plemnik

Właściwości zdrowotne spermy – 12 najważniejszych z ncih

Sperma kojarzona jest wyłącznie z seksem i plemnikami. Specjaliści jednak uważają, że posiada ona wiele dodatkowych właściwości, nie tylko leczniczych, ale również kosmetycznych. Posiada ona w swoim składzie wiele pierwiastków, które niezbędne są ludzkiemu organizmowi do zdrowego życia. Warto jest więc dowiedzieć się o niej czegoś ciekawego i nowego. 

Co zawiera sperma? Pełny skład

Sperma jest gęstą, mleczną wydzieliną. Inaczej zwana nasieniem najczęściej kojarzona jest z wydzieliną z męskiego penisa, która niezbędna jest do zapłodnienia kobiety. Okazuje się jednak, ze w jej skład wchodzą nie tylko plemniki, ale również wiele niezbędnych pierwiastków i związków, jak na przykład:

 • Witamina C
 • Witamina B 12
 • Potas
 • Wapń
 • Magnez
 • Cynk
 • Żelazo
 • Selen
 • Lipidy
 • Aminokwasy
 • Enzymy
 • Fruktoza
 • Cholesterol
 • Mocznik
 • Putrescyny
 • Sperminy
 • Spermidyny
 • Steroidy
 • Prostaglandyny
 • Kadaweryny

Nie ma więc wątpliwości co do tego, czy sperma jest zdrowa. Ciekawe jest to, ze skład spermy zależny jest od diety, którą prowadzi mężczyzna. Dodatkowo wpływa na niego również przyjmowane leki oraz wiek. Podczas jednego wytrysku mężczyzna wydobywa z penisa około 6 mililitrów tego kleistego płynu. W takiej ilości znajduje się około 600 milionów plemników, które potrzebne są do zapłodnienia. Nie wszystkie jednak są na tyle silne, aby przetrwać, dlatego tez większa część z nich przed dotarciem do komórki jajowej kobiety, ginie.

Plemniki w kobiecej pochwie żyją nie dłużej niż 3 dni. Panowie starający się z partnerką o potomka, mogą wpłynąć na jakość swojej spermy poprzez regularne współżycie, przyjmowanie selenu, cynku i witamin E oraz A i uprawianie sportu.

plemniki

Właściwości spermy – 12 najciekawszych z nich

Wiele pań zastanawia się, czy połykanie nasienia męskiego jest bezpieczne. Otóż tak, pod warunkiem, że nie są one na nie uczulone. Bardzo ważne jest również to, by mieć pewność, że nasz parter nie jest nosicielem żadnej choroby wenerycznej, jak na przykład rzeżączka czy kiła. Jeśli jest on całkowicie zdrowy, to nie ma obawy przed połykaniem spermy, ponieważ w jej skład nie wchodzi nic, co mogłoby nam zaszkodzić.

Oprócz zapłodnienia komórki jajowej kobiety sperma posiada również wiele innych właściwości, które nie rzadko zaskakują zarówno samego pana, jak i panie. Okazuje się, że spożycie spermy nie jest niebezpieczne, jednak zdarza się, że mały procent kobiet jest na nią najzwyczajniej uczulonych. W takim przypadku pojawiają się takie objawy jak: wysypka, swędzenie, a w najgorszym wypadku wstrząs anafilaktyczny. Dzięki wiedzy związanej z jej składem jesteśmy bardziej świadomi, że jedzenie spermy ma wiele zalet. Poznajmy je!

1. Obniżenie ciśnienia krwi

Eksperci udowodnili, że spożywanie przez kobiety spermy w ciąży znacznie obniżyło ich ciśnienie krwi. Zapewne wpływ ma na to związek HLA, który znajduje się w jej składzie.

2. Antydepresant

W sytuacji, gdy zmagamy się ze stanami depresyjnymi, możemy jeść spermę, aby poprawić swój nastrój. Testosteron, oksytocyna oraz estron wpływają na nasz lepszy humor.

3. Zmniejszone ryzyko zachorowania na prostatę

Eksperci jasno informują panów, że istnieje metoda, dzięki, której ryzyko zachorowania na prostatę zostanie znacznie zmniejszone, jest to regularne współżycie. Okazuje się więc, że stosunek to nie tylko przyjemność, ale także właściwości zdrowotne.

4. Bogactwo witaminowe

Badania wykazały, że w spermie znajduje się jedynie 1% plemników. Reszta to składniki spożywcze takie jak Witamina C, Witamina B 12, kwas lekowy, sód, magnez, żelazo czy wapń. To, jak wiele składników odżywczych znajduje się w składzie męskiego nasienia, zależy od tego, jaki tryb życia prowadzi mężczyzna, od jego diety, przyjmowanych leków.

5. Działanie na skórę

Co ciekawe, regularne spożywanie spermy wpływają na lepszą jakość skóry. Panie na pewno bardzo ucieszy fakt, że dzięki niej mogą one zniwelować zmarszczki nawet o 20%. Takie związki jak spermina i białka wpływają na obniżenie procesu starzenia. Dodatkowo wpływa ona zbawiennie również na nasz naskórek, dlatego tez często sperma jest składnikiem kremów i maseczek do twarzy.

6. Lek na trądzik

Bardzo często nasienie traktowane jest jako naturalny lek na trądzik, dzieje się tak dzięki zawartej w niej sperminę, która nie tylko ma właściwości przeciwtrądzikowe, ale również głęboko nawilża i ujędrnia skórę.

7. Lepszy sen

Jeśli chodzi o zalety spermy, to jedna z nich jest także lepszy sen. Nikogo nie zaskakuje informacja, że po seksie sen jest o wiele lepszy. Sperma działa więc jak środek nasenny, zapewne dzięki melatoninie, która znajduje się w jej składzie.

8. Wyższe libido kobiety

Jedzenie spermy działa nie tylko na lepszy sen, polepszony nastrój, ale również na kobiece libido. Kobiety, które ją spożywają, są nie tylko lepiej dotlenione, ale również mają więcej energii.

9. Zdrowe włosy

Naukowcy udowodnili, że kuracja spermą na włosy znacznie je odżywia. Dodatkowo są one bardziej lśniące i silne. W drogeriach znajdziemy szampony i odzywki, które zawierają w swoim składzie męskie nasienie.

10. Wolne starzenie się

Dla wszystkich pań informacja ta na pewno będzie bardzo ważna. Męska sperma wpływa na proces starzenia się naszej skóry. Czy nie jest to zachwycająca wiadomość? Dzięki znajdującym się w nasieniu spermidom starzejemy się o 30 % wolniej.

11. Biały uśmiech

Sperma mężczyzny działa również jako naturalny wybielacz do naszych zębów. Dzięki jej spożywaniu zęby są o wiele bielsze.

12. Zabiegi kosmetyczne

Bardzo ciekawe jest to, że w salonach kosmetycznych stosuje się wiele zabiegów z zastosowaniem męskiej spermy. Ich cena wcale nie jest niska, ponieważ sięga nawet do kilkuset złotych. Są to przede wszystkim zabiegi na cerę z problemami oraz zabiegi odżywcze, nawilżające, ujędrniające i przeciwstarzejące.

Przeprowadzone wśród kobiet badania potwierdziły, że niewielki procent kobiet połyka nasienie swojego partnera. W większości prowadzi ona do odruchów wymiotnych i nie chcą tego robić. Przede wszystkim należy wiedzieć, że panowie absolutnie nie powinni zmuszać swoich partnerek do jej spożywania, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek i partnerka w formie urazu może zaprzestać uprawiania seksu. Jeśli jednak uważa ona, że jej smak nie jest zachęcający, to można na niego wpłynąć. Co wpływa na jej smak? Między innymi należy pic dużo wody, ograniczyć spożywanie takich produktów jak czosnek czy cebula, ograniczyć kawę i papierosy, jeść więcej warzyw i owoców oraz nie jeść w dużej ilości czerwonego mięsa. Aby sperma miała słodszy smak, ponowie powinni spożywać więcej mango, malin i papai.