kalendarz adwentowy na swieta

Kalendarze adwentowe – poznaj najciekawsze propozycje

Wraz z nastaniem jesieni wielu z nas zaczyna myśleć o zbliżających się Świętach. Choć do nich samych zostało jeszcze sporo czasu wiele osób zaczyna planować okres adwentu czyli czas od 1 grudnia do Wigilii. Jest to bowiem okres gorączkowych przygotowań ale również radosnego oczekiwania. Możemy uczynić je jeszcze przyjemniejszym wyposażając wszystkich członków rodziny w kalendarze adwentowe dopasowane do ich potrzeb, wieku i zainteresowań. Poznajmy więc najciekawsze propozycje kalendarzy adwentowych dla małych i dużych.

Kalendarze adwentowe dla dzieci – ogromny wybór możliwości

Nie da się ukryć, że kalendarze adwentowe dla dzieci wciąż stanowią najliczniejszą grupę produktów tego typu. Dzięki temu rodzice mogą znaleźć kalendarz adwentowy, który będzie całkowicie dopasowany do wieku oraz upodobań dziecka. Sporą grupę produktów stanowią wciąż kalendarze, które skrywają różnego rodzaju smakołyki. Ich zaletą jest bez wątpienia atrakcyjna cena. Jeśli jednak chcemy, by dziecko mogło nieco dłużej cieszyć się zawartością kalendarza możemy wybrać jeden z modeli z zabawkami. Oferta tego typu kalendarzy dla najmłodszych jest bardzo zróżnicowana – znajdziemy wśród nich niewielkie pluszaki, figurki oraz zabawki do składania. Związane są ze sobą tematycznie co pozwala dziecku stworzyć prawdziwą kolekcję lub bajkowy świat ulubionych postaci. Kalendarze adwentowe dla dzieci nawiązują do popularnych bajek i seriali animowanych takich jak Psi Patrol, Świnka Peppa oraz wielu innych kultowych produkcji. W ofercie kalendarzy dla dzieci znajdziemy propozycje dla przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych. Przed zakupem warto więc upewnić się jakie zabawki znajdują się w środku oraz dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone.

Kalendarze dla hobbystów – na te propozycje warto postawić

Kolejnym rodzajem kalendarzy adwentowych, które możemy znaleźć w ofertach sklepów stacjonarnych oraz internetowych są kalendarze stworzone z myślą o pasjonatach i hobbystach. W gronie tym możemy znaleźć zarówno nastolatków, jak i osoby dorosłe. Pierwszą propozycją, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem są kalendarze adwentowe Lego. Obecnie kultowy producent klocków wypuszcza na rynek różnorodne kalendarze pozwalające na kolekcjonowanie figurek i prostych konstrukcji, które odwołują się do kultowych produkcji filmowych takich jak Harry Potter czy też uniwersów takich jak DC czy Marvel. Kolekcjonerzy mogą również znaleźć kalendarze zawierające mniejsze wersje niezwykle popularnych obecnie figurek Funko Pop!, które są prawdziwym hitem wśród miłośników filmów i gier komputerowych. Ciekawych propozycji na rynku jest więc naprawdę sporo. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie.

Co z kalendarzami adwentowymi dla dorosłych?

Mówiąc o kalendarzach adwentowych nie sposób nie wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach nie są już one niespodziankami przeznaczonymi wyłącznie dla najmłodszych. Coraz więcej osób dorosłych przypomina sobie ile mogą dawać radości. Asortyment kalendarzy dla kobiet i mężczyzn jest naprawdę imponujący, co więcej z roku na rok pojawiają się nowe, ciekawe propozycje. Klasykiem, który cieszy się ogromną popularnością od kilku lat są kalendarze adwentowe z kosmetykami. Znaleźć możemy w nich zarówno próbki, jak i pełnowymiarowe produkty. W kalendarzach z kosmetykami, w zależności od wybranej marki znajdziemy perfumy, kosmetyki do makijażu, preparaty do pielęgnacji włosów, kosmetyki do twarzy lub produkty do pielęgnacji ciała. Obecnie większość topowych marek kosmetycznych stara się wypuścić na rynek własną wersję kalendarza adwentowego – jest więc w czym wybierać. To jednak nie wszystko. Miłośnicy dobrej jakości trunków mogą postawić na kalendarz adwentowy, w którym znajdą różnorodne gatunki whisky, smakosze na kalendarze z różnorodnymi przysmakami zaś osoby lubiące zimowy nastrój i klimat mogą zdecydować się na kalendarz z aromatycznymi herbatami lub zapachowymi świeczkami i woskami. Możliwości dopasowania kalendarza adwentowego do naszych potrzeb i upodobań jest więc naprawdę sporo.

Podsumowując, choć wiele z nas kojarzy kalendarz adwentowy z prostą bombonierką, z której każdego dnia wyjmuje się po jednej czekoladce musimy mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach kalendarze te są znacznie bardziej różnorodne i wyszukane. To propozycje, które są w stanie sprawić ogrom radości nie tylko najmłodszym dzieciom ale również nastolatkom i osobom dorosłym. Warto to wykorzystać by zapewnić wszystkim członkom rodziny radość z oczekiwania na Święta.