dziecko uczy się angielskiego od najmłodszych lat

Czy to dobrze, że dziecko uczy się angielskiego od najmłodszych lat? Poznaj odpowiedź Novakid

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego? Badania pokazują, że wczesna ekspozycja juniorów na drugi język jest dobrym pomysłem z kilku powodów. Kiedy dzieci są małe, ich mózgi są bardziej „elastyczne”, a przyswajanie informacji jest łatwiejsze. Ponadto mogą uczyć się poprzez zabawę, bardziej naturalnie i przy mniejszym wysiłku.

Oczywiście internalizacja drugiego języka w młodym wieku kładzie podwaliny pod łatwą naukę w przyszłości. Kolejnym ważnym aspektem jest wymowa. Ponieważ tak, możesz uczyć się angielskiego jako nastolatek lub dorosły i osiągnąć równie dobry poziom płynności, ale jeśli chcesz mieć wymowę podobną do native speakera, ważne jest, aby rozpocząć naukę wcześnie.

Idealny wiek na rozpoczęcie nauki

Wczesny rozwój umiejętności językowych jest tak ważny, że Rada Unii Europejskiej już w 1997 r. zaleciła państwom członkowskim wprowadzenie drugiego języka w szkołach podstawowych lub przedszkolach (rezolucja 98/C). I słusznie, ponieważ „nauka języków od najmłodszych lat może promować lepsze zrozumienie, większy wzajemny szacunek wśród młodych ludzi i otwartość na bogactwo kulturowe”.

Według Adrienne Laundry, dyrektor ds. treści edukacyjnych w Novakid – internetowej szkole języka angielskiego dla dzieci – wczesna nauka języka angielskiego jest ważna zarówno dla ogólnej biegłości językowej, jak i rozwoju osobistego. Ale dlaczego łatwiej jest uczyć się angielskiego w młodym wieku?

Po pierwsze, wyjaśnia Adrienne, „ponieważ juniorzy nie boją się popełniać błędów, są bardziej towarzyscy w porównaniu do nastolatków i nie boją się wydawać się nieświadomi. Niepokój i strach przed popełnieniem błędu są jednymi z głównych czynników utrudniających naukę drugiego języka”.

Cenne informacje na temat tego, jak stymulować zainteresowanie i zaangażowanie młodych ludzi w język angielski, Adrienne przedstawia również w poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=meyI6HBSXYA

Co więcej, mózgi dzieci są bardzo plastyczne, zdolne do równoległej pracy z dwoma językami i łatwo przyswajają różne dźwięki. Różne badania pokazują, że obszary odpowiedzialne za funkcje językowe rozwijają się szybko między 6 a 13 rokiem życia, a po 13 roku życia zdolność do nauki nowego języka maleje.

Idealny wiek na rozpoczęcie nauki

Korzyści z nauki drugiego języka od dzieciństwa

Korzyści płynące z kontaktu małych dzieci z językiem angielskim są liczne, ale nie tylko pod względem językowym. Jeśli pomyślimy o rodzimych włoskojęzycznych dzieciach mieszkających we Włoszech, celem nauki języka angielskiego od najmłodszych lat niekoniecznie jest uczynienie ich wielojęzycznymi, ale położenie podwalin pod uproszczoną naukę języka w miarę dorastania. Nawet nie stając się dwujęzycznymi, jeśli wejdą w kontakt z drugim językiem, będą miały prawie takie same korzyści jak osoba dwujęzyczna pod względem rozwoju pamięci i wyobraźni, abstrakcyjnego myślenia i otwartości. Mówienie w więcej niż jednym języku rzeczywiście poprawia rozwój poznawczy, ułatwiając koncentrację, ocenę nowych informacji i rozwiązywanie problemów.

Warto również wspomnieć o kwestii wymowy. Wiele badań pokazuje, że aby wymawiać jak native speaker, należy rozpocząć naukę języka wcześnie, najlepiej przed ukończeniem 5 roku życia. Adrienne wyjaśnia: „Im jesteś starszy, tym trudniej jest ukryć swój rodzimy akcent, zwłaszcza po okresie dojrzewania. Kiedy mózgi dzieci wciąż się rozwijają, łatwiej jest naśladować poprawną wymowę. W wieku dorosłym można osiągnąć wymowę podobną do wymowy native speakera, ale wymaga to więcej czasu i wysiłku”.

Novakid: miejsce, w którym uczysz się dobrze się bawiąc

Zalety nauki języka obcego są oczywiste, ale jak można uczyć się angielskiego jako dziecko? Najlepszym sposobem jest zabawa, ponieważ uczysz się, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dzieci powinny być zachęcane do używania języka angielskiego jako narzędzia do autentycznej komunikacji i tak właśnie dzieje się w Novakid, szkole internetowej specjalizującej się w nauczaniu języka angielskiego, z lekcjami zorganizowanymi wokół gier i opowiadań.

Poszczególne 25-minutowe sesje odbywają się na interaktywnej platformie, która śledzi postępy każdego ucznia. Lekcje są zaprojektowane specjalnie dla dzieci, z kolorowymi i angażującymi wizualizacjami. Nauczyciele są rodzimymi lub dwujęzycznymi użytkownikami języka, którzy starają się przyzwyczaić najmłodszych do poprawnej wymowy i stworzyć w pełni wciągające środowisko, w którym mówienie po angielsku jest koniecznością, a nie tylko ćwiczeniem.

W Novakid zadania domowe przybierają formę gier online. Grywalizacja pomaga uczniom utrzymać wysoki poziom motywacji i spędzać więcej czasu na ćwiczeniach, rzucając wyzwanie rówieśnikom z całego świata w wirtualnych konkursach edukacyjnych. Ostatecznie czas spędzony przed ekranem staje się zarówno pożyteczny, jak i produktywny.

Daj swojemu dziecku szansę na rozwijanie swoich umiejętności językowych w zabawny sposób i zapisz je na pierwszą lekcję angielskiego dla dzieci!

Rejestracja na lekcje próbną!

Wpis gościnny.