dziecko w wozku

Na co zwrócić uwagę kupując wózek dziecięcy lub fotelik samochodowy?

Rodzice, którzy oczekują na przyjście na świat swojego pierwszego dziecka, często mają problem z wyborem odpowiedniego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego. Na szczęście z naszymi wskazówkami tego typu zakupy staną się o wiele prostsze, a dodatkowo wybierając odpowiedni wózek pełniący kilka różnych funkcji, można zaoszczędzić pieniądze.

  1. Kiedy warto kupić wózek i fotelik dla dziecka?
  2. Popularne rodzaje wózków dziecięcych
  3. Promocyjna cena czy bezpieczeństwo dziecka?
  4. Wysokiej jakości akcesoria dla dzieci

Niezależnie jednak od tego, jaki wózek lub fotelik planuje się kupić, lepiej nie czekać z tym na ostatnią chwilę. Rozkładając sobie w czasie przygotowanie wyprawki i zakupu niezbędnych akcesoriów łatwiej będzie zapanować nad finansami, a jednocześnie pozwoli to uniknąć sytuacji, w które trzeba coś kupić na „już”, przez co traci się możliwość wybrania idealnie dopasowanego produktu oraz porównania cen.

Kiedy warto kupić wózek i fotelik dla dziecka?

Zakup wózka to dla wielu rodziców pierwszy moment, w którym zaczynają zdawać sobie sprawę, że niedługo ich rodzina się powiększy. Nie da się jednak ukryć, że kupno nowego wózka wiąże się z dość dużym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego warto zadbać o to, aby był to trafiony zakup. Jeżeli chodzi o idealny moment na takie zakupy, można poczekać do drugiego trymestru ciąży. To właśnie wtedy maleje ryzyko komplikacji, więc można rozpocząć poszukiwania.

Popularne rodzaje wózków dziecięcych

Chociaż wózki dziecięce wyglądają podobnie, to można wskazać kilka popularnych rodzajów. W sklepie internetowym z akcesoriami i wyposażeniem dla dzieci dostępne są między innymi:

  • Wózki 3w1 – chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ pozwalają zaoszczędzić miejsce, są bardzo praktyczne i eliminują konieczność dokupowania dodatkowego fotelika. Standardowo zestaw 3w1 obejmuje siedzisko, gondolę oraz fotelik samochodowy. W razie potrzeby można go zamontować na stelażu wózka.
  • Wózki wielofunkcyjne – tego typu modele są wszechstronne, ponieważ zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort najmłodszym maluchom, a starsze dzieci mogą cieszyć się wygodą nawet podczas dłuższych spacerów. Są one projektowane w taki sposób, aby były wygodne w prowadzeniu, więc nawet niedoświadczeni rodzice będą zadowoleni z takiego zakupu.

Nie można również zapomnieć o foteliku samochodowym, który zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas podróży autem. Wózki zazwyczaj dobiera się do kategorii wagowej malucha, co przekłada się na największy komfort i bezpieczeństwo. Ciekawym rozwiązaniem są foteliki obrotowe, które w razie potrzeby można obrócić w stronę drzwi. Ułatwia to rodzicom ułożenie dziecka w foteliku.

Promocyjna cena czy bezpieczeństwo dziecka?

Ze względu na ceny nowych zestawów, część rodziców decyduje się na zakup używanych wózków i fotelików. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku nie ma się gwarancji, że produkt spełnia wszystkie normy, co jest szczególnie ważne przy fotelikach. Lepiej więc nie ryzykować i zapewnić swojemu dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Na szczęście wcale nie oznacza to, że trzeba przepłacać za nowy wózek lub inne akcesoria. Wystarczy skorzystać z oferty sklepu BoboWózki, aby można było przebierać w markowych produktach dostępnych w bardzo przystępnych cenach.

Wysokiej jakości akcesoria dla dzieci

W stałej ofercie sklepu dostępne są między innymi wózki bliźniacze, spacerowe, 3w1, dziecięce, foteliki samochodowe i pozostałe artykuły, które z pewnością przydadzą się młodym rodzicom. Sklep ma również specjalną kategorię outlet, w której można znaleźć markowe produkty w dużo niższych cenach.