Kolorowanki Jednorożce – pobierz i wydrukuj za darmo!

 

Zabawa podczas kolorowania jednorożców

Niegdyś mityczne stworzenia z baśni, obecnie podmiot czci popkultury, jednorożce stały się popularnym tematem nie tylko pośród najmłodszej grupy dzieci przedszkolnych, jednak również nastolatków, lub nawet dorosłych. Sławna kreskówka „My Little Pony” podbiła serca wszystkich grup wiekowych, jak również ogólnie pojęty internet, mogłoby się wydawać, początkując trendy na magiczne kucyki z rogami, najczęściej, którym towarzyszą tęcze i słodkości.

Gdzie jednak kryje się geneza tych majestatycznych zwierząt lub też pluszowych przyjaciół dzieci? Czy zawsze te słodkie stworzenia tak wyglądały? Otóż według niektórych podań z V-VI w p.n.e. część jednorożców nie była jedynie końmi, miewały one  łby jelenia, stopy słonia, a nawet ogony lwa.

Do średniowiecza zachował się głównie lwi ogon, a sam koń był przedstawiany najczęściej w swojej całkiem współczesnej białej okazałości. Zdecydowanie rzadziej autorzy obrazów lub fresków naściennych decydowali się na jego czerwono-czarną wersję kolorystyczną, chociaż nie jest powiedziane, że niejedna z kolorowanek z jednorożcami nie może zostać zinterpretowana w ten sposób przez małego artystę.

Każda dziewczynka chce być księżniczką z jednorożcem

Pośród naszych gotowych do druku kolorowanek znajdziesz nie tylko te skierowane dla najmłodszych. Jeśli jesteś rodzicem zapewne nieobcy jest ci stres związany z intensywnym czasem, kiedy musisz godzić ze sobą i pracę i wychowanie dopiero co kształtującego się dziecka. Kolorowanki, wbrew temu co powszechnie się nam z nimi kojarzy, nie służą tylko najmłodszym.

Ich antystresowe zastosowanie doceniły krocie dorosłych, znajdując w swoich napiętych harmonogramach czas, żeby powypełniać kolorami przeznaczone do tego pola. Nie jest koniecznym kończenie raz zaczętych obrazków, kolorowanie ma na celu uporządkowanie pogrążonych w chaosie myśli i zajęcie czymś na chwilę naszych dłoni, tak aby skupienie pomogło nam dość do consensusu z samymi sobą.

Jeśli zatem oferujesz swojemu dziecku rozrywkę w postaci kolorowanki z latającymi jednorożcami czemu samemu nie sięgnąć po jedną z nich i tak jak dziecko wynieść pożytek ze spędzonego czasu nad pustym konturem. Nie tylko twój maluch poczuje się dużo pewniej w późniejszych ćwiczeniach manualnych, jakimi są choćby pierwsze próby pisania, ale również Ty sam będziesz w stanie się zrelaksować i ułożyć swoje myśli.

Kolorowanki z jednorożcami dla każdego

Malowanki gotowe do druku przedstawione na naszej stronie są dostosowane dla zarówno chłopców jak i dziewczynek. Niezależnie od wieku dziecka i tego jak zaawansowane posiada ono zdolności manualne nasz wachlarz wzorów oferuje oszałamiającą elastyczność w doborze szczegółowości, tematów czy stylów, w jakich zostały stworzone przez rysowników nasze kolorowanki z jednorożcami.

Jednorożce to jednak nie jedyna kategoria obrazków, jaką tu znajdziesz, razem z nimi wiążą się intrygujące konstrukcje wznoszących się zamków, lub księżniczek razem z dzielnymi rycerzami w lśniących zbrojach gotowymi ruszyć na przygodę w wyobraźni naszych dzieci.