kobieta z szarymi oczami

Jaki kolor włosów wybrać do szarych oczu? Doradzamy!

Najrzadszym kolorem oczu jest szary, przez wiele osób uważany również za najpiękniejszy. Co ciekawe ten kolor tęczówki ma jedynie 2 % całej populacji, dlatego też jest on tak wyjątkowy, zazwyczaj pojawiają się również plamki koloru zielonego lub brązowego. Oczy o tych tęczówkach same w sobie są piękne, jednak odpowiednie ich podkreślenie nada im nie tylko tajemniczości, ale również wyraźnego wyglądu. Sam makijaż nie wystarczy, aby szary kolor oczu był widoczny, należy także dobrać do niego odpowiedni kolor włosów. Nie zawsze jednak panie wiedzą, jaki kolor wybrać. Szare oczy – jaki kolor włosów?

Jaki masz typ kolorystyczny? Sprawdź zanim wybierzesz kolor włosów!

Nie każda z pań zdaje sobie sprawę z tego, że podczas doboru odpowiedniego koloru włosów do szarych oczu, powinna ona zwrócić również uwagę na to, jaki typ kolorystyczny posiada. Nie zawsze również potrafi go określić. Dlatego też w skrócie przedstawiamy 4 podstawowe typy oraz kilka dodatkowych.

Wiedząc, że istnieją cztery podstawowe typy kolorystyczne, wyróżniamy: wiosnę, lato, jesień i zimę. Aby dobrać do swojego typu urody odpowiedni kolor włosów oraz podkreślający makijaż, musimy przede wszystkim ustalić, jaki jest nasz typ. Decydując się na odpowiedni kolor włosów do szarych oczu simy mieć na uwadze kilka różnych czynników: jasny kolor karnacji lub ciemną karnację, odcienie włosów, a także kolor tęczówki. Należy pamiętać, że istnieje również inny, dodatkowy podział kolorystyczny:

 • Ciepła jesień
 • Ciepła wiosna
 • Chłodne lato
 • Chłodna zima
 • Ciemna zima
 • Ciemna jesień
 • Czysta wiosna
 • Czysta zima
 • Przygaszone lato
 • Przygaszona jesień

Kolor włosów do szarych oczu – jaki pasuje?

Szare oczy są bardzo wyjątkowe, nie tylko ze względu na ich kolor, ale także na ich wrażliwość. Należy pamiętać, że kobiety o szarych oczach są mniej odporne na:

 • Działanie alkoholu
 • Są bardziej wytrzymałe na ból
 • Oczy są mniej odporne na działania promieni UV
 • Na szarych tęczówkach pojawia się wiele plamek o innej kolorystyce
 • Szarookie osoby niestety szybciej popadają w uzależnienie
 • Szaroocy lubią rywalizację
 • Szaroocy są bardzo dobrymi strzelcami
 • Szaroocy mają myślenie strategiczne
 • Szaroocy panowie są bardziej czuli i wierniejsi

Szare oczy to mieszanka tych brązowych i zielonych. Ponieważ szare tęczówki same w sobie są bardzo wyjątkowe, możemy podkreślić je odpowiednim kolorem włosów lub podkreślającym makijażem. Aby jak to zrobić, nie było dla nas tajemnica, należy wiedzieć jakim typem kolorystycznym jesteśmy.

szare oczy kobiety

Jeśli chodzi o tak zwane opcje kolorystyczne, to do wyboru mamy cztery podstawowe.

1. Brąz

Szarookie panie najczęściej decydują się właśnie na kolor brązowy o różnych odcieniach, jest to bardzo dobry wybór, zważając na to, że oczy są jasne, a włosy ciemniejsze, co nie przyćmiewa tęczówek. Na pewno jednak szare oczy przy brązach nabiorą rozświetlenia. Podczas wyboru odpowiedniego odcienia, należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę również karnację.

2. Blond

Jeśli chodzi o blond to najpopularniejszymi, a zarazem najbardziej odpowiednimi odcieniami będą te popielate i szare. Połączenie oczu i włosów w tym samym kolorze będzie dawało efekt tajemniczości.

3. Czerń

Szare oczy i ciemne włosy to tak zwany strzał w dziesiątkę! Ciemna czerń może przyćmić nasze szare tęczówki, jeśli jednak nasz wybór padnie na te w odcieniu granatu lub fioletu, to na pewno uzyskamy oczekiwany efekt.

4. Rudy

Wiele kobiet o szarych oczach decyduje się na odcienie rudości! Niezależnie od tego, jaki typ karnacji posiadamy, bardzo delikatny czy też wyrazisty, to rude włosy spełnia zakładany efekt i będziemy wyglądały zjawiskowo. Czerwienie w chłodnych kolorach to to, co podkreśli nasze tęczówki jak nic innego!

Jaki kolor włosów dobrać do szarych oczu w zależności od karnacji?

Często zdarza się, że panie mylą szary kolor oczu z niebieskim, nic bardziej mylnego. Szare tęczówki bardzo często posiadają plamki w innych kolorach jak na przykład brąz, zieleń lub złoty. Co ciekawe to właśnie europejskie kobiety posiadają przywilej posiadania oczu o takim kolorze. Rzadko spotyka się je w Europie, natomiast poza nią prawie wcale. Decydując o kolorze włosów, który będzie do nich pasował, należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników, między innymi odcień naszej karnacji.

Zazwyczaj panie o szarych oczach posiadają bardzo jasną karnację, jednak zdarzają się wyjątki. Jeśli zdecydujemy się na popielate i chłodne blondy, to możemy mieć pewność, że będzie to strzał w dziesiątkę. Wiele kobiet wybiera różne odcienie brązu w połączeniu z blond kosmykami. Każdy wybór będzie dobry!

Panie o ciemniej karnacji i szarych oczach powinny wybierać kolor włosów z brązów i rudości. W takim połączeniu na pewno nie będą wyglądały zbyt blado, a wyraziste tony tylko podkreśla ich wyjątkowe tęczówki. Oczy staną się jeszcze bardziej wyraziste, a przecież o taki efekt nam chodzi!

Kolor brwi i oprawa oka – jakie ma znaczenie przy wyborze koloru włosów?

Zastanawiając się jaki kolor włosów do szarych oczu? Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest odcień naszej karnacji oraz nie mniej ważny kolor oprawy oka i brwi. Wszystkie te czynniki powinny sprawić, że szare oczy będą bardziej wyraziste, jeśli dobierzemy do nich odpowiedni kolor włosów.

 • Jasna oprawa oka – idealnie sprawdza się w tym przypadku jasne odcienie blondów i jasne brązy. Aby całość wyglądała spójnie i wyraziście, należy przyciemnić włoski brwi, jeśli są zbyt jasne. Jeśli natomiast naturalnie są one wystarczająco ciemne, to możemy zdecydować się na wszelkie odcienie brązów. To zawsze jest bezpieczny wybór! Jeśli natomiast uważasz, że całość wygląda zbyt ciemno, tonie martw się, najzwyczajniej dodaj kilka jasnych pasemek na włosach.
 • Ciemna oprawa oka – w tym wypadku nie musimy robić już nic, ponieważ oko jest naturalnie podkreślone, a szare oczy są wyraziste.

kobieta z szarym kolorem oczu

Najlepsze kolory włosów dla szarookich

Kobiety, które posiadają tęczówki w kolorze szarym, mogą spokojnie postawić na odważną koloryzację, jeśli chodzi o włosy. Nie ma koloru, który by im nie pasował. Jedynie w przypadku czerni, warto, jest wybrać tą, które ma refleksy w odcieniu granatu lub fioletu. Najbardziej popularne, a zarazem prawdziwym strzałem w dziesiątkę, będą:

 • Blondy o odcieniu różowym i truskawkowym
 • Blondy o odcieniu platynowym
 • Odcienie błękitów
 • Odcienie szarości
 • Odcienie brązów

Wybierając kolor włosów do szarych oczu, wiele kobiet zwraca również uwagę na to, w jakim są wieku. Co ciekawe, to właśnie panie po czterdziestce najchętniej eksperymentują z kolorami na swojej głowie i są najbardziej otwarte na spektakularne zmiany. Należy pamiętać, że wiek nie jest żadną przeszkodą i nie należy brać go pod uwagę. Jeżeli dostosujemy się do zasad i polecanych rad, to możemy być pewne, że uzyskamy oczekiwany efekt, a nasze wyjątkowe, szare oczy zostaną odpowiednio podkreślone.