Kolorowanki z Jezusem Chrystusem – pobierz i wydrukuj!

 

Jeżeli poszukujesz kolorowanek o Jezusie, w naszej bazie znajdziesz liczne szablony tego typu. Kolorowanki Pan Jezus dostępne w naszych zasobach przedstawiają Go w różnych sytuacjach. Posiadamy szablony kolorowanek z różnorodnymi scenami biblijnymi.

Kolorowanki z Jezusem dostępne w naszej bazie

Nasza baza zawiera liczne szablony kolorowanek religijnych dotyczące różnych tematów. Przy okazji Bożego Narodzenia możemy wydrukować kolorowanki Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus. Jest to urzekająca scena biblijna, przedstawiająca rodzinną miłość. Jezus i Maryja kolorowanki wykorzystują motyw obecny w sztukach plastycznych od wielu wieków, dzięki czemu dziecko zapoznaje się z tradycją. Dostępne u nas kolorowanki przedstawiające narodziny Jezusa w stajence czy też stajenkę bożonarodzeniową, są dowodem na to, że motywy religijne są obecne w sztuce użytkowej również w czasach współczesnych.

Kiedy nadchodzi Wielkanoc, Jezus kolorowanki pomogą nam opowiedzieć dziecku o wydarzeniach sprzed 2 tysięcy lat. W okresie wielkanocnym możemy zająć uwagę dziecka poprzez kolorowanki zmartwychwstanie Jezusa. Kolorowanki z naszej bazy nadają się zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci, gdyż mają różny poziom skomplikowania. Możemy znaleźć szablony skomplikowanych kolorowanek, wymagających dużo  czasu i uwagi, jak i proste szablony z niewielką liczbą elementów.

Kolorowanki o Jezusie sposobem na edukację religijną

Nauczanie religii kojarzy się wielu dzieciom z nudą i przymusem. Dzięki szablonom dostępnym na https://planetadziecka.pl/kolorowanki-jezus/ nie musi tak być, a nauka religii może się stać wspaniałą przygodą. Pan Jezus kolorowanki do wydruku to sposób na to, by budować u dziecka pozytywne skojarzenia emocjonalne z religią i postacią Jezusa. Jest to metoda, aby głębokie prawdy teologiczne przekazać w prosty, zrozumiały dla dziecka sposób. Cuda Jezusa kolorowanki będą zapoznawać dziecko ze znanymi historiami biblijnymi, nawet jeśli nie potrafi ono jeszcze samodzielnie czytać. Kolorowanki Jezus i dzieci przedstawiają Go jako dobrego przyjaciela i życzliwego opiekuna, dzięki czemu dziecko będzie mieć zaufanie do tej postaci. Jeśli chcemy przekazać małemu dziecku przypowieści Jezusa, kolorowanki są najlepszym sposobem.

Wskazówki dotyczące kolorowania

Podczas kolorowania, warto towarzyszyć dziecku. Kiedy dziecko zajmuje się kolorowankami Pan Jezus z dziećmi, możemy opowiadać lub czytać mu historyjki biblijne. Wspólne kolorowanie może być sposobem na wzmacnianie więzi rodzinnych. Pamiętajmy o tym, że kolory są powiązane z emocjami, na przykład kolorowanki Jezus zmartwychwstały pozwalają na użycie jasnych, ciepłych, pozytywnych kolorów, podczas gdy kolorowanki Jezus na krzyżu wymagają raczej barw ciemnych i smutnych.Warto jednak pozostawić dziecku przestrzeń na jego własną interpretację przedstawionego obrazu i na użycie wyobraźni.

Na przykład kolorowanka serce Jezusa nie musi wcale używać wyłącznie koloru czerwonego, a kolorowanka Pan Jezus chodzi po wodzie niekoniecznie będzie utrzymana w błękitnej tonacji. Pozwólmy dziecku na swobodne wyrażanie uczuć poprzez kolor.