dziecko w kuchni

Jaki Kitchen Helper wybrać?

Wszystkim nam zależy, aby nasze pociechy były bezpieczne, szczęśliwe i każdego dnia nabywały nowe umiejętności, a przy tym doskonale się bawiły. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak trudne bywa to zadanie, sprawując nad nimi jednocześnie opiekę. Doglądanie dzieci, dbanie o dom, wykonywanie codziennych prac i przygotowywanie posiłków nie zawsze idzie ze sobą w parze. Jednak można to zmienić. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć Kitchen Helper. Teraz przygotujesz bezpiecznie posiłek wraz z dzieckiem, dostarczając mu jednocześnie wiele zabawy i możliwości rozwoju. Czym jest Kitchen Helper, dlaczego warto go mieć i jaki model wybrać?

Co to jest Kitchen Helper?

Kitchen Helper określany jest również jako pomocnik kuchenny. Jest to rodzaj mebelka w postaci regulowanego podestu, który przystawiany lub przytwierdzany jest do blatu na odpowiedniej wysokości dopasowanej do wzrostu malucha. Konstrukcja ta zapewnia dziecku stabilną pozycję stojącą, dzięki czemu pociecha może zarówno obserwować, jakie czynności wykonuje obok rodzic, jak i wykonywać różne działania wraz z nim.

Kitchen Helper umożliwia dziecku czynny udział w pracach wykonywanych przez rodzica, obserwację i tym samym naukę oraz rozwój. Maluch może też brać udział we wspólnym przygotowywaniu posiłków, co z pewnością zaciekawi dziecko i będzie doskonałą formą uczenia się samodzielności. Pomocnik kuchenny wyposażony jest w wygodne schodki i zabezpieczenia, dzięki czemu każda pociecha polubi Kitchen Helper już od pierwszych chwil.

Kitchen Helper – od jakiego wieku można go bezpiecznie używać?

dziecko kitchen helper

Dzięki temu, że Kitchen Helper jest mebelkiem regulowanym i wyposażonym w wiele zabezpieczeń, nie ma ściśle określonej dolnej granicy wieku, od której można go używać. Jednak bardzo ważne jest, aby dziecko potrafiło już samodzielnie i stabilnie stać na własnych nóżkach. W przypadku jednych dzieci będzie to np. rok i osiem miesięcy, a u innych niespełna roczek. Różnice te wynikają  faktu, że dzieci rozwijają się w różnym tempie.

Kitchen Helper jest jednak doskonale dopasowany do wszelkich potrzeb i z powodzeniem można go dostosować zarówno do rocznych dzieci, jak i starszych, a nawet przedszkolaków, które równie chętnie korzystają z pomocnika kuchennego, przygotowując wspólnie z rodzicami ciasteczka, kanapki i wiele innych pyszności. To doskonały produkt, który dzięki możliwości regulacji rośnie wraz z dzieckiem.

Pomocnik kuchenny dostępny w sklepie internetowym Kid’s Wood wyposażony jest aż w trzystopniową regulację wysokości podestu. Takiej zmiany można dokonać bez rozkręcania mebelka, a przełożony podest jest blokowany. Zakup Kitchen Helpera jest więc inwestycją na lata.

Kitchen Helper – zabawa i rozwój

Kitchen Helper umożliwia dziecku dostęp do bodźców, które wcześniej nie były w jego zasięgu. Rodzic natomiast ma dziecko w zasięgu wzroku. Może spokojnie wykonywać kolejne etapy zaplanowanych działań bez obaw o bezpieczeństwo malucha. Pomocnik kuchenny można ustawić zarówno w kuchni, jak i łazience, przy stole i innych miejscach, gdzie wykonywane są różnego rodzaju prace i robótki.

Dzięki Kitchen Helperowi dziecko staje się partnerem rodzica w wykonywanych czynnościach, dzięki czemu ma szansę uczenia się samodzielności i wykonywania wielu zadań. To możliwość obserwacji zachowania rodziców, uczestniczenia w wykonywanych pracach na miarę swoich możliwości, a wraz z rozwojem umiejętności zwiększanie zakresu działań. Kitchen Helper umożliwia dziecku dostęp do strefy, w której może ono m.in. podawać określone składniki rodzicowi, porządkować i układać różne rzeczy na blacie, mieszać produkty czy układać je.

Kitchen Helper umożliwia rozwój i nabywanie umiejętności w oparciu o metodę Montessori. To szansa na poznawanie rzeczywistości za pomocą dotyku, smaku, słuchu czy wzroku na swój własny sposób poprzez doświadczenie i naukę opartą na kontakcie z daną rzeczą. Dzięki takiemu przygotowywaniu posiłków znacznie łatwiej też zachęcić dziecko do jedzenia, a także wyuczyć w nim nawyk pomagania, sprzątania i wykonywania podstawowych obowiązków.

Ponadto Kitchen Helper wpływa też na rozwój zdolności manualnych. Niezależnie od tego, czy dziecko będzie towarzyszyło rodzicowi w kuchni, łazience czy przy stole, uczy się rozróżniania, segregowania, zasad sprzątania czy sposobu użytkowania danych produktów. Kitchen Helper wpływa także na sferę emocjonalną dziecka. Dzięki dostępowi do tej samej strefy, przy której jest rodzic, dziecko kształtuje w sobie poczucie własnej wartości. Uczy się odpowiedzialności, dostrzega swoje własne sukcesy oraz porażki i nabywa wiarę we własne siły.

Czy Kitchen Helper jest bezpieczny?

dziecko na kitchen helper

Kitchen Helper opracowany został przez zespół specjalistów, którzy analizowali bezpieczeństwo maluchów pod względem wielu różnych aspektów. Każdy pomocnik kuchenny to stabilna konstrukcja szersza u podstawy, która dodatkowo po bokach wyposażona jest w cztery estetyczne poprzeczne podpórki. Dzięki temu mebelek nie przewróci się nawet przy najbardziej ruchliwych maluchach korzystających z niego.

Ponadto wszystkie modele Kitchen Helperów są zabudowane z czterech stron i posiadają zabezpieczenia, dzięki którym dziecko nie prześlizgnie się, ani nie wyjdzie z pomocnika kuchennego. Mebelek wyposażony jest też w specjalną poprzeczkę, a także dużą solidną płytę wsuwaną z tyłu od góry, która dodatkowo zabezpiecza plecy malucha.

W sprzedaży można znaleźć różne modele Kitchen Helperów. Nie wszystkie jednak zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, co powinno być kluczowe podczas wyboru pomocnika kuchennego. Mebelki dostępne w Kid’s Wood projektowane są z myślą o najmniejszych szczegółach w kwestii odpowiedniego zabezpieczenia przed upadkiem czy skaleczeniem najmłodszych. Dlatego każdy Kitchen Helper zbudowany jest ze specjalnie oszlifowanych i zaokrąglonych drewnianych elementów, które eliminują ryzyko możliwego zranienia.

Dodatkowo każdy Kitchen Helper od Kid’s Wood to wyjątkowo solidna konstrukcja, która wytrzymuje obciążenie do 50 kg. Można zamówić zarówno pomocnik kuchenny bez impregnacji, jak i w wersji pokrytej estetyczną lakierobejcą spełniającą normy PN-EN 71-3 oraz PN_EN 71-2. Są to bezpieczne produkty, które z powodzeniem można nabyć dla dzieci bardzo wrażliwych, u których występują reakcje alergiczne.

Jaki Kitchen Helper wybrać?

Zakup Kitchen Helpera to doskonała decyzja zarówno w przypadku, gdy wybieramy mebelek dla własnego dziecka, jak i zastanawiamy się, co wybrać na prezent dla bliskiej osoby. Pomocnik kuchenny to inwestycja w zabawę, rozwój i wszystko to, co najlepsze dla dziecka. Jednocześnie nie jest to zakup, który posłuży jedynie przez chwilę, po czym się znudzi i będzie stał w kącie. Jednak, aby kupić Kitchen Helper najwyższej jakości, należy pamiętać o kilku kwestiach podczas wyboru.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy dany model wyposażony jest we wszelkie zabezpieczenia i opatrzony został stosownymi normami. Dzieci bardzo lubią smakować wszystkiego z mebelkami włącznie. Farba lub lakierobejca muszą spełniać stosowne normy podane powyżej. Konstrukcja pomocnika kuchennego powinna też być wyposażona w boczne nóżki dodatkowo zabezpieczające przed wywróceniem mebelka i wsuwaną szufladę z tyłu. Niezbędnym elementem w kwestii bezpieczeństwa są również dokładnie oszlifowane i zaokrąglone krawędzie poszczególnych elementów. Podczas wyboru warto też wybrać nieco cięższy model o solidnej, masywnej konstrukcji.

Ponadto warto pamiętać, że Kitchen Helper będzie jednym ze stale obecnych przedmiotów w domu. Dobrze jest dopasować go do wnętrza, w którym stanie. W Kid’s Wood dostępny jest duży wybór Kitchen Helperów w różnych wariantach i wzorach, które dopasować można do swoich upodobań. To zarówno wzory geometryczne, uśmiechnięte buzie, jak i inne motywy, które z pewnością spodobają się całej rodzinie.

Dlaczego Kitchen Helper od Kid’s Wood to najlepszy wybór?

dziecko pomaga na kitchen helper

Kid’s Wood to polska marka, która od lat oferuje najwyższej jakości funkcjonalne produkty dla dzieci służące zarówno do zabawy, jak i rozwoju. To zarówno Kitchen Helpery, jak i bujaki Montessori oraz różne akcesoria, dzięki którym można stworzyć z nich kompletne i wielozadaniowe elementy wyposażenia dziecięcych wnętrz.

Wszystkie produkty oferowane przez Kid’s Wood w tym Kitchen Helpery spełniają normy bezpieczeństwa i powstają z polskich produktów na terenie kraju. To przemyślane, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym rodzice zyskują nieocenioną pomoc w wychowywaniu i opiece nad dziećmi, a maluchy nieograniczone pole do zabawy, nauki i nabywania nowych umiejętności.

Ponadto Kid’s Wood oferuje Kitchen Helpery, jak i inne produkty w wielu różnych, designerskich wariantach, co pozwala dopasować artykuły do własnych upodobań. Każdy zakup jest też dokładnie sprawdzany przed wysyłką i starannie pakowany, dzięki czemu dociera na miejsce w stanie nienaruszonym. To gwarancja zadowolenia i zakupu bezpiecznego, solidnego modelka, który stanie się jednym z ulubionych przedmiotów znajdujących się w domu.