dziecko w foteliku

Planujesz wakacyjny wjazd za miasto? Sprawdź fotelik samochodowy Britax Romer Baby Safe 3 i-Size

Urlop to czas radości i odpoczynku, jednak aby można było przeżyć ten czas beztrosko, należy się do niego odpowiednio przygotować. Ma to szczególne znaczenie, jeśli planujemy wyjazd z dziećmi. Niezwykle istotny jest również dobrej jakości fotelik samochodowy, który zapewni najmłodszym członkom rodziny bezpieczną podróż. Dlaczego BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą IS jest dobrym wyborem? Odpowiadamy!

  1. Co zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd z dzieckiem?
  2. Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort dziecka w podróży autem?
  3. Dlaczego warto postawić na BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą IS?
  4. Na co należy zwrócić uwagę, kupując fotelik samochodowy?
  5. Czym zająć dziecko podczas dalekiej podróży samochodem?

Co zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd z dzieckiem?

Podczas planowania wyjazdu z dzieckiem, warto wspomóc się przygotowaną wcześniej listą, dzięki której zyskamy pewność, że o niczym nie zapomnimy. Pogoda w Polsce bywa zmienna, dlatego należy spakować lżejsze oraz cieplejsze ubrania, wygodne obuwie, a także bieliznę na każdy dzień. Latem obowiązkowo musimy mieć ze sobą nakrycie głowy i kosmetyki chroniące przed słońcem. Na plaży przyda się parasol lub namiot, a w górach pojemny plecak. Warto zabrać także lekarstwa z domowej apteczki. Przy tym wszystkim należy starać się zmieścić wszystkie torby w bagażniku samochodu, tak aby fotelik samochodowy mógł zostać swobodnie zamontowany, zapewniając tym samym większy komfort Twojego dziecka w czasie jazdy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort dziecka w podróży autem?

Aby zapewnić dziecku podróżującemu w foteliku najlepszą ochronę, należy dobrać model do jego wieku oraz wagi. Warto upewnić się, czy posiada on różne udogodnienia, takie jak mechanizm regulacji odchylenia oparcia czy możliwość regulacji zagłówka. Istotna jest zmienna długość pasów naramiennych oraz osłona przeciwsłoneczna, dzięki którym fotelik dziecięcy zapewnia maleństwu komfort podróży. Takie cechy posiada BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą ISOFIX.

Dlaczego warto postawić na BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą IS?

BRITAX Romer BABY SAFE 3 i-Size to fotelik 0-13kg. Posiada on funkcje, które każdy opiekun dziecka naprawdę doceni. Jest on dostosowany do rozwoju dziecka od jego narodzin, aż do skończenia 15 miesięcy lub osiągnięcia wagi 13 kg. Specjalny mechanizm zapewnia płaskie ułożenie dziecka, a wyciągana wkładka dla noworodka zaprojektowana specjalnie, aby głowa dziecka znajdowała się w odpowiedniej pozycji. W miarę wzrostu dziecka wkładka może zostać wyciągnięta. Zintegrowana baza Flex Base iSense pomaga zapobiegać przesuwaniu fotelika, a także pozwala na obroty nosidełka oraz łatwe i szybkie wyjęcie nosidełka z auta. Takie cechy posiada między innymi fotelik z bazą ISOFIX BRITAX BABY SAFE 3 i-Size.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując fotelik samochodowy?

Dobrej jakości fotelik samochodowy powinien umożliwiać łatwe odpinanie i zapięcie dziecka, a jednocześnie posiadać 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, w których klamra spina pasy pomiędzy nóżkami malucha. Odpowiedni kąt nachylenia zapewni baza ISOFIX (np. Flex Base iSense), która umocowana jest na podłodze pojazdu, dzięki czemu zapewnia poprawność umocowania siedziska w aucie i regulowany kąt nachylenia fotelika.

Czym zająć dziecko podczas dalekiej podróży samochodem?

Podróż w foteliku zwiększa ochronę Twojego dziecka, jednak unieruchomienie malucha na kilka godzin prędzej czy później wywoła u niego znudzenie. W przypadku dzieci, które ukończyły 15 miesięcy, warto wspomóc się bazą isofix (typu Flex Base iSense), która pozwala na obrócenie fotelika umożliwiając dziecku jazdę przodem, co niweluje nie rzadko skutki choroby lokomocyjnej. Bez względu na wiek dziecka, należy mieć pod ręką nowe zabawki oraz te, które maluch już dobrze zna i lubi.

Planując wakacyjny wyjazd, należy zadbać nie tylko o spakowaną torbę, ale również fotelik samochodowy, taki jak BRITAX Romer BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą IS, który zapewnia dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy samochodem.