Najlepsze kolorowanki dla dzieci do pobrania i druku

Kolorowanki Boże Narodzenie Kolorowanki choinka Kolorowanki dinozaury Kolorowanki dla chłopców Kolorowanki dla dorosłych Kolorowanki dla dziewczynek Kolorowanki edukacyjne Kolorowanki farma Kolorowanki gwiazdy Kolorowanki jednorożce Kolorowanki Jezus Kolorowanki konie Kolorowanki koparki Kolorowanki kotki Kolorowanki kreskówki Kolorowanki króliczki Kolorowanki księżniczki Kolorowanki kwiaty Kolorowanki lato / wakacje Kolorowanki liczby Kolorowanki liście/jesień Kolorowanki misie Kolorowanki motyle Kolorowanki owoce Kolorowanki pisanki Kolorowanki połącz punkty Kolorowanki pieski Kolorowanki renifery Kolorowanki ryby Kolorowanki samochody Kolorowanki samoloty Kolorowanki serca Kolorowanki sowy Kolorowanki ssaki Kolorowanki syrenki Kolorowanki tęcza Kolorowanki traktory Kolorowanki warzywa Kolorowanki Wielkanoc Kolorowanki wiosna Kolorowanki ze św. Mikołajem Kolorowanki zima Kolorowanki zoo / Afryka Kolorowanki zwierzęta Pozostałe kolorowanki

Jakie malowanki i kolorowanki do wydruku dla chłopców i dziewczynek

Kolorowanki są znakomitym pomysłem na zajęcie czasu dziecka. Sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż posadzenie go przed telewizorem, tabletem czy danie mu do ręki smartfona. Kolorowanki rozwijają wiele umiejętności dziecka, a przy okazji są formą zabawy. PlanetaDziecka jest serwisem, który gromadzi darmowe materiały dla dzieci i rodziców, szczególnie zaś kolorowanki.

Dzięki zgromadzonym materiałom rodzic będzie w stanie odnaleźć różnego rodzaju rysunki do kolorowania, które mogą mu spędzić wartościowy czas ze swoją pociechą. Spośród rozmaitych kategorii kolorowanek wystarczy wybrać tę, która najlepiej wpasowuje się w zainteresowania malucha lub jest dostosowana do jego wieku pod względem liczby detali. Następnie tak przygotowane kolorowanki do druku wystarczy wydrukować i wraz z dzieckiem odkrywać nowe historie stojące za nimi.

Prace plastyczne rozwijają wiele zdolności manualnych dziecka, a także pozwalają pobudzić jego wyobraźnię, sprzyjając ogólnemu rozwojowi.

Kolorowanki na Boże Narodzenie

Przy okazji świąt Bożego Narodzenia dzieci będą miały okazję powołać do życia stajenkę ze zwierzętami, jak i cały orszak świętego Mikołaja. W tej kategorii odnaleźć można zarówno kolorowanki dla 3 latka do druku, jak i kolorowanki dla 5 latka do druku, gdyż przedstawione szablony różnią się od siebie pod względem skomplikowania. Które dziecko nie chciałoby mieć własnoręcznie pokolorowanego reniferka w pokoju?

Kolorowanki dla chłopców – dinozaury i wesołe pojazdy

Specjalnie z myślą o przyszłych inżynierach i archeologach PlanetaDziecka przygotowała kolorowanki dla chłopców. Różnią się od siebie pod względem tematyki i poziomu trudności kolorowania. Mali chłopcy będą mieli okazję pokolorować tyranozaura, velociraptora, jak również wiele innych gatunków, które niegdyś spacerowały po naszej planecie. Co więcej, czeka na nich także cała gama pojazdów, jak startujący samolot, Bob budowniczy w koparce czy radiowóz. Na wielkich odkrywców kosmosu czeka także ufo i niezliczone planety.

Kolorowanki dla dziewczynek – księżniczki i jednorożce

PlanetaDziecka nie zapomniała także o dziewczynkach, które już teraz będą mogły pokolorować uroczą wróżkę księżniczkę czy różnego rodzaju syrenki. Kolorowanki dla dziewczynek pomogą im stać się księżniczką w towarzystwie koni, jednorożców i wróżek. Powołają do życia także inne księżniczki, dzięki którym będą mogły urządzać razem wystawne przyjęcia i bale. Kolorowanki do druku dla dziewczyn będą świetnym pomysłem na oderwanie się od codziennej rzeczywistości i zagłębienie się w fascynujący świat dziecięcej wyobraźni.

Kolorowanki dla dorosłych – sposób na oderwanie się od rutyny

Nie tylko dzieci muszą bawić się kredkami. Kolorowe obrazki do druku zostały przygotowane także z myślą o dorosłych. Niezależnie od tego, czy będzie się je rysować wspólnie z dzieckiem, czy samodzielnie w wolnej chwili, są świetną odskocznią od codziennej rutyny. Kolorowanie kształtów pozwala zredukować napięcie i przećwiczyć swoją precyzję oraz inne zdolności manualne. Ponadto, tego rodzaju kolorowanki mogą posłużyć jako ciekawa forma wystroju wnętrz, gdy zostaną oprawione w ramę i powieszone na ścianie.

Kolorowanki farma

PlanetaDziecka ma do zaoferowania swoim użytkownikom wiele kolorowanek o tematyce rolniczej o różnym stopniu zaawansowania. W tej kategorii odnaleźć można liczne zwierzęta i pojazdy, które wykorzystywane są na farmie. Niektóre z nich są zabawne, inne cieszą oko mnogością detali, a pozostałe po prostu wyglądają ładne.

Kolorowanki gwiazdy

Kto nie chciałby eksplorować kosmosu i stać się astronautą? Teraz jest to możliwe. W tej kategorii odnaleźć można różnego rodzaju statki kosmiczne oraz szeroko rozumiane gwiazdy. Zaczynając od tych, które widoczne są na niebie, poprzez gwiazdę betlejemską, a na rozgwiazdach wodnych kończąc. Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie.

Kolorowanki Jezus

Kolorowanki o tematyce religijnej są ciekawym pomysłem na wprowadzenie dziecka do sfery sacrum, a także jako pomoc przy organizacji lekcji religii, szczególnie w młodszych grupach. Za ich pomocą opowiedzieć można część historii katolicyzmu i zręcznie wprowadzić wątek religijny do codziennego życia.

Kolorowanki kreskówki

Wykorzystując kolorowanki z kategorii kreskówek, dziecko będzie miało okazję własnoręcznie pokolorować postacie, które ma szansę oglądać na ekranie telewizora. Bajkowe księżniczki oraz szczęśliwe zwierzątka tylko czekają, by dotrzymać towarzystwa maluchowi, a pojazdy, takie jak wyścigówka z radością zabiorą dziecko w podróż po świecie wyobraźni.

Kolorowanki wakacje

Wyjeżdżając na wakacje lub planując pobyt w odległym miejscu, warto zabrać ze sobą kolorowanki o tematyce wakacyjnej. Dziecko będzie mogło jeszcze lepiej wczuć się w wyjazdowy klimat, gdy będzie miało okazję kolorowania żaglówek czy plaży. Niektóre z nich są nieco bardziej skomplikowane, dzięki czemu nawet rodzice będą mogli zająć swój czas w przerwie od plażowania czy zwiedzania zabytkowych miejsc.

Kolorowanki owoce

Kolorowani z owocami mogą być ciekawym pomysłem na wprowadzanie dziecka w tematykę zdrowego odżywiania i ogólnie zdrowego stylu życia. Większość oferowanych przez PlanetęDziecka szablonów jest stosunkowo łatwa i poradzi sobie z nimi naprawdę każdy maluch.

Na naszej stronie internetowej odnaleźć można jeszcze wiele innych kategorii, które tylko czekają, aby zostać wykorzystane w nadchodzących dniach.