ksiezniczki disneya

Wszystkie księżniczki Disneya – poznaj ich imiona!

Disney od wielu lat tworzy produkcje, które przyciągają do kin i przed telewizory rzeszę widzów. Bardzo popularne są księżniczki, które są bohaterkami bajek Disneya. Każda mała dziewczynka marzy o tym, by poznać księcia i zostać księżniczką. Każda również ma pewność, że może stać się nią nawet najbiedniejsza panienka, jak w przypadku Kopciuszka. Dlatego też ich podobizny pojawiają się na różnych dziecięcych gadżetach.

Księżniczki Disneya – są niemal w każdej bajce!

Księżniczki, które stworzył Disney, pojawiały się już wcześniej w książkach, nawet w 1812 roku. To Disney zrobił z nich bohaterki, które stały się popularne na całym świecie. Niektóre z nich były księżniczkami od urodzenia, inne natomiast stały się nimi po ślubie z przystojnymi książętami. Dla niektórych życie całkowicie się zmieniło i zaznały szczęścia. Dlatego też większość dziewczynek marzy o tym, by zostać księżniczką.

Poznaj imiona wszystkich księżniczek z bajek Disneya

Najbardziej popularnymi księżniczkami, są te, które stworzył właśnie Disney. W ich produkcjach stały się one szczęśliwe. Czy faktycznie wszyscy pamiętamy kultowe bajki Disneya i imiona księżniczek, które zawładnęły naszymi sercami?

Królewna Śnieżka

Bracia Grimm stworzyli Królewnę Śnieżkę w roku 1812. Jednak stała się ona popularna właśnie za sprawą Disneya, który zekranizował ich historię. Która dziewczynka nie marzyła o tym, by zostać Śnieżką i poznać Siedmiu Krasnoludków? Królewna Śnieżka była najpiękniejszą w swoim królestwie, dlatego też została skazana za to na śmierć. Zła Królowa, która była czarownicą i jej macochą zarazem próbowała ją zabić, co za trzecim razem niestety jej się udało. Jednak ta bajka nie kończy się w taki sposób, ponieważ uratował ją książę, który się w niej zakochał od pierwszego wejrzenia.

Kopciuszek

Postaci królewny z Disneya nie zawsze oznaczają, że urodziły się one w zamku. Czasem zdarza się, że zostaje ona nią później. Tak właśnie było w przypadku Kopciuszka, który był ubogą dziewczynką. Była zmuszana przez swoje siostry i macochę do prac domowych, aż do momentu, gdy wybrała się na bal. Każdy pamięta, jak zgubiła pantofelek, po którym książę ją odnalazł.

Śpiąca Królewna

Już jako noworodek skazana była na niebezpieczeństwo, gdy zła czarownica rzuciła na nią urok. Jako nastolatka miała ukuć się wrzecionem i umrzeć. Jak się okazało, nie doszło do tej tragedii, jednak wszyscy w zamku zasnęli na 100 lat. Na szczęście uratował ja książę, który pocałował ją i wybudził ze snu.

Mała Syrenka

Na początku Mała Syrenka żyła na dnie oceanu, jednak jej ciekawość sprawiła, że musiała ratować księcia, który wypadł za burtę. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Do tego stopnia, że oddała swój głos, w zamian za nogi, dzięki którym mogła wyjść na powierzchnie. Na szczęście książę zakochał się w niej nawet wtedy, gdy była niemową.

Bella

Gdy bestia porwała ojca Belli, ta postanowiła go za wszelką cenę ratować. Potwór zgodził się, by została w jego zamku zamiast ojca. Wspólny czas pozwolił im się poznawać, dzięki czemu odkryła, że Bestia nie jest tak straszny, za jakiego chce uchodzić. Zakochała się w nim z wzajemnością, a później dowiedziała się, że to prawdziwy książę, na którego rzucono zaklęcie.

Jasmina

Imiona Królewny z Disneya mogą powiedzieć nam również o jej pochodzeniu. Jasmina to księżniczka Agrabahu, która zakochała się w złodzieju o imieniu Aladyn. Oczywiste było, że nie mogą być razem, dlatego też poprosili o pomoc Dżina z zaczarowanej lampy, który zamienia Aladyna w księcia. Następnie wykazał się on prawdziwą odwagą i udowodnił swoją miłość, gdy wezyr porwał Jasminę i Dżina, uwalniając ich.

Pocahontas

Nazwy Królewny Disneya, jak w przypadku Jasminy świadczą o ich pochodzeniu. Pocahontas jest Indianką, która zaprzyjaźnia się z Anglikiem, przybyłym na jej wyspę — Johnie Smithu. Niestety splot wydarzeń doprowadził do tego, że zmuszona była ona ratować przyjaciela oskarżonego o zabójstwo jej indiańskiego narzeczonego.

Mulan

To księżniczka, która jest bardzo waleczna i wykazała się ogromna odwaga. Chcąc ratować ojca, wyrusza za niego walczyć na wojnie. Dzięki niej wojsko zostaje pokonane, jednak ona ulega poważnym obrażeniom. Jej towarzysze ją zostawiają na pewną śmierć, jednak nie wszyscy. Ci, którzy zostali wraz ze smokiem Mushu uratowali jej życie i pomogli uratować Królowa i Króla. Taka księżniczka to prawdziwy skarb!

Tiana

Tiana jest księżniczką, która pojawia się w bajce „Księżniczka i Żaba”. Niestety wykazała się nie rozwagą. Na początku była tylko biedną dziewczyną, która podszywała się pod prawdziwą księżniczkę. Gdy pojawiła się na balu i została poproszona o pocałowanie żaby w celu odczarowania księcia, który jest w nią zamieniony, sama zamieniła się w żabę. Gdy oboje szukają rozwiązania tej sytuacji, zakochują się w sobie. Natomiast, gdy im się to udaje, to zostają odczarowani.

Roszpunka

Niestety Roszpunka została porwana przez złą wiedźmę, która chciała ja wykorzystać do swych niecnych planów i zamknęła ją w wieży. Dziewczynka była księżniczką i posiadała moc odmładzania.  Wiedźma udawała jej matkę i zabroniła jej wychodzić na zewnątrz. Jak to w bajkach bywa, ta jej nie posłuchała. Poznała rycerza, dla którego się poświęciła.

Merida Waleczna

Jest dzieckiem królewskiej pary, która jest nie tylko chłopczyca, ale również bardzo zbuntowana. Gdy dowiedziała się, że szuka się dla niej męża i zorganizowano w tym celu zawody, sama postanawia wziąć w nich udział. Kłóci się z matką i ucieka. Poznaje czarownice, która pomaga jej zamienić matkę w niedźwiedzia. W tej sytuacji dziewczyna żałuje i chce pomóc rodzicielce wrócić do poprzedniej postaci i życia.

Vaiana

Jest księżniczką mieszkająca na wyspie, która znajduje się na Pacyfiku. Chcąc uratować swój lud, zmuszona jest wyruszyć na Ocean. Wykazuje się ogromną odwagą.

A czy w bajkach Disneya są też książęta?

Aby księżniczka mogła nią być, czasem potrzebny jest do tego książę. Tymi najbardziej popularnymi są między innymi Książę Adam (Bestia), Książę Naaven (zamieniony w żabę), Książe Eryk (zakochany w Syrence), Książę Hans (znajomy Anny i Elzy), Książę Florian (który uratował Śnieżkę).