Kolorowanki Konie i Kucyki – pobierz i wydrukuj!

 

Kolorowanka to motyw, który znany jest już od dziesięcioleci. Kojarzona jest przede wszystkim z dziecięcą zabawą i miłym spędzeniem czasu. Jednak kolorowanki to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, to również narzędzie do trenowania precyzji ręki oraz sposób na odstresowanie się.

Trening motoryki małej przy pomocy końskich kolorowanek

Kolorowanki do druku pozwalają w kilka chwil znaleźć interesujący motyw i go wydrukować. Dzięki regularnemu nadawaniu kolorów dziecko ćwiczy dłoń oraz swoje umiejętności motoryczne w tym zakresie. Poprzez kolorowanie dziecko rozpoczyna solidne przygotowanie do kaligrafii. Jak widać kolorowanki dla dzieci to nie tylko sposób na zabawę i uwolnienie dziecięcej twórczości, ale również trening. Oto dowód jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Dziecko (szczególnie te z problemami sensomotorycznymi), które musi wykonywać zadania związane z treningiem robi to przeważnie niechętnie, dlatego też naszej bazie można znaleźć wiele ciekawych motywów, np. z końmi, domami, zwierzętami lub bajkami. Dziecko zachęcone swoim ulubionym motywem będzie częściej i z większą chęcią sięgało po kolorowanki i kredki. Jest to świetne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy starają się zachęcić dziecko do kolorowania, a tym samym do treningu ręki.

Zrelaksuj się kolorując piękne koniki

Choć malowanki kojarzą się z dziecięcym zajęciem, to mogą stanowić wyśmienitą rozrywkę dla dorosłych. Kolorowanki z uniwersalnym motywem koni zostały zaprojektowane tak, aby były nieco trudniejsze do pokolorowania, posiadają one więcej precyzyjnych elementów oraz same wzory są mniej infantylne. Kolorowanie elementów pozwala na swobodne zajęcie myśli oraz na odprężenie się po długim i stresującym dniu. Malowanki dla dorosłych doskonale rozładowują napięcie spowodowane przez stres, wystarczy chwila w przerwie w pracy, by móc wrócić w pełni do swoich obowiązków.

Malowanki dla dorosłych nie muszą przybierać tak bajkowych wzorów, jak te przeznaczone dla dzieci. Wśród kolorowanek dla starszych można znaleźć fantazyjne mandale, rozłożyste i interesujące kwiaty oraz motywy realistycznych zwierząt. Już coraz więcej psychoterapeutów sięga po kolorowanki dla swoich pacjentów jako remedium na stres, zmęczenie oraz brak koncentracji.

Kolorowanki z końmi online są dostępne przez cały czas.

Jest to niezmiernie wygodnie, ponieważ w momencie, kiedy dziecko zapełni wszystkie swoje malowanki, a chce i może dalej kolorować, to wystarczy, że pobierzesz wybraną kolorowankę i ją wydrukujesz. Już nie musisz w takich kryzysowych momentach jechać do sklepu, lub próbować przekonywać dziecko do innego zajęcia. Kolorowanki do druku są również ekonomiczniejsze, ponieważ wydruk kosztuje dużo mnie niż klasyczna wersja malowanki. Dodatkowo kolorowanka sprawdzi się świetnie w długiej podróży lub podczas dłuższego oczekiwani w poczekalni. Są lekkie i można je złożyć, by schować do torebki po czym znowu rozłożyć i dać dziecku.

Jak widać kolorowanki są niesamowitym narzędziem, które pokochały nie tylko dzieci, ale również dorośli.