Kolorowanki Choinka – pobierz i wydrukuj!

Kolorowanka choinka i lepienie bałwanka Kolorowanka choinka i kominek Kolorowanka strojenie choinki Kolorowanka piękna choinka Kolorowanka choinka i mikołaj Kolorowanka choinka do pokolorowania Kolorowanka ustrojona choinka Kolorowanka choinka i bałwanek Kolorowanka dzieci i choinka Kolorowanka choinka z gwiazdą Kolorowanka świąteczna choinka

Sprawdź również inne nasze kolorowanki

Kolorowanki Boże Narodzenie Kolorowanki choinka Kolorowanki dinozaury Kolorowanki dla chłopców Kolorowanki dla dorosłych Kolorowanki dla dziewczynek Kolorowanki edukacyjne Kolorowanki farma Kolorowanki gwiazdy Kolorowanki jednorożce Kolorowanki Jezus Kolorowanki konie Kolorowanki koparki Kolorowanki kotki Kolorowanki kreskówki Kolorowanki króliczki Kolorowanki księżniczki Kolorowanki kwiaty Kolorowanki lato / wakacje Kolorowanki liczby Kolorowanki liście/jesień Kolorowanki misie Kolorowanki motyle Kolorowanki owoce Kolorowanki pisanki Kolorowanki połącz punkty Kolorowanki pieski Kolorowanki renifery Kolorowanki ryby Kolorowanki samochody Kolorowanki samoloty Kolorowanki serca Kolorowanki sowy Kolorowanki ssaki Kolorowanki syrenki Kolorowanki tęcza Kolorowanki traktory Kolorowanki warzywa Kolorowanki Wielkanoc Kolorowanki wiosna Kolorowanki ze św. Mikołajem Kolorowanki zima Kolorowanki zoo / Afryka Kolorowanki zwierzęta Pozostałe kolorowanki

Okres około bożonarodzeniowy jest świetny, by ćwiczyć kreatywność i zdolności manualne dziecka! Świąteczna kolorowanka choinka nie tylko zajmie maluchowi czas, ale sprawi także, że pozna on jedną z najważniejszych tradycji w Polsce! Do wyboru są kolorowanki choinki o mniej lub bardziej skomplikowanych wzorach.

Sprawdzą się one zarówno w dłoniach najmniejszych dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zrelaksować się i odpocząć od świątecznego szaleństwa. Wysokiej rozdzielczości obrazki wydrukować można w łatwy sposób. Wybierz swoje kolorowanki na Boże Narodzenie z choinką, kliknij w ikonę drukowania i spędzaj czas wspólnie ze swoim dzieckiem!

Świąteczne kolorowanki z choinką

Bajkowe wzory, pełne tradycji i dające dzieciom duże pole do popisu – właśnie takie są świąteczne kolorowanki do wydruku z Mikołajem i choinką dostępne na stronie. Mogą być świetnym narzędziem do spędzania rodzinnego czasu, albo pełnić mogą rolę obrazków edukacyjnych. Pełna szczegółów kolorowanka choinka z prezentami ułatwi rodzicom i pedagogom zapoznanie dziecka z tradycjami Bożego Narodzenia, dodatkowo ćwicząc u niego umiejętności manualne.

Magiczne, świąteczne kolorowanki z choinką są pełne niewielkich elementów – bombek, łańcuchów, lampek. Maluch starający się je pokolorować, będzie musiał obudzić w sobie cierpliwość oraz kreatywność. Bożonarodzeniowe kolorowanki z choinką z prezentami dają spore pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Maluch może pomalować świąteczne drzewko tak, jak chce.

Przeznaczone do druku kolorowanki dla dzieci z choinką mają różne poziomy trudności. Najprostsze wzory z niewielką ilością szczegółów podrzucić można już kilkulatkom, którzy oswajają się z używaniem kredek. Nieco bardziej skomplikowane kolorowanki bożonarodzeniowe z choinką sprawdzą się u starszych dzieci, które potrafią już precyzyjnie używać barw i nie wyjeżdżać nimi poza wyznaczone linie. Magiczna kolorowanka choinka z bombkami w stylu mandala może być z kolei ozdabiana przez dorosłych. Oni także oddać się mogą chwili relaksu i przyjemności!

Dom pełen kolorowanek bożonarodzeniowych!

Obrazki przygotowane zostały z myślą o magii świąt. Każda kolorowanka dla dzieci z choinką po pomalowaniu może ozdobić dom, wprowadzając niezapomnianą atmosferę. To także świetna pamiątka – wypełnione przez kilkulatków kolorowanki świąteczne z choinką mogą być prezentem dla bliskich, który zachowany zostanie w rodzinnej galerii na lata. Dostępne na stronie kolorowanki z choinką na święta Bożego Narodzenia mają w sobie wszystko, co najpiękniejsze w tej wielopokoleniowej tradycji.

Obrazki przedstawiają Świętego Mikołaja, dzwoneczki, bombki, bałwany, a wreszcie ozdobioną światełkami choinkę i prezenty. Najważniejszy dla rodziców i nauczycieli powinien być fakt, że kolorowanki z choinką dla dzieci ściągnąć i wydrukować można całkowicie za darmo! Kilka kliknięć wystarczy, by cieszyć się magią świąt w swoim domu.

Przeglądaj darmowe kolorowanki do druku z choinką i wybierz wzór, który będzie interesujący dla Ciebie i Twojego dziecka!

Tort kolorowanka – apetyczne kolory w kształcie tortu

Czasami nasze oczy potrafią zjeść więcej, niż nasze usta. Dzieje się tak dlatego, że smakowite obrazki wywołują w nas uczucia bezpośredniego pożądania. Fakt ten wykorzystują kolorowanki przedstawiające stylistykę powiązaną z tortami i jedzeniem słodkości.

Czy tego typu kolorowanki są dobrym pomysłem dla osób, które muszą poważnie dbać o linię? Pewnie nie do końca, ponieważ oglądanie obrazów przedstawiających słodkości na pewno będzie powodowało u nas przemyślenia na temat tego, co konkretnie zostało wykorzystane do produkcji konkretnego tortu. Może jest tam czekolada? A może adwokat? Ślinka na pewno cieknie, ale z drugiej strony, kolorowanki nikt raczej nie zje, więc nie trzeba się aż tak bardzo przejmować, że widzimy tort. Byle jego prawdziwego odpowiednika nie było nigdzie w pobliżu.

Nawet jeśli musimy mocno liczyć przyjmowane kalorie, kolorowanka z tortem będzie dobrym oderwaniem się od codzienności, ponieważ pozwala się czymś zająć, wyciszyć się i na chwilę zapomnieć o tym, że jesteśmy głodni. Jest to też świetny pomysł na prezent zwłaszcza dla dzieci, które dzięki niemu rozwijają swoje zdolności manualne oraz ćwiczą koordynacje pomiędzy ręką i okiem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla późniejszego rozwoju umiejętności ładnego i szybkiego pisania. Dorośli są z kolei w stanie zrelaksować się przy tej prostej czynności manualnej.

Tort kolorowanka – znakomita alternatywa dla banalnych prezentów

Typowym prezentem na spotkania z osobami, dla których tak naprawdę nie mamy niczego specjalnego, są kwiaty lub alkohol. Kolorowanki pozwalają się wyrwać z tego sztywnego kieratu i są naprawdę ciekawą alternatywą dla banałów. Docenią je rodzice dzieci, które wreszcie będą miały możliwość zrobienia czegoś bez udziału elektroniki. Starsze osoby obdarowane kolorowankami mogą z początku być nieprzekonane do tego pomysłu, ale relaks z pomocą prostych zabawek manualnych staje się obecnie coraz popularniejszy i dzieje się to nie bez powodu. W czasie uroczystości, gdzie w centrum uwagi jest małe dziecko, kolorowanki bardzo często są wykorzystywane niemal od razu i wszystkie dzieci chętnie zabierają się do ich wypełniania już przy pierwszej nadarzającej się ku temu okazji.