Wyprawka kosmetyczna dla noworodka

Wyprawka kosmetyczna dla noworodka i niemowlaka – co powinna zawierać?

Przygotowujesz wyprawkę kosmetyczną dla niemowlaka i nie wiesz na co postawić, by zapełnić kosmetyczkę wyłącznie bezpiecznymi produktami? Okazuje się, że w zestawie kosmetyków dla tak małego dziecka powinny znaleźć się produkty dedykowane jego skórze. Nie możesz zapomnieć o ważnych produktach, ale jednocześnie nie należy przesadzać z ilością kosmetyków stosowanych na tak delikatną skórę. Oto cała lista produktów, która w zupełności wystarczy, by skóra dziecka, była odpowiednio wypielęgnowana.

Co każdy powinien mieć w kosmetyczce swojego dziecka? Sprawdź koniecznie!

Jeśli chcesz zadbać o skórę swojego dziecka kompleksowo, a do tego pamiętać, że jest to jedna z najbardziej delikatnych stref ciała ludzkiego, która wymaga szczególnego traktowania, to koniecznie doczytaj ten wpis do końca. Dowiesz się z niego dlaczego nie warto stosować przypadkowych kosmetyków na skórę dziecka. Jak dobierać kosmetyki niejako dedykowane potrzebom dziecka i dlaczego tak ważne jest, by czytać skład poszczególnych produktów.

Otóż skóra dziecka, szczególnie tego po narodzinach jest bardzo delikatna. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że niektóre z kosmetyków mogłyby uszkodzić jego barierę ochronną i wywołać nieprzyjemne dolegliwości.

Skóra maluszka właściwie nie potrzebuje początkowo żadnych kosmetyków. Wystarczy ciepła woda i delikatny emolient do mycia, by utrzymać skórę dziecka w idealnej kondycji.

Oprócz tego istotna jest pielęgnacja okolic pieluszkowych, które mogą się odparzać. Jeśli chcesz uniknąć powstania w tych miejscach zaczerwień to sięgnij po krem, który po wklepaniu ułatwi ich odświeżenie i pielęgnację.

Jak przygotować kosmetyczkę do kompleksowej pielęgnacji maluszka?

Przede wszystkim, tak jak już wspomnieliśmy ważne jest spakowanie do kosmetyczki żelu do mycia ciała i głowy. Następnie przyda się również maść do pupy np. z witaminą A oraz delikatny sypki puder. Przy pielęgnacji małego dziecka przydać może się również delikatny krem do twarzy i ciała z filtrem UV, jak również szczotka z odpowiednim włosiem.

Jeśli u Twojego dziecka pojawią się ząbki to jest to już dobry znak, że warto ponadto sięgnąć po dedykowaną mu pastę oraz szczoteczkę, dzięki której utrzymanie wysokiego poziomu higieny będzie możliwe.

Jeśli zastanawiasz się, czy taki zestaw kosmetyków Ci wystarczy to możesz wziąć pod uwagę również zakup porządnego kremu z filtrem UV 50.

Rzadkie choroby skóry u dzieci wymagają specjalistycznej diagnostyki, ale też odpowiedniego podejścia. Może się okazać, że wiele z potwierdzonych problemów skórnych Twojego dziecka wcale nie wynika jednak z tego, że faktycznie ma ono skłonności do takich zmian, ale z niedostatecznej lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Dobierając podstawowy zestaw kosmetyków weź pod uwagę takie, które mają delikatny skład i przyjemną dla dziecka konsystencję. Dzięki nim pielęgnacja maluszka będzie zdecydowanie łatwiejsza do przeprowadzenia.

Dbaj o skórę swojego maluszka od pierwszych dni jego narodzin, a na pewno odwdzięczy Ci się za to uśmiechem i piękna skórą.