psi patrol

Psi Patrol – poznaj imiona wszystkich piesków-bohaterów!

Od kilku lat bajka o przygodach piesków, które chętnie pomagają mieszkańcom miasteczka w potrzebie, stała się prawdziwym hitem. Rodzice bardzo chętnie zgadzają się na oglądanie jej przez ich dzieci, ponieważ nie jest to zwyczajna bajka. Uczy natomiast pomagania innych i pokonywania własnych lęków. Każdy piesek posiada jakąś umiejętność, jednak różnią ich nie tylko gadżety, ale również rasy. Poznajmy wszystkie imiona psów z Psiego Patrolu i poznajmy je bliżej.

Wszyscy bohaterowi bajki Psi Patrol

1. Ryder Zack

Jest to dziesięcioletni chłopiec, który zajmuje się nie tylko szkoleniem piesków, ale również jest ich szefem i przyjacielem. Poświęca im dużo czasu, wspiera je i pomaga pokonać ich własne słabości. Dodatkowo uczy, jak dbać o czteronogich przyjaciół, robiąc im przy tym bardzo miłe niespodzianki. Mimo że jest żartobliwy i lubi się bawić, posiada również takie cechy jak odpowiedzialność, odwaga, zorganizowanie, cierpliwość czy inteligencja. Potrafi bardzo skutecznie rozdzielić zadania pieskom, a dodatkowo osobiście dopilnowuje, aby wszystkie akcje zakończyły się sukcesem. Ryder posiada własny skuter wodny, który może przemienić również w ten śnieżny lub poduszkowiec.

Ryder Zack

2. Chase

Jest to piesek rasy owczarka niemieckiego, którego imię oznacza pościg. Mimo że ma tylko 7 ludzkich lat, jest świetnym przywódca całej grupy. Jego sierść jest koloru brązowego, a uszy stercza jak antenki. Łatwo jest zauważyć, że jest to szczeniak policyjny, który posiada nie tylko odznakę na obroży, ale także niebieskie ubranko i czapkę. Jako jedyny ze wszystkich psiaków nosi buty. Na jego plecach zawsze znajduje się plecak, w którym ukryte są między innymi: sieć, megafon czy wyrzutnia na piłki. Jego cechy charakteru to odwaga, powaga i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Ma również słabości jak strach przed dentystą czy alergia na koty.

Chase psi patrol

3. Marshall

Jest to 6-letni pies o rasie dalmatyńczyka. Dzięki jego czerwonemu ubranku i kasku na głowie, od razu widać jest, że jest to szczeniak strażak, jednak należy pamiętać, że również ratownik medyczny. Na jego obroży znajduje się odznaka z motywem ognia, a jego czerwony plecak kryje działko wodne i torbę lekarską, w której znajduje się termometr, bandaże czy rentgen. Jego auto to wóz strażacki, który zamienia się w razie konieczności w ambulans lub budę. Marshall, jak inne pieski z Psiego Patrolu jest bardzo chętny do pomocy mieszkańcom miasteczka i przyjaciołom. Mimo że boi się skunksów, rekinów i niedźwiedzi, potrafi pokonać te lęki. Może być odbierany jak Ciamajda, jednak posiada dodatkowa umiejętność – posiada pas Psiu – Fu. Dodatkowo potrafi bardzo szybko biegać i posiada bardzo dobry węch, co niejednokrotnie pomogło jego drużynie.

Marshall psi patrol

4. Rubble

Jest to 5-letni piesek o rasie buldoga angielskiego. Rubble jest bardzo emocjonalnym pieskiem i czuje silną potrzebę opiekowania się wszystkimi, nawet małymi kotkami. Często można również zauważyć, jak podskakuje ze szczęścia, klaszcząc przy tym przednimi łapkami. Jego ubranie, jest żółte, a na głowie ma kask budowlany. Na jego odznace widnieją śrubki i motyw klucza. Jego pojazdem jest spychacz na gąsienicach, a w jego plecaku znajduje się łyżka koparki. Dodatkowo wie wszystko o deskorolce i snowboardzie. Jeśli chodzi o jego słabości, to panicznie boi się pająków.

Rubble psi patrol

5. Rocky

Jest to 6-letni piesek kundelek. Nosi zielone ubranko i czapkę, a na jego obroży znajdziemy symbol recyklingu. W jego plecaku znajduje się między innymi kleszcze, śrubokręt i klej. Dlatego tez jest to Eco piesek, który potrafi zrobić coś z niczego. Zbiera różne przedmioty i przerabia je tak, by znów stały się pożyteczne, jego pomysły nigdy się nie kończą. Jego pojazd to zielony wóz do recyklingu, który służy jako przechowalnia znalezionych przedmiotów. Z przodu ma on dwie paleto ładowarki. Piesek jest bardzo szybki, sprytny i pomocny, jednak cały czas stara się pokonać swój lek, jakim jest woda.

Rocky psi patrol

6. Skye

Jest to 7-letnia suczka mieszanki ras cocker-spaniel i pudel. Ponieważ lata różowym helikopterem, który ma linę, dzięki której może ona przenosić różne przedmioty, nosi różowe ubranko i różowe okulary pilota, które działają także jak lornetka. Na jej obroży znajduje się motyw śmigła. W jej plecaku ukryte są skrzydła i potrafi najlepiej na świecie lądować. Ta dziewczyna jest bardzo delikatna, sprytna i wrażliwa. Jest ciekawa świat i dlatego też bardzo chętnie próbuje coraz to nowszych rzeczy. Jej „konik” to taniec i salto.

Skye psi patrol

7. Zuma

Zuma jest 5-letnim pieskiem o rasie labradora. Jest ratownikiem wodnym, co wpływa na jej świetne pływanie i nurkowanie. Jej ubranko i kask są koloru pomarańczowego, a na znaczku na obroży widnieje znaczek kotwicy. W jej plecaku znajduje się cały sprzęt do nurkowania, a jego auto to poduszkowiec, który zamienia się w razie konieczności w łódź podwodną. Zuma jest bardzo chętny do pomagania potrzebującym, a jego najlepszym przyjacielem jest Rocky, który boi się wody. Ma wadę wymowy, nie potrafi wymówić “r” i ciągle spiera się ze Skye.

zuma psi patrol

8. Everest

Everest jest 8-letnią suczką rasy Syberian Husky. Jest to najstarszy piesek z całej ekipy Psiego Patrolu.  Jej zawód to ratowniczka górska, a na jej odznace znaleźć możemy motyw góry. Jest specjalistką, jeśli chodzi o lód i śnieg. Nosi pomarańczowo — turkusową kurtkę i ciepłą czapkę z kożuszkiem. Jej pojazd to pług śnieżny, który z tyłu ma komorę na sanki ratunkowe i sprzęt medyczny. Z przodu natomiast znajduje się chwytak, którym może przenosić ciężkie przedmioty. Na każdą misję zakłada inny strój, jest bardzo honorowa, pracowita i odważna. Jej przysmak to wątróbka.

everest psi patrol

9. Tracker

Tracker to 4-letni Chihuahua, jest najmłodszym pieskiem z całej ekipy Psiego Patrolu. Piesek ten należy do Carlosa i mieszka w dżungli, gdzie jest świetnym ratownikiem i tropicielem. Jego ubranko jest koloru ciemnej zieleni, a na głowie ma kapelusz. Na jego obroży znajduje się znaczek z motywem kompasu. W jego plecaku znajdują się między innymi: kompas, szczypce i szkło powiększające. Co ciekawe po bokach plecaka znajdują się przyssawki, dzięki którym może skakać między drzewami, nawet tymi wysokimi. Oprócz tego, że ma bardzo dobry węch i słuch, mówi również po polsku i hiszpańsku. Jeździ białą terenówką.

tracker psi patrol

Pozostali bohaterowie Psiego Patrolu

 • Kapitan Turbot

Odpowiada on za latarnię morską na wyspie Fok. Jest trochę niezdarny i szybko wpada w panikę, jednak jest bardzo bystry i posiada ogromną wiedzę na temat biologii morskiej.

 • Pani Burmistrz

Pani Goodway jest nie tylko burmistrzem miasteczka, ale również jego założycielką. Dodatkowo jest nie tylko pracowita i uczynna, ale także miła i pomocna. Niestety często dramatyzuje. Jej najlepszą przyjaciółką jest jej kura Chickaletta.

 • Jake

Właściciel Wyciągu Snowboardowego, którego pasją jest jazda na snowboardzie. Jest bardzo wesoły, przyjazny i spokojny.

 • Farmer Al

Jest mężem Yumi, z zawodu rolnikiem. Posiada południowoamerykański akcent, nie tylko hoduje krowy, ale również posiada swój własny pociąg.

 • Alex Porter

6-letni wnuk Pana Portera

 • Pan Porter

Dziadek Alexa, zarazem właściciel sklepu spożywczego.

 • Yumi

Żona farmera uprawia warzywa jak na przykład dynie czy marchewki oraz jabłka.

 • Katie

Pracuje jako weterynarz, zajmuje się nie tylko innymi zwierzętami, ale również swoim kotkiem Cali.

 • Chickaletta

Kura Pani Burmistrz, ta łobuziara zawsze podróżuje w torebce swojej właścicielki.

 • Wally

Jest to wspaniały ojciec, a zarazem bardzo inteligentny mors

 • Apollo

Jest to piesek, który posiada oczy w kolorze turkusowym. Jego największym wrogiem jest król pająków.

 • Robo — Pies

Stworzył go Ryder, pracuje jako kierowca wszystkich pojazdów piesków