Kolorowanki Koty – pobierz i wydrukuj darmowy zestaw kolorowanek!

 

Czy wiesz, że na świecie jest ponad 500 milionów domowych kotów? W zależności od tego jak są klasyfikowane mówi się o od 40 do 80 ras. Są one znane ze swojej zabawnej natury, głośnych miauczeń, czy błyszczących oczu. Są one również uroczym towarzyszem zabaw z dziećmi. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że kolorowanki z kotami są tak popularne.

Tuż przed psami zwierzęta te od dawna są bliskimi towarzyszami człowieka. Dlatego właśnie wywierają tak trwałe wrażenia w kulturze i mediach. Nawet w starożytnym Egipcie motyw kotów był bardzo popularny, uważane były za boskie zwierzęta. Wspominając o kotach dla dzieci nie można pominąć również bohaterów bajek. Jest wiele takich kreskówek, gdzie pojawiają się koty i najczęściej dziecko bardzo chętnie takie bajki ogląda.

Śliczne kotki — kolorowanie i nauka

Dzieci w każdym wieku są zafascynowane kotami. Maluchy uwielbiają przebywać przy tych zwierzętach i czerpią z tego radość. Kolorowanie tych uroczych zwierzątek również będzie bardzo fajnym dla dziecka zajęciem. Kolorowanki mogą na długo zajmować dziecko, będą bardzo kreatywnym zajęciem. Kolekcje uroczych kotków do pokolorowania na pewno zajmą sporo czasu i będzie to miło spędzony czas.

Pokoloruj kotka — kolorowanka

Czy dziecko lubi się przytulać do czworonożnego małego przyjaciela jakim będzie kot? Z pewnością jest to jedno z ulubionych zwierząt małych dzieci.

Jeśli dzieci kochają te małe, puszyste zwierzątka to możecie wspólnie kolorować rysunki kotów. Kolorowanki oferują młodym artystom szansę na to, by rozwijać swoje umiejętności i odkrywać potencjał twórczy. To wszystko również za sprawą tego, że na całym świecie istnieje bardzo wiele różnych gatunków kotów. Kolorowanki to nie tylko świetny sposób na dobrą zabawę, ale również na to, by zwiększyć umiejętności dziecka. Co więcej to dobry sposób na to, by stworzyć silniejsze więzi między Tobą a dzieckiem. Razem możecie cieszyć się uroczą kreatywnością. Możecie sprawić, że będzie to dla dziecka jeszcze ciekawsze. Do wspólnego kolorowania będzie można także zaprosić przyjaciół. Aby to zrobić wybieramy ulubioną rasę kota i drukujemy odpowiednie szablony.

W jaki sposób kolorowanki wpływają na rozwój dziecka?

Kolorowanki to nieodłączny element dzieciństwa, który ma nie tylko walor edukacyjny, lecz także rozrywkowy. Praktycznie każde dziecko przechodzi w swoim życiu etap rysowania oraz wypełniania konturowych rysunków różnymi barwami, niezależnie od płci. Choć kolorowanie i rysowanie bardziej kojarzy się z dziewczęcymi zainteresowaniami, chłopcy także bardzo chętnie sięgają po kredki i mazaki. Warto zachęcać dzieci do tego, aby kolorowały, gdyż wpływa to pozytywnie na ich i rozwój i niesie ze sobą kilka kluczowych umiejętności, których najłatwiej nauczą się nasze pociechy właśnie w ten sposób.

Kolorowanki dla dzieci

Czy do kolorowania trzeba zachęcać dzieci? Większość maluchów, gdy tylko potrafi utrzymać kredkę w ręce, chce spróbować, co można z nią zrobić. Co ciekawe, dzieje się to prawie automatycznie – dziecko wie, że mając coś do pisania, trzeba tego używać. Zatem gdy nasza pociecha zaczyna wykazywać chęć rysowania, warto dawać mu kartkę lub pierwsze kolorowanki i pozwolić działać. Dlaczego to takie ważne?

Czego uczą kolorowanki?

Dzięki temu uczymy nasze dziecko cierpliwości i wytrwałości, tyczy się to dzieci zarówno bardzo małych, które potrafią kreślić kredką tylko kreski, jak i starszych. Dla tych pierwszych jest to wyzwanie zajęcia się czymś na nieco dłuższą chwilę, uczą się przebywania w jednym miejscu i zajmowania samym sobą. Starsze dzieci ćwiczą cierpliwość i precyzję. Gdy kolorowanka jest duża lub ma sporo elementów, zamalowanie całości zajmuje jakiś określony czas, dlatego cierpliwość się przydaje. Jeśli nasze dziecko nie chce kolorować, być może jest to kwestia rodzaju kolorowanki.

Problem może w jakimś stopniu dotyczyć chłopców, gdyż już wtedy wydaje im się, że jest to bardziej „dziewczęce” zajęcie. Warto do tego się przygotować odpowiednio i zakupić tematyczne kolorowanki dla chłopców – z samochodami, dinozaurami itp. Być może dobrze także, gdy zainwestujemy w ciekawe kredki z ulubionymi motywami lub bohaterami na opakowaniu. Warto dopytywać swoje dziecko, co lubi i jacy są jego ukochani bohaterowie lub motywy.

Zalety kolorowanek

Dzieci powinny zamalowywać kolorowanki, by ćwiczyć motorykę ręki i przygotowywać ją do pisania. Kolorowanki dla dzieci przedstawiają przede wszystkim postaci lub krajobrazy. Dzieci muszą nauczyć się rysować umiejętnie, by nie wychodzić „za linię”, dzięki temu ćwiczą precyzję. Oczywiście na początku z pewnością rysunki nie będą perfekcyjnie wypełnione kolorami, jednak z czasem będzie szło naszym pociechom coraz lepiej. Dzięki umiejętności kolorowania dziecko ćwiczy swoją wyobraźnię i kreatywność. Poprzez dobieranie odpowiednich kolorów może nadawać przedmiotom i obrazom nowe barwy, uczyć się świata, odkrywać go i odwzorowywać na rysunkach.

W ten sposób dowiedzą się na przykład, że drzewo jest zielone wiosną i latem, natomiast pokolorowane na czerwono i żółto przedstawia obraz jesieni. Kolorując, dziecko wycisza się i uczy skupienia uwagi. Jest to świetne ćwiczenie, które może być pomocne w późniejszych pracach manualnych dziecka, np. szyciu, robieniu na drutach itp.

Trening czyni mistrza

Rysowanie i kolorowanie obrazków wpływa oczywiście pozytywnie na rozwój zainteresowań dziecka. Wiele przyszłych artystów właśnie w ten sposób odkrywa swój talent i potencjał do artystycznych dziedzin. Pamiętajmy, by dziecko zawsze chwalić za wykonaną pracę, nawet jeśli rysunek nie jest doskonały, a nawet bardzo daleko mu do jakiejkolwiek perfekcji. Każdy kiedyś zaczynał i możemy być pewni, że nasze rysunki wyglądały podobnie. Z czasem, gdy ręka się wyćwiczy, pokolorowane obrazy będą bardziej precyzyjne.

Kolorowanki to ważny etap w rozwoju dziecka, którego nie powinniśmy pomijać nawet wtedy, gdy dziecko nie garnie się do tego zajęcia. Kolorowanie rozwija kreatywność, wyobraźnię, uczy cierpliwości i pomaga w skupieniu. Co najważniejsze, przyczynia się do poprawy motoryki ręki i przygotowuje ją na naukę pisania. Zachęcajmy zatem dzieci do kolorowania!

Tygrys kolorowanka – dla wszystkich wielbicieli tygrysów

Tygrys to absolutnie wyjątkowe zwierzę w naszej kulturze, chociaż oczywiście w polskich warunkach będziemy w stanie zobaczyć je na żywo jedynie w większym zoo. Ten wielki i groźny kot to symbol natury i niezmierzonej siły. W jego naturalnym środowisku spotkanie z człowiekiem oznaczałoby najpewniej śmierć człowieka i nawet pomimo faktu, że jest to zwierzę nie występujące w naszych warunkach, każdy z nas ma zakodowane w sobie instynktowne uciekanie przed warczeniem tygrysa. Tygrys z kolorowanki jest oczywiście znacznie bardziej przystępny, miły i przyjaźnie nastawiony do dzieci.

Kolorowanki z tygrysami są atrakcyjne dla dzieci w bardzo różnym wieku, ponieważ maluchy zobaczą w nim po prostu sympatycznego, dużego kotka, a dzieci trochę starsze będą już znakomicie wiedziały, że mają do czynienia z potężnym drapieżnikiem, z którym nie ma żartów, a dodatkowo będą mogły nadać mu właściwe barwy i wygląd. Tygrysy pojawiają się w różnych filmach i kreskówkach, fascynują dzieci i sprawiają, że te nie chcą się potem odrywać od kolorowania. Co ciekawe, po takie kolorowanki coraz częściej sięgają także osoby dorosłe, które szukają w kolorowankach relaksu i odprężenia.

Kolorowanka z motywem tygrysa to świetny sposób na spędzenie czasu i zdecydowanie lepsza alternatywa od patrzenia się w telewizor. Jest to zdrowsze dla oczu i dla naszej psychiki, ponieważ osoba dorosła z tygrysem także świetnie się zrelaksuje.

Tygrys kolorowanka – fantazje z dżungli

Ludzki umysł nie jest w stanie działać cały czas na pełnych obrotach i oczekiwanie, że będziemy w stanie nieustannie skupiać się tylko na rzeczach ważnych oraz produktywnych, jest w stosunku do nas po prostu nieuczciwe. Od czasu do czasu potrzebujemy chwili na zresetowanie się i zamiast poszukiwać jakichś drastycznych opcji, najlepiej jest sięgnąć po kolorowankę z tygrysami. Z pomocą tak banalnie prostych zabawek jesteśmy w stanie wyrzucić z głowy większość myśli, oczyścić się duchowo i przygotować siły na kolejne rundy walki ze światem.

Tygrysy mogą spowodować także, że zastanowimy się trochę nad kondycją współczesnego świata. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że obecnie na świecie żyje jedynie około 3000 przedstawicieli tego gatunku, czyli około 4% maksymalnego poziomu osiąganego w przeszłości. Połowa wszystkich podgatunków już wymarła. Kolorowanki pozwalają nam zobaczyć sceny z życia tych pięknych zwierząt i trochę lepiej je poznać, co jest doskonałym pretekstem do skierowania naszych myśli w kierunku stanu współczesnego świata.