dziecko z samochodem

Jakie kupić autko na akumulator kupić?

W obecnych czasach oferta zabawek i sprzętów dla najmłodszych jest naprawdę imponująca. Wśród nich znajdują się zabawki, o których my, jako dzieci nie mogliśmy pomarzyć. Doskonałym przykładem są coraz popularniejsze autka na akumulator dla maluchów. Są świetną zabawką dającą sporo radości – zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Nie da się jednak ukryć, że szeroki wybór modeli dostępnych na rynku nie ułatwia wyboru. Dlatego też przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na to jakie autko kupić, by sprawić dziecku radość oraz samemu być zadowolonym z zakupu.

Zabawkowe miniatury samochodów zasilane na akumulator to zabawka, która nie tylko dostarcza radości, ale również pozwala dziecku zdobywać nowe umiejętności. Maluchy uwielbiają bawić się w codzienne życie dlatego też bardzo chętnie wybierają się w “podróż” swoim autem. Istnieje jednak kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę wybierając model dla swojej pociechy.

Dostosuj wielkość samochodu do wieku dziecka

Dostępne na rynku samochody na akumulator dla dzieci oferowane są w różnych wariantach wielkości i mocy. Wybierając konkretny model zwróć uwagę na maksymalną wagę jaką pojazd może udźwignąć, jak również na wielkość foteli czy odległość do kierownicy. Oczywistym jest, że chcemy aby zabawka posłużyła dziecku jak najdłużej, jednak pamiętać musimy o tym, że autko nie może być zbyt duże, ponieważ może być to dla malucha nie tylko niekomfortowe ale również niebezpieczne. Wybierajmy więc modele, w których dziecko może swobodnie sięgać do różnych elementów siedząc na fotelu.

Rodzaj napędu

Samochodziki dla dzieci mają różne rodzaje napędu. Niektóre modele są zdalnie sterowane, inne zaś wymagają od dziecka samodzielnego używania “pedału gazu”, który uruchamia pojazd. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Szczególnie w przypadku młodszych dzieci warto wziąć pod uwagę ich zdolności psychomotoryczne, ponieważ samodzielne sterowanie pojazdem może być bardzo niebezpieczne dla maluchów, które nie są jeszcze w stanie ocenić prędkości czy odległości od przedmiotów. Wówczas lepiej zdecydować się na pojazd, za którego tor i prędkość jazdy będą odpowiadali rodzice.

Pojemność baterii

To zdecydowanie kryterium, na które warto zwrócić uwagę. Zasada jest prosta – im pojemniejsza bateria tym dłużej dziecko będzie mogło cieszyć się zabawa bez konieczności ładowania. Mówiąc o bateriach warto jednak spojrzeć także na inny parametr, jakim jest tempo ładowania. Warto stawiać na autka, które oferują nam możliwość szybkiego podładowania baterii, w razie gdyby energii zabrakło w trakcie najlepszej zabawy naszej pociechy.

Bezpieczeństwo i wygoda

Wybierając autko na akumulator dla dziecka zwracaj baczną uwagę na to z jakich materiałów zostało wykonane. Sprawdź jakie certyfikaty posiada dana zabawka oraz upewnij się czy jej konstrukcja jest solidna. Bardzo ważnym aspektem są pasy bezpieczeństwa, samochodzik dla malucha powinien być bezwzględnie w nie wyposażony. Ponadto sprawdź jak wygląda możliwość regulowania wysokości i odległości fotela oraz sterowanie kierownicą. Dokładne oględziny auta elektrycznego dla dziecka to najlepsze co możemy zrobić przed zakupem.

Dodatkowe funkcje

Jeśli zależy ci na tym, by zabawa w samochodziku była przednia stawiaj na modele z dodatkowymi funkcjami. Obecnie coraz więcej aut wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, takie jak dźwięki, światła, czy nawet możliwość podłączenia urządzeń muzycznych. Warto także zwrócić uwagę na stylistykę auta. Powinna być ona dopasowana do upodobań dziecka, by korzystanie z tego elektrycznego pojazdu było dla malucha prawdziwą przyjemnością.

Sprawdź opinie innych

Przed zakupem autka na akumulator warto sprawdzić co na temat tego modelu mówią osoby, które już zakupiły dany samochodzik. Realne opinie klientów pozwolą ci zweryfikować obietnice producenta, i upewnić się, że dana zabawka będzie odpowiednia dla twojego dziecka. Jeśli nie wiesz gdzie ich szukać zobacz aktualny ranking samochodów dla dzieci na akumulator. To cenne źródło informacji na temat modeli, które są właśnie dostępne na rynku.