Kolorowanki „Połącz Kropki” – pobierz i wydrukuj za darmo!

 

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym uczą się cyferek. Pomagają w tym kolorowanki połącz punkty. To bardzo pomocne malowanki do druku. W przystępny i pomysłowy sposób uczą i bawią. Nawet jeśli maluch nie zna cyferek, z pomocą rodziców szybko połączy kropki i zapamięta kolejność numerków. Dzięki łączeniu punktów dzieci uczą się logicznego myślenia, kolejności zadań i wielu innych, bardzo przydatnych umiejętności. Warto drukować maluchowi kolorowanki typu połącz punkty, to wspomaga jego rozwój i ułatwia naukę w szkole.

Pomoc w nauce liczb:  kolorowanki połącz kropki do druku w domu

W nauce liczb bardzo pomocne są tajemnicze kolorowanki. Połącz kropki i odkryj z dzieckiem podróże do baśniowych krain. Oceaniczne głębiny, świat dinozaurów, zwierzęta i maszyny, to tylko niektóre z popularnych motywów do łączenia kropek. Inna wersja kolorowanki typu połącz kropki, to szlaczki. Z kolei w edukacji bardzo pomocne są kolorowanki z dodawaniem. Dziecko najpierw musi obliczyć prawidłowy wynik, a następnie dobrać kolor pola, by uzyskać tajemniczy rysunek.

Nauka cyferek i terapia ręki dzięki kolorowankom z kropkami do druku

Wyjątkowo rozwijające logiczne myślenie są kolorowanki połącz kropki do druku w domu. Tajemnicze kolorowanki pokazują kształty, lecz najpierw dziecko musi wykonać zadanie, odnaleźć kolejne cyfry lub wykonać obliczenia matematyczne. Kolorowanki połącz punkty polecane są dla dzieci w różnym wieku. Jeśli maluch opanował trzymanie kredki lub ołówka, kolejnym krokiem w rozwoju motorycznym będzie łączenie punktów. Malowanki z zarysem postaci zwierząt i przedmiotów uczą precyzji, ćwiczą rękę i logiczne myślenie. Sympatyczne słonie, kotki, żabki, rybki, koniki to idealny motyw do łączenia kropek. Chłopcom spodobają się dinozaury i koparka.

Proste dodawanie z darmowymi kolorowankami typu połącz kropki lub szlaczki

Łatwo dostępne, darmowe kolorowanki pokazują dziecku, jak łączyć kropki i tworzyć szlaczki. Uzyskanie płynnej linii jest bardzo ważne, gdyż przygotowuje i ćwiczy rękę do pisania. Takie tajemnicze kolorowanki ze zwierzętami pomagają na skupieniu uwagi i rozwijają u dziecka wiele cennych umiejętności. Początkowo rodzic pokazuje maluchowi, jak łączyć kropki i pomaga w nauce rozpoznawania cyferek. Na kolejnych etapach dziecko samo łączy kropki i prosi o wydrukowanie kolejnych kolorowanek. Kolorowanie według kodu jest równie ważne. W malowance do darmowego wydruku oznaczone są cyfry i kolory. Dziecko rozpoznaje liczby na kolorowance, np. z psem lub żabką i dobiera odpowiednie kolory. Na końcu powstaje estetyczny obrazek, który maluch z dumą prezentuje rodzicom.

Tajemnicze przygody i podróże poświecie zwierząt z kolorowankami do łączenia punktów

Każde dziecko jest spragnione wrażeń i nowości. Kolorowanki połącz punkty zapewniają jedno i drugie. Maluch nawet w zimowe dni nie będzie się nudził. Darmowe kolorowanki pomagają zorganizować dziecku czas po szkole lub po powrocie z przedszkola. Również na podróż polecane są kolorowanki typu szlaczki i kropki. Równania matematyczne to jeszcze wyższy stopień wtajemniczenia i kolejny, ważny etap edukacji. W łatwy i przystępny sposób, np. malując motyla lub biedronkę, dziecko uczy się dodawania.