Rodzinne ferie zimowe w tropikach

Rodzinne ferie zimowe w tropikach – gdzie polecieć w tym sezonie?

Ferie zimowe można spędzić z dala od śnieżnej aury! Rodzinne wczasy w tropikach to idealny sposób na zregenerowanie sił przed powrotem do pracy, szkoły i codziennych aktywności. Dowiedz się, gdzie najlepiej spędzić rodzinne ferie zimowe w tropikach!

Chcesz uciec przed zimnem? Zaplanuj wyjazd na Zanzibar lub tunezyjską wyspę Djerba na Morzu Śródziemnym. Oman lub Zjednoczone Emiraty Arabskie będą z kolei doskonałym wyborem dla fanów kąpieli słonecznych i bliskowschodniej architektury. Jedno jest pewne – tropikalne wczasy pozostawią Ci niezapomniane wspomnienia.

Djerba – tunezyjska wyspa na Morzu Śródziemnym

Nie musisz lecieć kilkunastu godzin, żeby cieszyć się słońcem w czasie ferii! Djerba to największa wyspa Tunezji, położona w Zatoce Karaibskiej, w basenie Morza Śródziemnego. Z czego słynie ten niezwykły region? Turyści pamiętają wyspę przede wszystkim ze względu na piaszczyste plaże rozciągające się na długości ponad 100 kilometrów. Krajobraz Djerby tworzą również strzeliste góry i zielone oazy, przebijające się na tle surowych stepów.

Co warto zobaczyć na miejscu? Djerba to miejsce o bogatej historii i kulturze. Na wyspie wzniesiona została największa synagoga w całej Afryce – El Ghriba. W przerwie od plażowania warto się również udać do stolicy, czyli Houmt Souk.

Oman – fascynujący kraj kontrastów, pustyń i palm

Ucieknij od zimowej aury do Omanu – porywającego kraju na Półwyspie Arabskim. Wbrew pozorom na miejscu czeka na ciebie znacznie więcej niż pustynia, piach i kamienie. W Omanie na każdym kroku poczujesz bogatą historię kraju i gościnność miejscowej ludności. Ze względu na panujące normy zaleca się przestrzeganie odpowiednich zasad ubioru w miejscach publicznych. Zwróć na to szczególną uwagę, jeżeli zależy ci na zwiedzeniu najsłynniejszych świątyń.

Obowiązkowym punktem wczasów w Omanie jest zobaczenie Wielkiego Meczetu, czyli Sultan Qaboos Grand Mosque. Rodzinne ferie zimowe można jednak w całości spędzić w Salalah – najsłynniejszym kurorcie w południowo-zachodniej części kraju.

Turkusowe wody i białe plaże na Zanzibarze

Zanzibar to jeden z popularniejszych kierunków na rodzinne ferie zimowe. Nic dziwnego, skoro średnia temperatura powietrza w tym czasie wynosi na wyspie aż 30°C! Właśnie z tego względu na miejscu odnajdą się przede wszystkim miłośnicy beztroskich kąpieli słonecznych i pływania w turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego. Do najpopularniejszych plaż należą Nungwi, Paje oraz Michamvi.

Co warto zwiedzić na Zanzibarze w przerwie od ładowania baterii w promieniach słońca? Na uwagę zasługuje Stone Town, czyli historyczna stolica wyspy. Twoje oko przykuje mieszanka kultur widoczna w architekturze i zabudowie miasta. Spędzając ferie zimowe na Zanzibarze, warto również wstąpić na farmę motyli, czyli Butterfly Center.

Ferie zimowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Schowaj się przed zimową atmosferą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! ZEA to w rzeczywistości siedem zjednoczonych księstw, których rozmach i bogactwo zapierają dech w piersiach. Największe wrażenie na turystach robią wzniesiony na pustyni Dubaj i onieśmielające Abu Dhabi. Ferie zimowe w Emiratach będą niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich spragnionych słońca, luksusu i fascynującej kultury Bliskiego Wschodu.

Na wakacjach w Dubaju warto również wstąpić do jednego z licznych aquaparków. Wild Wadi Water Park, Yas Water World, a może Aquaventure? Wybór należy do ciebie!

Szukasz idealnego miejsca na spędzenie rodzinnych ferii zimowych w tropikach? Odkryj najlepsze kierunki na zimę na EXIM tours!

Artykuł zewnętrzny.