dzieci

Planujesz rodzinny pobyt we Wrocławiu? Wybierz hotel przygotowany do przyjmowania dzieci

Gdy rodzina się powiększa, zakres możliwości w kontekście wycieczek istotnie się zawęża. Wszelkie spontaniczne opcje muszą zostać wykreślone już podczas przygotowań. O ile dla singla, pary bądź grupy znajomych taki styl podróżowania świetnie się sprawdza, o tyle w przypadku rodziny z dzieckiem wszystko musi być dokładnie zaplanowane. Wszak priorytetem staje się zaspokojenie potrzeb najmłodszych członków rodziny. W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem staje się hotel. W jednym miejscu znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz. To przekłada się korzystnie nie tylko na komfort Twoich pociech, ale również daje Ci poczucie spokoju, że wszystko jest pod kontrolą. Przekonaj się, dlaczego stolica Dolnego Śląska to świetna baza wycieczkowa i sprawdź, jaki hotel wybrać.  

Wakacje we Wrocławiu – jakie atrakcje dla dzieci?

Jednym z największych wyzwań podczas wyjazdów z najmłodszymi jest zorganizowanie im czasu. Plan dnia musi być zrównoważony. Jeżeli decydujesz się wpleść do programu elementy edukacyjne pod postacią muzeów i zabytków, musisz też zaproponować pierwiastek rozrywki w ramach równowagi. Niezwykle istotnym kryterium jest również wiek dziecka. Im młodszy maluch, tym trudniej będzie mu zaakceptować monotonię. Na szczęście Wrocław oferuje szeroką gamę atrakcji, które mogą dostarczyć masę frajdy Twoim pociechom.

Prawdziwą gratkę stanowi Wrocławskie Zoo. Zostało ono rozsławione w całej Polsce za sprawą prowadzonego niegdyś przez właścicieli programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Na miejscu znajduje się ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących aż 1100 różnych gatunków. Możesz zatem liczyć na spotkanie z krokodylami, panterami, nosorożcami, słoniami, tygrysami, zebrami, żyrafami, a także całą masą innych przepięknych istot. Wizyta w zoo stanowi świetną okazję do skonfrontowania obrazu znanego z bajek i filmów przyrodniczych z rzeczywistością. Oferta obiektu daje pogląd na piękno oraz różnorodność ziemskiej przyrody. Odwiedziny w takim miejscu stanowią również świetną okazję, aby przekazać dziecku wartości dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

We Wrocławiu można znaleźć też atrakcje koncentrujące się na wodnym świecie. Jedną z nich jest Hydropolis, w którym można przyjrzeć się tajemnicom skrywanym przez rzeki, jeziora, morza i oceany. Na miejscu można obejrzeć film przedstawiający historię wodnego życia na Ziemi. Gwoździem programu są jednak wiernie odwzorowane modele różnych stworzeń. Najwięcej emocji budzi majestatyczny rekin odwzorowany w dużej skali. Na szczególną uwagę zasługuje również Drukarka Wodna, która jest unikatem na skalę europejską. Można ją podziwiać jednak wyłącznie w sezonie letnim. W kontekście wodnych przygód nie sposób pominąć również wrocławskiego aquaparku. Na dzieci czeka tam moc wrażeń. Do dyspozycji jest wiele basenów, zjeżdżalni, a także akcesoriów do pływania, którymi można umilić sobie czas.

Wrocław słynie również z setek figurek krasnali ozdabiających ulice miasta. Można potraktować tę atrakcję jako grę terenową i wybrać się z dziećmi na poszukiwania. Oprócz tego masz do dyspozycji masę placów zabaw.

Jaki hotel w centrum Wrocławia dla rodziny z dziećmi?

Gdy podróżujesz z dziećmi, nie sposób się uchronić przed pytaniem: „długo jeszcze?”. Po dotarciu do miasta możesz jednak sprawić, że czas nie będzie się dłużyć. Rozwiązaniem jest hotel na starym mieście we Wrocławiu. Z tego miejsca jesteś w stanie sprawnie dojechać do wszystkich okolicznych atrakcji. Jeśli nie masz do dyspozycji samochodu, możesz z powodzeniem przemieszczać się komunikacją miejską. W pobliżu Hotelu Europejskiego znajduje się wiele przystanków obsługujących liczne linie tramwajowe oraz autobusowe. Ofertę poznacie na: https://europejskiwroclaw.pl/oferta/

Bardzo istotną kwestią jest również przystosowanie samego obiektu do potrzeb dzieci. Hotel Europejski może zaoferować specjalne warunki pobytu przeznaczone dla rodzin. Przestrzeń jest przestronna oraz bezpieczna. Dzieci mają miejsce do zabawy bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Warto wspomnieć również o hotelowej restauracji, która również może dopasować się do potrzeb najmłodszych gości. Największym atutem jest oddzielne menu przygotowane dla dzieci. W razie czego możesz również przez cały czas liczyć na wsparcie personelu.

Hotel blisko dworca głównego – Wrocław

Jeżeli podróżujesz samochodem, jedną z kluczowych kwestii staje się miejsce postojowe. Gdy zatrzymujesz się w Hotelu Europejskim, możesz bezpiecznie zostawić samochód na parkingu znajdującym się 280 metrów od obiektu. Jeśli natomiast decydujesz się na przyjazd do miasta pociągiem, nie musisz obawiać się błąkania się po mieście w poszukiwaniu hotelu. Gdy tylko opuścisz dworzec główny, hotel znajdzie się już w zasięgu wzroku. Odległość wynosi zaledwie 220 metrów, więc bez trudu pokonasz ten dystans pieszo w ciągu maksymalnie kilku minut. W rezultacie bezpiecznie i komfortowo doprowadzisz dzieci na miejsce.