Kolorowanki edukacyjne – pobierz i wydrukuj bezpłatne obrazki!

 

W życiu każdego rodzica pojawia się taki moment, kiedy zastanawiasz się, jak pracować z dzieckiem, jakim ciekawym zajęciem zająć malucha. Chcesz, żeby wspólnie spędzone chwile były wartościowe, kreatywne, uczyły bawiąc. Podpowiemy Ci, jak możesz w interesujący i wciągający dla dziecka sposób zagospodarować jego wolny czas.

Nauka cyferek, literek, kolorów i rozwój nowych umiejętności – poznaj kolorowanki edukacyjne dla dzieci

Już dawno temu psychologowie i pedagodzy docenili zalety edukacyjnych kolorowanek. Obszar umiejętności, które dziecko nabywa w czasie tej pozornie błahej czynności, jak kolorowanie obrazków, jest bardzo szeroki. Dzięki tym prostym obrazkom u Twojego dziecka rozwijają się następujące umiejętności:

 • Spostrzegawczość
 • Pamięć
 • Koncentracja
 • Skupienie
 • Wyobraźnia
 • Kreatywność
 • Mowa – dziecko może opowiadać, co widzi na obrazkach do kolorowania
 • Motoryka mała – sprawność dłoni i palców

Ilość zalet z wykorzystania kolorowanek jest ogromna – to przecież doskonały sposób na nudę, pomaga również rozładować stres dziecka, uspokoić jego emocje. Warto docenić dużą moc i potencjał takiej formy zabawy i edukacji.

Kolorowanki edukacyjne dedykowane są dla dzieci nieco starszych 5-8 letnich. W tym wieku dziecko potrzebuje już bodźców do szerszego rozwoju, poznaje literki, cyfry, czyta, pisze. Wykorzystajmy więc kolorowanki edukacyjne do druku do naszych codziennych zajęć, włączmy je do naszego rytuału wspólnej zabawy. A wyniki, w postaci rozwoju nowych umiejętności naszego dziecka, zaskoczą każdego rodzica.

Wśród bogatej oferty edukacyjnych kolorowanek dla dzieci polecamy Rodzicom:

 • Kolorowanki – Łączenie kropek, punktów – Słoń, Wesoła koparka, Koń, Kotek, Misiu, Zajączek, Delfin, Żaba, Piesek

Kategoria ta jest okazją do nauki nazw zwierząt, opisywania ich wyglądu, zachowania,rozwoju motoryki/ sprawności manualnej

 • Cyfry – Gromada cyferek, Co to za numerek, Liczby w chaosie, Policz przedmioty, Policz zwierzątka, Numerki z buziami, Wesołe numerki, Stonoga i cyferki

Kategoria  – kolorowanie cyferek, nauka liczenia, kolejność cyfr w zbiorze 1-10, itd.

 • Odnajdywanie postaci w liniach, obrazkach, praca z użyciem wskazanych kolorów– Pokoloruj lwa, Motyla, Traktor, Biedronkę, Rybki, Pszczółkę

Kategoria uczy spostrzegawczości, rozpoznawania i utrwalania nazw kolorów, sprawności manualnej

 • Znajdź różnice – Motylki, Serce i miś, Kwiaty i Słońce

Ten rodzaj obrazków do kolorowania wspiera zwłaszcza rozwój spostrzegawczości

 • Dorysuj brakujące części obrazka – Przerysuj Dziadka Mroza, Przerysuj traktor

Rozwój motoryki, spostrzegawczości

 • Literki – Alfabet ze zwierzętami

Nauka alfabetu, poprawnej wymowy literek, zapisywania

 • Nauka nazw prostych słów/ cyferek w języku angielskim – obrazki z literkami/ cyframi, zwierzątkami – nauka wymowy w obcym języku

Wykorzystaj potencjał prostych obrazków do kolorowania. Wspieraj wszechstronny rozwój swojego dziecka

Nasze edukacyjne kolorowanki do wydruku są doskonałym i szybkim do realizacji sposobem na kreatywne zagospodarowanie dziecku wolnego czasu. Wystarczy wydrukować kilka kart i mamy gotowy materiał do pracy. Bogata oferta, zestaw ciekawych dla każdego dziecka tematów – zwierzątka, kolory, liczby, literki zainteresują każdego przedszkolaka czy ucznia. Urozmaicą naukę, zaciekawią dziecko, rozwiną nowe umiejętności, które będą doskonałą bazą do dalszej nauki w szkole.

Kolorowanki edukacyjne – język angielski

Dzięki kolorowankom w języku angielskim dzieci mogą się świetnie bawić, rozwijać swoje umiejętności manualne i przy okazji poznawać język angielski. Nie ma znaczenia, ile lat ma dziecko, ponieważ w sposób w pełni naturalny będzie poznawało podstawowe zwroty angielskie oraz cyferki i literki. Zabawa z kolorowanką ma na celu przede wszystkim oswojenie dziecka z językiem angielskim i nie jest przez malucha odbierana jako wysiłek, ponieważ odbywa się w trakcie przyjemnego kolorowania obrazków.

Korzystaj z kolorowanek z językiem angielskim

Kolorowanka powinna być narzędziem dydaktycznym, które w sposób zupełnie naturalny wprowadza nowy język do życia dziecka. Z kolorowanek mogą korzystać nauczyciele, ale jest to opcja równie wygodna dla rodziców. Jej zaletą jest także to, że ułatwia przyzwyczajanie dziecka do poważniejszej literatury. Obrazki powiązane są z literkami. I tak pod literką B dziecko znajdzie niedźwiedzia (bear), a pod literką C kota (cat). Takie połączenie słowa i obrazu sprawia, że dzieci bardzo łatwo zapamiętują nowe słówka oraz zaczynają lepiej kojarzyć literki. W przerwach od kolorowania dzieci mogą pobawić się naklejkami dostępnymi w każdym zeszycie.

Dla kogo stworzono kolorowanki z językiem angielskim?

Kolorowanki można zaproponować już przedszkolakom. Wspaniale sprawdzają się w przypadku dzieci trochę starszych, które bardzo chętnie zajmują się takimi książeczkami. Każdy blok składa się z całego alfabetu literek oraz kompletu cyferek. Podstawową formą korzystania z bloków z kolorowankami w języku angielskim jest oczywiście samo kolorowanie, ale to nie wszystko. Z wielkoformatowych kolorowanek można zrobić po zakończeniu zabawy plakaty i rozwiesić je w pokoju dziecka. Stanie się wtedy dodatkowym materiałem dydaktycznym, do którego można wracać. Jest to skuteczny sposób utrwalania poznanych treści. W szkolnej klasie każde dziecko może mieć swój własny obrazek. Co bardzo istotne, kolorowanki są zabezpieczone od strony prawnej, co oznacza, ze instytucje mogą z nich w pełni korzystać bez obaw o naruszenie praw autorskich.