cera naczynkowa

Jaki kolor włosów dobrać cery naczynkowej? Czerwona twarz to nie problem!

Spora część kobiet, zwłaszcza w średnim wieku ma problemy z cerą naczynkowa. Starają się zatem zrobić wszystko, by ją skutecznie ukryć. Najczęściej skupiają się na odpowiednim makijażu, który zakryją zarówno rumień na twarzy, jak i ten w okolicy nosa, brody czy czoła. Nie tylko makijaż jest sposobem na zniwelowanie cery naczynkowej, ponieważ odpowiednio dobrany kolor włosów również ma na to ogromny wpływ, ponieważ za ich pomocą jesteśmy w stanie ukryć wiele niedoskonałości. Jaki kolor włosów wybrać do cery naczynkowej?

Typ kolorystyczny – jaki masz! Ważne przy wyborze koloru włosów

Przede wszystkim przed doborem koloru włosów, nie tylko do cery naczynkowej, ale również w innych przypadkach, musimy pamiętać, że istnieją cztery podstawowe typy kolorystyczne. Są nimi: wiosna, lato, zima oraz jesień. Najważniejsze jest zapoznanie się z nimi i określenie tego, który dotyczy nas samych. Należy wiec zwrócić uwagę na to, jaki kolor posiadam naturalnie, jaki mamy kolor tęczówki, jaki odcień karnacji i oprawy oka oraz brwi. Wszystkie te czynniki są bardzo istotne.  Nie zawsze jednak potrafimy jednoznacznie określić to, jaki typ kolorystyczny posiadamy. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, którym typem urody, nie należy się tym przejmować, ponieważ istnieje dodatkowy podział kolorystyczny i jest to:

 • Ciepła jesień
 • Ciepła wiosna
 • Ciemna zima
 • Ciemna jesień
 • Przygaszone lato
 • Przygaszona jesień
 • Czysta wiosna
 • Czysta zima
 • Chłodne lato
 • Chłodna zima

Jeśli chodzi o podstawowy podział typu kolorystycznego, to są to:

 • Lato – cera u pań o typie lata jest bardzo delikatna i jasna. Zazwyczaj posiada ona kolorystykę mleczną, różową, beżową albo oliwkową. Dodatkowo pani lato posiada oczy w kolorze niebieskim, zielonym lub szarym. Pozostaje nam jeszcze kwestia włosów. Jaki kolor włosów posiada Pani typu lato? Mogą być to na przykład: srebrne lub popielate. Istnieją także kolory, które są dla niej nieodpowiednie, jak na przykład należy unikać czerwieni, mahonia i miedzi.
 • Wiosna – cera Pani wiosny jest bardzo jasna, często określa się ją jako porcelanową. U pani wiosny najczęściej zobaczymy oczy koloru niebieskiego, szarego lub zielonego. Jeśli chodzi o włosy to odpowiedni kolor to te złociste i miodowe blondy, złociste brązy, czerwienie, miedzie oraz truskawkowy blond.
 • Jesień – kobiety o typie jesień najczęściej mają jasną cerę, wręcz złocistą, beżową lub brzoskwiniową. Dodatkowo posiadają one także piegi. Niestety rzadko opalają się również na brązowo, najczęściej na czerwono. Jeśli chodzi o kolor oczu Pani Jesieni, to jest to zieleń, błękit oraz jasnoniebieskie. Najlepszym kolorem włosów dla tego typu kolorystycznego będą czerwienie, miedzie oraz ciepłe brązy.
 • Zima – Pani Zima prawie zawsze posiada cerę jasną, porcelanową, jednak zawsze delikatnie bladą. Jeśli chodzi o kolor oczu, to najczęściej są one brązowe, zielone, niebieskie lub szare. Jaki zatem kolor włosów dla pani zimy będzie odpowiednim? Kolory bakłażanowe i mahoniowe.

Każda kobieta, która boryka się z cerą naczynkową stara się zrobić wszystko, by jak najlepiej ukryć swoje mankamenty. Wszystkie pajączki i rumieńce oczywiście mogą ukryć pod odpowiednim makijażem, jednak nie zawsze chcą spędzać przed lustrem kilkadziesiąt minut. Istnieje na to pewne rozwiązanie, mniej czasochłonne, a równie skuteczne. Okazuje się, że wybór odpowiedniego koloru włosów również odwraca od nich uwagę. Jest to bardzo tani i szybki sposób.

blondynka z cera naczynkowa

Kolor włosów do cery naczynkowej – jaki będzie najlepszy?

Niestety cera naczynkowa dla wielu kobiet jest prawdziwym utrapieniem. Starają się one za wszelką cenę ją zasłonić, tak aby skutecznie zakryć swoje mankamenty. Zniwelowanie rumieni i pajączków nie jest wcale trudne, jednak należy wiedzieć jak to zrobić. Nie ma konieczności nakładania kilku warstw makijażu, ponieważ odpowiedni styliści pomogą nam dobrać taki kolor włosów, który sprawi, że nie będą one tak widoczne. Oczywiście musimy pamiętać o naszym typie kolorystycznym, ponieważ aby całość prezentowała się idealnie, musimy dostosować się do wyznaczonych rad i zasad. Tak więc zależnie od tego, jakim typem jesteśmy, możemy dowiedzieć się również, jaki kolor będzie pasował nam przy cerze naczynkowej.

 • Pani wiosna — jeśli zależy nam na odwróceniu uwagi od problematycznej cery to najlepiej sprawdzą się przy cerze naczynkowej zarówno chłodne blondy, jak i różne odcienie brązów, a konkretnie: popielaty blond, kawa i kasztan. To właśnie te kolory są hitem tego roku, a co najważniejsze są to również najtrafniejsze wybory, dzięki którym będziemy mogły ukryć rumienie i pajączki.
 • Pani lato – typ urody, jakim jest pani lato, powinien postawić przede wszystkim na naturalne odcienie. Na pewno będzie ona dobrze wyglądała w popielatym blondzie czy jasnym brązie.
 • Pani zima – jest to typ urody, u którego na szczęście rzadko pojawiają się problemy z cerą, jak naczynka czy pajączki. Jeśli jednak pani zima musi borykać się z tym problemem, to strzałem w dziesiątkę będą włosy w różnych odcieniach brązu, od jasnych aż po ciemne, z jasnymi refleksami.

Wszystkie panie, które posiadają cerę naczynkowa powinny całkowicie zrezygnować z kolorów włosów, które uwydatnia ich mankamenty. Należy pamiętać, że odcienie czerwieni i rudości jeszcze bardziej uwydatnią rumieni. Najbezpieczniej będzie trzymać się typu urody oraz wskazówkę, które są do nich przyporządkowane. Unikniemy dzięki temu gafy.

Wiele pań boryka się z rumieniami i pajączkami, które niestety są objawami cery naczynkowej. Oczywiście w drogeriach znajdziemy szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do tego rodzaju cery, jednak wydając duże pieniądze, po pewnym czasie najprawdopodobniej zdamy siebie sprawę z tego, że nigdy do końca nie uda nam się pozbyć tego problemu. Należy pogodzić się z tym, że taka jest nasza uroda i starać się zniwelować ten problem na tyle ile to możliwe. Jednym ze skutecznych sposobów jest odpowiedni kolor włosów, najbezpieczniejszymi z nich będą między innymi: ciepłe odcienie brązu, mleczna czekolada, orzech, naturalne odcienie blondu.

Jaki kolor włosów pasuje do cery naczynkowej? Wybraliśmy je specjalnie dla was!

Wiele kobiet zastanawia się, jakie kolory włosów będą odpowiednie do cery naczynkowej? Odpowiadamy, że przede wszystkim najlepiej jest stawiać na wszelką naturalność! Według redakcji najlepszymi i najskuteczniejszymi w ukryciu niedoskonałości będą takie koloryzacje jak:

 • Strzałem w dziesiątkę będą chłodne blondy, które nie podkreślają niedoskonałości
 • Tak zwane kolory mysie, czyli odcienie chłodne, jednak należy unikać tych zimnych. Czerwona skóra na pewno będzie wydawała się mniej widoczna
 • Strzałem w dziesiątkę będą również brązy, jednak tylko te ze złotymi refleksami
 • Słoneczne blondy sprawią, że cera będzie wyglądała promiennie, co zniweluje rumienie

brunetka z cera naczynkowa

Kolory włosów, których musisz unikać przy cerze naczynkowej!

Niestety panie z cerą naczynkową bardzo często muszą zrezygnować z wybranej farby do włosów, ponieważ źle dobrany kolor, jak i odcień kosmyków sprawią, że wszystkie niedoskonałości, zamiast zostać ukryte, zostają podkreślone. Zatem jakiego koloru włosów przy cerze naczynkowej należy unikać?

 • Czerwienie
 • Odcienie rudości
 • Nie sprawdzą się również pasemka w kolorze czerwonym lub rudym. Wszystkie mankamenty cery zostaną w ten sposób uwydatnione.
 • Fiolety i róże
 • Truskawkowe
 • Brzoskwiniowe blondy
 • Głęboka czerń