Kolorowanki “Połącz Kropki” – pobierz i wydrukuj za darmo!

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Kolorowanki Boże Narodzenie Kolorowanki choinka Kolorowanki dinozaury Kolorowanki dla chłopców Kolorowanki dla dorosłych Kolorowanki dla dziewczynek Kolorowanki edukacyjne Kolorowanki farma Kolorowanki gwiazdy Kolorowanki jednorożce Kolorowanki Jezus Kolorowanki konie Kolorowanki koparki Kolorowanki kotki Kolorowanki kreskówki Kolorowanki króliczki Kolorowanki księżniczki Kolorowanki kwiaty Kolorowanki lato / wakacje Kolorowanki liczby Kolorowanki liście/jesień Kolorowanki misie Kolorowanki motyle Kolorowanki owoce Kolorowanki pisanki Kolorowanki połącz punkty Kolorowanki pieski Kolorowanki renifery Kolorowanki ryby Kolorowanki samochody Kolorowanki samoloty Kolorowanki serca Kolorowanki sowy Kolorowanki ssaki Kolorowanki syrenki Kolorowanki tęcza Kolorowanki traktory Kolorowanki warzywa Kolorowanki Wielkanoc Kolorowanki wiosna Kolorowanki ze św. Mikołajem Kolorowanki zima Kolorowanki zoo / Afryka Kolorowanki zwierzęta Pozostałe kolorowanki

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym uczą się cyferek. Pomagają w tym kolorowanki połącz punkty. To bardzo pomocne malowanki do druku. W przystępny i pomysłowy sposób uczą i bawią. Nawet jeśli maluch nie zna cyferek, z pomocą rodziców szybko połączy kropki i zapamięta kolejność numerków. Dzięki łączeniu punktów dzieci uczą się logicznego myślenia, kolejności zadań i wielu innych, bardzo przydatnych umiejętności. Warto drukować maluchowi kolorowanki typu połącz punkty, to wspomaga jego rozwój i ułatwia naukę w szkole.

Pomoc w nauce liczb:  kolorowanki połącz kropki do druku w domu

W nauce liczb bardzo pomocne są tajemnicze kolorowanki. Połącz kropki i odkryj z dzieckiem podróże do baśniowych krain. Oceaniczne głębiny, świat dinozaurów, zwierzęta i maszyny, to tylko niektóre z popularnych motywów do łączenia kropek. Inna wersja kolorowanki typu połącz kropki, to szlaczki. Z kolei w edukacji bardzo pomocne są kolorowanki z dodawaniem. Dziecko najpierw musi obliczyć prawidłowy wynik, a następnie dobrać kolor pola, by uzyskać tajemniczy rysunek.

Nauka cyferek i terapia ręki dzięki kolorowankom z kropkami do druku

Wyjątkowo rozwijające logiczne myślenie są kolorowanki połącz kropki do druku w domu. Tajemnicze kolorowanki pokazują kształty, lecz najpierw dziecko musi wykonać zadanie, odnaleźć kolejne cyfry lub wykonać obliczenia matematyczne. Kolorowanki połącz punkty polecane są dla dzieci w różnym wieku. Jeśli maluch opanował trzymanie kredki lub ołówka, kolejnym krokiem w rozwoju motorycznym będzie łączenie punktów. Malowanki z zarysem postaci zwierząt i przedmiotów uczą precyzji, ćwiczą rękę i logiczne myślenie. Sympatyczne słonie, kotki, żabki, rybki, koniki to idealny motyw do łączenia kropek. Chłopcom spodobają się dinozaury i koparka.

Proste dodawanie z darmowymi kolorowankami typu połącz kropki lub szlaczki

Łatwo dostępne, darmowe kolorowanki pokazują dziecku, jak łączyć kropki i tworzyć szlaczki. Uzyskanie płynnej linii jest bardzo ważne, gdyż przygotowuje i ćwiczy rękę do pisania. Takie tajemnicze kolorowanki ze zwierzętami pomagają na skupieniu uwagi i rozwijają u dziecka wiele cennych umiejętności. Początkowo rodzic pokazuje maluchowi, jak łączyć kropki i pomaga w nauce rozpoznawania cyferek. Na kolejnych etapach dziecko samo łączy kropki i prosi o wydrukowanie kolejnych kolorowanek. Kolorowanie według kodu jest równie ważne. W malowance do darmowego wydruku oznaczone są cyfry i kolory. Dziecko rozpoznaje liczby na kolorowance, np. z psem lub żabką i dobiera odpowiednie kolory. Na końcu powstaje estetyczny obrazek, który maluch z dumą prezentuje rodzicom.

Tajemnicze przygody i podróże poświecie zwierząt z kolorowankami do łączenia punktów

Każde dziecko jest spragnione wrażeń i nowości. Kolorowanki połącz punkty zapewniają jedno i drugie. Maluch nawet w zimowe dni nie będzie się nudził. Darmowe kolorowanki pomagają zorganizować dziecku czas po szkole lub po powrocie z przedszkola. Również na podróż polecane są kolorowanki typu szlaczki i kropki. Równania matematyczne to jeszcze wyższy stopień wtajemniczenia i kolejny, ważny etap edukacji. W łatwy i przystępny sposób, np. malując motyla lub biedronkę, dziecko uczy się dodawania.