depilacja-laserowa-dla-blondynek

Depilacja laserowa dla blondynek – czy to możliwe?

Jesteś blondynką i masz problem z nadmiernym owłosieniem? Twoje włoski są co prawda jasne, ale długie i widoczne, przez co musisz je często golić? Prawdopodobnie odradzano Ci depilację laserową ze względu na zbyt jasne owłosienie, którego laser nie jest w stanie „wyłapać”. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – niektóre nowoczesne lasery do depilacji doskonale radzą sobie z blond włosami. Wyjaśniamy, na czym polega depilacja laserowa dla blondynek.

Na czym polega depilacja laserowa?

Działanie depilacji laserowej opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Lasery wykorzystują skoncentrowaną wiązkę światła, która wchodzi w reakcję z melaniną (barwnikiem, znajdującym się we włosach). Światło lasera podgrzewa cebulkę włosa do wysokiej temperatury, powodując zniszczenie całego mieszka włosowego i uniemożliwiając jego ponowny wzrost. Nowoczesne lasery do depilacji, wyposażone są w systemy chłodzenia skóry oraz umożliwiają bardzo szybkie przeprowadzenie zabiegu, dzięki czemu jest on komfortowy dla pacjenta.

Ze względu na naturalny cykl włosa zabiegi depilacji laserowej powinny być wykonywane w kilku seriach oraz z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Standardem jest seria przynajmniej 6–8 zabiegów. W przypadku depilacji twarzy odstępy powinny wynosić 4 tygodnie, rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha oraz bikini 6 tygodni, a nóg 8 tygodni. Takie przerwy między poszczególnymi seriami wystarczą, by włosy znajdujące się w różnych fazach wzrostu, zostały przez laser wychwycone.

Trudności w depilacji laserowej jasnych włosów

Dawniej możliwa była skuteczna depilacja laserowa tylko ciemnych włosów (najlepiej rosnących na jasnej skórze). Lasery starszej generacji reagowały bowiem tylko na duże stężenia melaniny, które obecne są w ciemnych włosach. Jasne włosy były dla tych urządzeń po prostu niewidzialne, ponieważ zawierają niewielkie ilości barwnika. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, depilacja laserowa dla blondynek jest możliwa, ale musi być przeprowadzona przy pomocy specjalnego lasera, który ma stosunkowo krótką wiązkę światła i dużą moc. Przed wybraniem się do gabinetu kosmetycznego czy kliniki medycyny estetycznej warto dowiedzieć się, z jakiej technologii korzystają i czy możliwe jest przeprowadzenie depilacji jasnych włosów. Użycie nieodpowiedniego lasera może okazać się nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne (spowodować uszkodzenia termiczne skóry).

W jaki sposób możliwa jest depilacja laserowa dla blondynek?

Lasery do depilacji jasnych włosów mają wysokie powinowactwo do melaniny. Dzięki temu są one w stanie podziałać równie skutecznie u blondynek, jak u brunetek. Wbrew pozorom we włosach blond zawsze znajdują się pewne ilości melaniny, chociaż faktycznie jest jej niewiele. Odpowiedni laser jest w stanie wykryć barwnik, doprowadzając cebulkę włosa do odpowiedniej temperatury i powodując jej destrukcję.

Skuteczność dobrze przeprowadzonej depilacji laserowej dla blondynek jest równie skuteczna, jak zabieg na ciemne owłosienie. Zahamowany zostaje wzrost włosów na danym obszarze na bardzo długi czas. Po pewnym czasie mogą pojawić się pojedyncze włoski, jednak są one cieńsze i słabsze niż przed depilacją laserową. Dla utrwalenia efektów można wykonywać tzw. zabiegi przypominające.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/