś z nią blisko, możesz także przekazać życzenia z okazji narodzin córeczki przez telefon. Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie życzeń grupowych, wypisanych na kartce od całej firmy czy też wydziału. Jest to świetne wyjście, jeśli nie utrzymujesz bliższych relacji szefową. Wraz z pozostałymi pracownikami można złożyć się na drobny upominek dla świeżo upieczonej mamy i dołożyć do niego życzenia od całej firmy.

Życzenia z okazji narodzin dziecka współpracownika

W jaki sposób pogratulować dziecka współpracownikowi?

Jeśli koleżanka czy też kolega z pracy, w niedługim czasie zostanie rodzicem, w dobrym tonie będzie przegotowanie na to wydarzenie specjalnych życzeń. Gratulacje z okazji narodzin synka czy córki można przygotować w formie pisemne, złożyć przez telefon albo osobiście. Jeśli chodzi o samą treść, tutaj panuje większa dowolność. Nie trzeba składać bardzo formalnych życzeń jak przypadku szefostwa. Życzenia można złożyć samemu, nie organizując wspólnych kartek z innymi współpracownikami.

W jaki sposób pogratulować dziecka partnerowi biznesowemu?

Gratulacje z okazji narodzin córki albo syna, warto złożyć także osobie, z jaką prowadzi się wspólne interesy. Jeśli wasze kontakty ze względu na wspólny biznes są dosyć bliskie, wówczas najlepiej, jeśli zdecydujesz się złożyć życzenia osobiście podczas spotkania. Jeśli jednak z jakichś powodów nie może do niego, dojść wówczas wystarczą gratulację telefoniczne.

W jaki sposób pogratulować dziecka koledze albo koleżance?

Życzenia z okazji narodzin synka dla koleżanki czy kolegi, mogą być mniej ogólne, a bardziej spersonalizowane. Wiele zależy od stopnia bliskości relacji, jednak mogą być one bardziej unikalne. Jeśli spędzaj sporo czasu z daną osobą, wystarczy, że poczekasz do następnego spotkania, aby osobiście pogratulować świeżo upieczonemu rodzicowi. W przypadku kiedy ten kontakt jest dosyć ograniczony, wtedy możesz skorzystać do złożenia życzeń z popularnych mediów społecznościach albo telefonu. Jeśli młoda mama czy tata umieści zdjęcie swojej pociechy na portalu społecznościom, zawsze istnieje możliwość złożenia gratulacje pod tym właśnie zdjęciem. Jest to dobra propozycja, zwłaszcza jeśli nie otrzymujecie bliższych relacji.

O czym pamiętać, a czego lepiej unikać?

Przede wszystkim pamiętaj, aby przekaz Twoich życzeń dla młodych rodziców był jak najbardziej optymistyczni. Rodzice dopiero wkraczają w swoją rolę, przed nimi stoi wiele różnych wymagań, co na początku może być dla nich stresująco. Przekaz musi więc brzmieć pozytywnie, nie warto więc dodawać do gratulacji nie zbyt przyjemnych uwag czy żartów, które mogłyby być odebrane przez rodziców na niezbyt uprzejme. Nie warto także pisać porad co do macierzyństwa i rodzicielstwa w gratulacjach. Trzeba uszanować także prywatność rodziny, nie należy więc wypytywać nachalnie o dziecko. W życzeniach należy przede wszystkim być życzliwym, okazać swoje wsparcie i pomoc.

Kiedy warto wręczyć prezent dla rodziców nowonarodzonego dziecka?

Prezent jako forma gratulacji

Jeśli ze świeżo upieczonymi rodzicami jesteś dosyć blisko, możesz zdecydować się nie tylko na złożenie życzeń, ale także na zakupienie drobnego upominki. Będzie on także przyjemną dla rodziców formą gratulacji. Taki prezent powinien być sentymentalny, ale zarazem funkcjonalny. Dobrze, jeśli pomoże młodym rodzicom podczas opieki nad dzieckiem. Warto postawić na rzeczy praktyczne, wysokiej z wysokiej jakości materiałów. Co ważne, nie musi być to przedmiot dla dziecka, ale może być to prezent jedynie dla młodej mamy. W ten sposób docenimy to, jaki musiała ponieść trud, aby urodzić dziecko.

Decydując się na złożenia gratulacji z okazji narodzin dziecka, pamiętaj, że liczy się przede wszystkim chęć wsparcia i pomocy młodym rodzicom. Dobrze, więc jeśli zaznaczysz w życzeniach, że w razie potrzeby mogą oni zawsze liczyć na Twoje wsparcie. Dobrze, jeśli wyraźnie okażesz chęć do pomocy, jest to bardzo miły gest. Świeżo upieczeni rodzice z pewnością będą potrzebowali, a wtedy nie powinno zawahać się zgłosić po Twoją pomoc.