Kolorowanki Boże Narodzenie – pobierz i wydrukuj!

 

Kolorowanki na Boże Narodzenie do wydruku

Boże Narodzenie to najbardziej wyczekiwane przez wielu z nas święta w ciągu roku. Mimo zimowej aury na zewnątrz kojarzą się z niepowtarzalną rodzinną, ciepłą atmosferą. Szczególnie dla dzieci cały okres świąteczny jest magiczny, wypełniony zapachami świątecznych przysmaków, śpiewaniem kolęd i kolorami. Dzieci uwielbiają przygotowywać własnoręcznie ozdoby choinkowe, dekorować dom kolorowymi łańcuchami i sznurami światełek. Długie zimowe wieczory to idealny czas na wszelkiego rodzaju prace plastyczne, a świąteczne kolorowanki dla dzieci umilą maluchom czas oczekiwania na święta i pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w bożonarodzeniowy klimat.

Świąteczne rysunki dla dzieci bez wychodzenia z domu

Czas okołoświąteczny obfituje zwykle w atrakcje, ciekawe przeżycia, wydarzenia kulturalne, rodzinne spotkania itp. Zdarza się jednak, że dopada nas w tym czasie choroba, natłok obowiązków lub inne nieprzewidziane zdarzenia. Kolorowanki do samodzielnego wydrukowania świetnie sprawdzą się w kryzysowych sytuacjach, które przytrafiają się w każdej rodzinie.

Kiedy nagle nasze dziecko dopada nuda, stare zabawki przestają cieszyć, a nie możemy akurat wyjść z domu, wystarczy wybrać odpowiedni rysunek, wydrukować i zabawa gotowa. Zaletą tego rozwiązania jest też to, że możemy samodzielnie wybrać format, w jakim chcemy wydrukować kolorowankę. Wybór wzorów jest naprawdę duży. Warto przygotować od razu kilka obrazków, a potem wystarczy jeszcze tylko wyjąć kredki, flamastry lub farby i mamy pewność, że rysowanie pochłonie dzieci na długi czas.

Nauka przez kolorowanie

Wszelkie prace plastyczne pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, również kolorowanie. To znakomita okazja do ćwiczenia zdolności manualnych. Dzieci uczą się także cierpliwości, dokładności, skupienia na zadaniu. Wiele maluchów miewa problemy z koncentracją, świąteczne obrazki pomogą przykuć ich uwagę na dłużej. Kolorowanie rozwija też kreatywność i pozwala odkrywać talenty plastyczne. Wspólne rysowanie możemy wykorzystać jako pretekst do nauki kolorów czy kształtów u najmłodszych dzieci. Starszaki będą zaś kształtować swoje poczucie estetyki, dobierając odpowiednie kolory i łącząc je ze sobą. Aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, możemy, zamiast kredek użyć kolorowego papieru, kleju i nożyczek i pobawić się w wyklejanie obrazków. To dodatkowy trening zarówno dla małych rączek, jak i dla dziecięcej wyobraźni.

Dla każdego coś kolorowego

Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego ile ma lat. Rysunki przeznaczone są dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Dostępne są proste rysunki Mikołaja, renifera czy bałwanka, z którymi poradzą sobie najmłodsze dzieci. Możemy wydrukować też trochę trudniejsze obrazki jak np. udekorowana choinka dla przedszkolaków oraz kolorowanki świąteczne trudne, pełne szczegółów, przeznaczone dla najwytrwalszych. Warto zaangażować się w zabawę z kolorowankami całą rodziną. Wspólne kolorowanie to wspaniały jakościowy czas, jaki możemy podarować naszym dzieciom. Jest to też okazja, aby przybliżyć im tradycje. Świąteczne kolorowanki dla dzieci nawiązują do bożonarodzeniowych zwyczajów. Mamy tu motywy świętego Mikołaja i reniferów, ubierania choinki czy zimowych zabaw na śniegu. Znajdziemy też kolorowanki ze scenami biblijnymi, stajenką betlejemską, Jezusem, Maryją i Józefem. Chwile spędzone nad bożonarodzeniowymi rysunkami razem z rodzicami, słuchanie ich opowieści i wspólna zabawa na pewno staną się jednym z piękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Kolorowanki Bożonarodzeniowe do zadań specjalnych

Poza zwykłymi świątecznymi rysunkami do kolorowania dla dzieci do wyboru mamy wiele obrazków z zadaniami do wykonania. Mają one różne stopnie trudności. Przykładowe zadania to rysunki, które należy pokolorować według wzoru, napisanie kartki z życzeniami albo odnalezienie kapelusza świętego Mikołaja. Możliwości wykorzystania kolorowanek do drukowania jest jednak o wiele więcej. Możemy użyć kolorowanki jako laurki lub kartki świątecznej i podarować ją bliskim w prezencie świątecznym. Taki podarunek na pewno rozczuli każdego obdarowanego. Szablon gwiazdy betlejemskiej warto wyciąć i użyć do dekoracji choinki. Inne rysunki świątecznych symboli takich jak renifer, Mikołaj, bałwan czy elfy mogą posłużyć jako bombki choinkowe. Najpiękniejsze prace warto wyeksponować, wieszając je na ścianie lub choćby na lodówce. Dzieci na pewno będą dumne, a nasz dom zyska niepowtarzalne dekoracje.

Świąteczne kolorowanki dla dorosłych i dzieci

Kolorowanie to wspaniały pomysł na chwile relaksu nie tylko dla dzieci. Kolorowanki ze świątecznymi motywami dla dorosłych są o wiele trudniejsze, mają więcej detali, wymagają skupienia, precyzji. To świetny sposób na wyciszenie, uspokojenie myśli. W efekcie otrzymujemy zaś prawdziwe dzieło sztuki, które możemy oprawić w ramkę. Każdy z nas ma podobno w sobie coś z dziecka, kolorowanie pomoże nam sobie o tym przypomnieć. Da nam też chwilę wytchnienia od świątecznych przygotowań, którym często niestety towarzyszy stres, pośpiech i zmęczenie.