siedmiu krasnoludkow

7 krasnoludków – imiona wszystkich krasnoludków z “Królewny Śnieżki”

Bajka o Królewnie Śnieżce jest piękna, jednak to krasnoludki grają w niej pierwsze skrzypce. Produkcja ma już wiele lat, a w tym czasie pojawiło się wiele jej nowych wersji. Piękna dziewczyna, zła królowa i krasnale, które dały królewnie schronienie, cała fabuła sprawia, że ten film animowany buduje napięcie. Mimo że jest to znana bajka, to nie wszyscy znają imiona jej bohaterów.

Królewna Śnieżka – o czym jest ta bajka?

Fabuła bajki o Królewnie Śnieżce dotyczy dziewczynki, która zachwyca swoją urodą, co niestety wpędza ją w kłopoty. Jej zła macocha, która jest czarownicą, nie może znieść tego, że nie jest najpiękniejszą na świecie. Postanawia więc zabić Śnieżkę, gdy na jaw wychodzi, że ona nadal żyje, to zamienia się w starszą kobietę, która wręcza jej gorset, a następnie grzebień. Dopiero zatrute jabłko sprawia, że Śnieżka umiera. Siedmiu krasnoludków umieszcza ja w szklanej trumnie, w której zauważa ją i zakochuje się w niej książę.

Imiona wszystkich bohaterów z Królewny Śnieżki

Mimo że to Śnieżka jest główną bohaterką bajki, to siedmiu krasnoludków są wszystkim bardzo dobrze znane. W pierwszych wersjach krasnale nie miały imion, dopiero Disney je im nadał. Dzieci pokochały je za energiczność, poczucie humoru i słodki wygląd. Każdy z nas chce wierzyć, że Ci mali ludzie naprawdę istnieją. Okazuje się jednak, że nie pamiętamy dokładnie wszystkich imion, przypomnijmy więc sobie.

Mędrek

To właśnie Mędrek jest krasnalem uważanym za przywódcę całej grupy.

Wygląd: ubrany w czerwony kubraczek, spodnie w kolorze brązu i ciemnożółta czapka. Na jego nosie znajdują się okulary, co sprawia, że wydaje się również najmądrzejszy. Jest niski, gruby, łysy i ma brodę.

Charakter: jest inteligentnym krasnalem, który zawsze prowadzi soją grupę, zarówno, gdy idą do pracy, jak i z niej wracają. Nie tylko jest bardzo pracowity, ale również opiekuńczy, czuje się odpowiedzialny za swoich towarzyszy.

Apsik

Apsik to krasnal, który jest bardzo mądry i przyjazny, a poza tym jako górnik, bardzo ciężko pracuje.

Wygląd: czerwony nos, krótka broda i niebieskie oczy, które wyglądają na jeszcze bardziej niebieskie za sprawą ciemnożółtej czapki.

Charakter: jest bardzo wesołym krasnalem, który pracuje ciężko, jednak sprawia mu to przyjemność. Poza tym okazuje swoją radość za pomocą śpiewu ii tańców, które uwielbia.

Nieśmiałek

Bardzo często zdarza się, że postacie z Królewny Śnieżki mają imiona, które mówią nam o ich charakterach.

Wygląd: Nieśmiałek ma na sobie żółty kaftanik i czapkę w kolorze turkusowym.

Charakter: Nieśmiałek, jak wskazuje jego imię, jest krasnalem nieśmiałym, który nie lubi być w centrum zainteresowania. Unika rozgłosu i nigdy nie mówi nie pytany, stara się trzymać na uboczu. Podczas rozmowy — zawstydza się.

Gapcio

Nazwy krasnali z Królewny Śnieżki powiązane są z ich usposobieniem, dlatego też wiemy, że Gapcio to krasnal, który jest ślamazarny.

Wygląd: Nosi zielony kaftan i czapkę w kolorze fioletowym. Poza tym ma niebieskie oczy, nieco jaśniejsze niż oczy Apsika. Jest również jednym z krasnoludków, który nie nosi brody.

Charakter: jak wskazuje jego imię, Gapcio jest nieco gapowaty i niezdarny. Nie wpływa to jednak na jego pracę, którą wykonuje, jak najlepiej potrafi. Jest wesoły i przyjacielski, lubiany przez kolegów.

Śpioszek

Imiona Krasnali z Królewny Śnieżki nie są dla nas zaskakujące. Wiadome jest przecież, że Śpioszek najzwyczajniej lubi spać.

Wygląd: brązowe oczy Śpioszka, zawsze podkrążone i z brązowymi powiekami nadają mu wyglądu zmęczenia i senności. Poza tym ma czerwony nos, brodę i brązowe oczy.

Charakter: Śpioszek uwielbia sen, dlatego tez ucina sobie drzemki wszędzie tam, gdzie się pojawi. Nie wpływa to na jego pracę, ponieważ pracuje tak samo ciężko, jak jego towarzysze.

Wesołek

Imię Wesołek mówi nam o tym krasnalu naprawdę wiele.

Wygląd: krasnal ubrany na kolorowo, zawsze nosi brązowy kubraczek, niebieskie spodnie i żółtą czapkę. Oczywiście nie należy zapominać o krasnoludkowej brodzie i niskim wzroście.

Charakter: Wesołek jest bardzo radosnym i zawsze optymistycznym krasnalem, który potrafi każdego rozbawić. Dowcipy to, na czym zna się najlepiej, poza tym zawsze ma dobry humor i nigdy się nie smuci. Uśmiech nie schodzi z jego ust.

Inni bohaterowie z Królewny Śnieżki

Mimo że to krasnale zawładnęły sercami dzieci i dorosłych, to należy pamiętać, że nie tylko one są bohaterami tej bajki. Mało tego, kiedyś nie były one tak ważnymi postaciami, jak dziś. Nie zapominajmy, że to właśnie tytułowa Królewna Śnieżka była główną bohaterką. Kim jeszcze były postacie, które występują zarówno w książkach, jak i filmach?

  • Królewna Śnieżka — Śnieżka, to nastoletnia dziewczynka, która ma nieziemską urodę. Blada cera i czarne włosy sprawiały, że była najpiękniejszą panienką w całym królestwie. Niestety przysporzyło jej to nie mało kłopot, ponieważ Królowa macocha chciała ją za to zabić. Piętnastolatka jest bardzo miłą dziewczynką, która jest nieśmiała, jednak zawsze chętna, by pomóc innym.
  • Królowa — jest macochą Śnieżki, a dodatkowo złą czarownicą, która chce być najpiękniejsza na świecie. Aby osiągnąć swój cel, posunie się do wszystkiego, nawet do zabicia swojej urokliwej pasierbicy. Gdy nie może liczyć na innych, postanawia sama doprowadzić sprawę do końca.
  • Magiczne Lustro — to ono jest sprawcą niebezpieczeństwa, które wpłynęło na niebezpieczeństwo Śnieżki. Niestety musiało mówić prawdę, dlatego, gdy Królowa zapytała je, kto jest najpiękniejszy na świecie, musiało odpowiedzieć, że jej pasierbica.

W bajce występują też inni, jako bohaterowie dwuplanowi, którzy mieli w bajce swój udział i wpłynęli na to, jak potoczyła się cała historia. Są nimi: Łowca, który miał zabić nastolatkę i Książę, który ją pokochał i miał wpływ na jej uratowanie.