mezczyzni homoseksualisci

Jak rozpoznać geja? 15 zachowań, które go ujawniają

Mimo że orientacja seksualna przestaje być tematem tabu, do końca nie wiemy, jak rozpoznać geja lub lesbijkę. Zdarza się, że w kręgu naszych znajomych jest jedno z nich, jednak nie dają po sobie tego poznać. Niestety zdarzają się również sytuację, w których wiążemy się z gejem całkowicie tego nie świadome, zakładamy z nim rodzinę i mamy dzieci. Dlaczego geje się ukrywają? Jak rozpoznać geja, by się z nim nie związać i w przyszłości nie zostać zranionym?

Artykuł powstał za pomocą redakcji portalu dla kobiet steptop.pl.

Cechy charakteru geja – jakie są najczęstsze z nich?

Gej najczęściej w obecnych czasach kojarzony jest z dokładnie ułożoną fryzurą, spodniami rurkami i różową koszulą. Nic bardziej mylnego, ponieważ najczęściej nie wyróżniają się oni z tłumu. Jeśli dbają o swój wygląd i wyróżniają się wysokim poczuciem estetyki, to na pewno nie bardziej niż nie jeden heteroseksualny mężczyzna.

Wbrew pozorom geje nie są zamkniętymi w sobie osobami. Wręcz przeciwnie, są bardzo otwarte na nowe znajomości, do tego są wierne, lojalne, tolerancyjne, wyrozumiale i pomocne. Maja zatem wiele pozytywnych cech, które nie pozostają niezauważone przez kobiety. Dlatego też gej, który chce się ukryć, bardzo szybko znajdzie sobie żeńską partnerkę.

Rozmawiając z gejem, mamy wrażenie, że jest to człowiek, który doskonale nas rozumie, nigdy nie jest wulgarny, jest idealnym słuchaczem, a dodatkowo potrafi wspierać nas w każdej sytuacji. Nie można pominąć również takich cech jak odwaga, ambicja i chęć pomagania innych, zwłaszcza tym potrzebującym. Są bardzo empatyczni, co jest jedną z cech kobiecych, poza tym wyróżnia ich delikatność i wyczucie estetyki.

gej

15 sygnałów, które pomogą Ci rozpoznać geja

Przede wszystkim należy wiedzieć, że obecnie istnieje wiele stereotypów dotyczących gejów, jednak wiele z nich nie ma nic wspólnego z prawdą. Nasuwa się więc pytanie, czy istnieją sygnały, dzięki, którym będziemy w stanie odróżnić go od heteroseksualnego faceta. Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

1. Dbają o siebie bardziej niż faceci hetero

Jest to prawda, jednak nie do końca po tym możemy poznać, że jest on gejem. W obecnych czasach wielu mężczyzn bardzo dba o swój wygląd, zarówno włosy, jak i brodę oraz nienaganne ubranie. Jest to jednak prawda, że gej również zwraca ogromną uwagę na swój wygląd.

2. Używają wielu kosmetyków

W tym przypadku nie jest do końca tak, że tylko gej używa kremów do twarzy czy maseczek na gładką cerę. Panowie coraz chętnej sięgają po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji mężczyzn, dlatego też w drogeriach pojawia się ich coraz więcej. Jest to jednak jeden z sygnałów, dzięki któremu powinna zaświecić nam się czerwona lampka.

3. Kobiece tematy bez tajemnic

Żadne tematy, które kojarzone są wyłącznie z kobietami, nie są obce gejom. Potrafią odnaleźć się podczas rozmowy na każdy temat, zarówno mody, kosmetologii, jak i włosów. Często posiadają informację na temat nowych kosmetyków, które pojawiły się na rynku czy torebki, która jest prawdziwym hitem.

4. Nie zwraca uwagi na płeć piękną

Jeśli chodzi o gejów, to bardzo łatwo zauważyć jest ich brak zainteresowania płcią przeciwną. W żaden sposób nie reagują na kobiece piersi i nie oglądają się za nimi i nie zagadują ich na imprezach. Nie zależy to od tego, czy są nieśmiali, najzwyczajniej nie są nimi zainteresowani.

5. Biorą z życia garściami

Geje starają się żyć pełnią życia i nie odmawia sobie przyjemności. Niczego nie odkładają na późnej, jeśli chcą jechać w góry, po prostu pakują walizkę i wyruszają. Nauka obcego języka? Nie widza przeszkód, drogie gadżety? Czemu nie! Korzystają z życia na każdy możliwy sposób.

6. Nie rozmawia o swoim życiu osobistym

Każdy gej jest bardzo dobrym słuchaczem, jednak, jeśli chodzi o rozmowy na temat ich życia osobistego, to nigdy nie dają się w nie wciągnąć. Aby nie rzucać podejrzeń, odpowiadają zdawkowo, szybko zmieniając temat. Jeśli są zmuszani do wyznań, potrafią kłamać na zawołanie i koloryzować fakty.

7. Nieśmiałość w kontaktach z kobietami

Być może okaże się, że to nie nieśmiałość wpływa na wycofanie w kontaktach z kobietami, a właśnie to, że są gejami.

8. Nietypowe zachowanie

Mimo że geje niechętnie spędzają czas w towarzystwie innego mężczyzny, zwłaszcza w miejscach publicznych, to już wspólny wyjazd z bliskim przyjacielem jest dla niego najlepszą atrakcją, jaką może sobie wymarzyć. Zwłaszcza w miejsce, gdzie nikt go nie zna. Poza tym przeglądanie kobiecych pism zawieszanie się na męskich zdjęciach czy czytanie artykułów o facetach powinno dać do myślenia.

9. Kobiece gesty

Machanie ręka jak królowa, kobiecy krok noga za nogą lub inne kobiece gesty mogą cię znacznie zaniepokoić. Nie oznacza to jednak od razu, że jest on gejem, być może po prostu ma taki styl bycia. Jedno jednak jest pewne, należy go obserwować, być może zauważysz inne niepokojące sygnały.

10. Kobiece dodatki

Gej z zasady bardzo ukrywa swoja orientacje i nie chce być kojarzony ze środowiskiem homoseksualistów. Jeżeli jednak byłaś u niego w domu, to na pewno zauważyłaś w jego pokoju jakiś kobiecy dodatek. Pytałaś go no niego? Najpewniej był on jego mamy, siostry lub kuzynki.

11. Flirtowanie z mężczyznami

Uważasz, że od razu zauważyłabyś, że facet flirtuje z innym mężczyzną? Niekoniecznie, są oni bowiem bardzo ostrożni w tego typu „gierkach”. Nie są natomiast nachalni i wulgarni. Flirt gejów znacznie różni się od hetero.

12. Środowisko gejów

Każdy gej najlepiej czuje się w swoim środowisku, pośród znajomych tej samej orientacji. Jeśli facet, którym jesteś zainteresowana, ma w swoim otoczeniu gejów, to oznaczać to może tylko jedno.

13. Nie był w związku z kobietą

Jeśli znasz faceta, który ci się podoba nieco dłużej i nigdy, mimo że jest przystojny, nie widziałaś go w towarzystwie innej kobiety, co dziwniejsze nigdy nie był w związku, to oznacza, że nie interesuje go płeć piękna. Najpewniej nie masz u niego szans!

14. Pomadka do ust

Panowie czasem używają pomadek ochronnych do ust, jednak robią to niespostrzeżenie, tak aby kobiety i ich koledzy tego nie widzieli. Jeśli jednak u faceta jest to stały element w jego saszecie, a dodatkowo ma on perłowy lub kolorowy odcień, to na pewno jest w tym coś gejowskiego.

15. Opowiada wszystkim o waszej relacji

Jeśli jesteś w związku z mężczyzną, który na każdym kroku opowiada wszystkim o tym, co was łączy, to może oznaczać to manifestację geja, który chce powiedzieć: „zobaczcie, jestem hetero, ponieważ mam dziewczynę”.

geje

To nie musi być gej! Może to biseksualista lub metroseksualista?

Dla wielu osób, które nie mają o tym zielonego pojęcia zarówno gej, metroseksualista, jak i biseksualista jest tym samym. Nic bardzie mylnego, ponieważ należą oni do trzech różnych grup społecznych. Należy potrafić ich rozróżnić.

  • Biseksualista – osoba biseksualna czuje pociąg zarówno do mężczyzny, jak i kobiety. Z obiema płciami potrafi stworzyć związek romantyczny, a dodatkowo naprawdę się zakochać i być szczęśliwym człowiekiem.
  • Metroseksualista – osoba metroseksualna jest w 100% prawdziwym mężczyzną, którego pociągają kobiety. Czym zatem się wyróżnia? Przede wszystkim wieloma kobiecymi cechami, jest empatyczny i wrażliwy, jednak, kiedy trzeba, wychodzi z niego prawdziwy macho.
  • Gej – jest to mężczyzna, którego pociągają wyłącznie mężczyźni. Nie interesują go kobiety i nie potrafi związać się z nimi emocjonalnie i romantycznie.

Dlaczego geje wchodzą w związki z kobietami?

Często słyszymy o rozwodach, których powodem jest odmienna orientacja seksualna męża. Niestety jest to bardzo bolesne doświadczenie, zwłaszcza jeśli byliście rodziną kilka lat. Zdarza się to dość często. Dlaczego zatem panowie ukrywają swoją seksualność? Powodów jest kilka, najczęściej jest to wstyd spowodowany ich innością, nie chcą by ich bliscy, dowiedzieli się o ich orientacji, boją się odrzucenia przez rodzinę i znajomych.

Czy da się zauważyć, że jesteśmy w związku z gejem? Owszem należy tylko widzieć, na jakie sygnały zwracać uwagę. Gej nigdy nie zwraca uwagi na swoją partnerkę i nie poświęca jej zbyt dużo uwagi. Sprawy łóżkowe również nie idą po myśli partnerki, gej może unikać kontaktu fizycznego, a jeśli już do niego dojdzie, to nie jest w pełni zaangażowany.