Kolorowanki dla dziewczynek – pobierz i wydrukuj najlepsze z nch!

 

O czym marzy Twoja córeczka? Może chce być księżniczką jeżdżącą na dostojnym, białym rumaku? A może jest zafascynowana tajemniczymi jednorożcami? Dziewczynki kochają też urocze zwierzątka, zwłaszcza kotki i pieski. W naszej kolekcji znajdziesz najpiękniejsze kolorowanki dla dziewczynek, które zapewnią im zabawę na długie godziny. Pozwól dziecku samodzielnie wybrać propozycje, które najbardziej przypadną mu do gustu. Później wystarczy, że je wydrukujesz i dasz maluchowi kredki oraz temperówkę- od razu przeniesie się w kolorową krainę fantazji!

Malowanki dla dziewczynek- szeroki wybór dla każdego dziecka

Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo kolorowanek o odmiennej tematyce i różnym stopniu trudności. Jeśli Twoje dziecko uwielbia bawić się lalkami, z pewnością spodobają mu się kolorowanki dla dziewczynek Barbie. Masz w domu małą księżniczkę? W naszej kolekcji mamy wiele malowanek z pięknymi księżniczkami, z którymi może utożsamiać się Twoja córeczka. Proponujemy między innymi kolorowanki dla dziewczynek księżniczki w balowych sukniach, królewny z jednorożcami i z bajkowymi diademami. W katalogu znajdziesz zarówno proste kolorowanki z księżniczkami z wesołymi buziami, jak i te bardziej dostojne. Każda dziewczynka będzie mogła wybrać coś dla siebie!

Wizerunki księżniczek doskonale sprawdzą się jako kolorowanki dla dziewczynek na wesele. Warto pomyśleć o najmłodszych gościach i zapewnić im ciekawą rozrywkę na czas imprezy! Oczywiście dziewczynki lubią nie tylko bajkowe królewny, ale też zwierzątka. Mając to na uwadze oferujemy kolorowanki dla dziewczynek kotki, pieski oraz rybki. Dostępne na naszej stronie kolorowanki mogą posłużyć też jako prezent dla bliskiej osoby. Może Twoja córeczka chce sprawić przyjemność babci? Wydrukuj dla niej wesołą kolorowankę Babcia, daj jej zestaw kredek i razem stwórzcie miły prezent dla babci.

Kolorowanki on line dla dziewczynek- dla młodszych i starszych

Dostępne w naszym katalogu kolorowanki dla dziewczynek do druku to prosty sposób, by rozwijać kreatywność dziecka. Kolorowanie obrazków jest niepozorną zabawą, jednak ma ogromną wartość edukacyjną. Kolorowanki dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię i zdolności poznawcze, pozytywnie wpływają na motorykę, kształtują pamięć wzrokową oraz pobudzają inwencje twórczą, ogólnie rzecz ujmując- sprzyjają prawidłowemu rozwojowi intelektualnemu i manualnemu. Nasze rysowanki dla dziewczynek zapewnią Twojej córeczce naukę poprzez zabawę.

Kolorowanie pięknych, wesołych obrazków to świetna rozrywka dla dzieci w różnym wieku. Jeśli Twoja córka ma dopiero kilka lat, wybierz dla niej prostą kolorowankę złożoną z niewielu elementów. Doskonale sprawdzi się na przykład malunek Delfin i dziewczynka, Siedzący piesek albo Wesoły kotek. Dla starszych dzieci polecamy kolorowanki dla dziewczynek trudne. Pokolorowanie obrazka złożonego z mnóstwa drobnych elementów wymaga precyzji i skupienia- to doskonała rozrywka nawet na kilka godzin. Szczególnie trudna jest kolorowanka Koń i jednorożec, Dziewczyna i balony oraz Dojrzała Księżniczka. Ambitne dzieci z pewnością chętnie podejmą wyzwanie i pokolorują je całe!

O czym będzie marzyć dziewczynka w wieku przedszkolnym i szkolnym? Najczęściej będą to oczywiście suknie bajkowe, księżniczki, uroczy książę na białym koniu, zwierzęta z filmów animowanych. Dzięki kolorowankom z księżniczkami o takiej tematyce będzie można przybliżyć dziecko do spełnienia marzeń. Z pewnością oczywiście każda dziewczynka będzie takimi kolorowankami z księżniczkami zachwycona.

Dlaczego wybrać kolorowanki dla dziewczynek?

Kolorowanki to jeden z najlepszych sposób na aktywność dzieci. Jest to malarska gra dla młodego artysty. Zapewni możliwość tworzenia pięknych obrazów. Kolorowanie pomaga dzieciom rozwijać koordynację ręki, wzroku i koncentrację. Kolorując warto korzystać z wielu narzędzi. Nie tylko kredki. Warto wykorzystywać pędzelki, brokaty, naklejki. Kolorowanie może być jak terapia, to czynność, która zmniejsza stres, łatwy sposób na to, by uzyskać uniknięcie stresu.

Kolorowanki dla dziewczynek — super zabawa

Warto oczywiście znaleźć taki szablon, który będzie pasował do gustu córki. Trzeba pamiętać, by odpowiadał jej umiejętnościom. Niektóre kolorowanki mogą być zbyt skomplikowane. Następnie drukujemy taką kolorowankę i można rozpoczynać świetną zabawę. Stosujemy również różne fantazyjne projekty i pomysły. Wszystkie urocze kolorowanki dla dziewczynek można kolorować w dowolny sposób. W jaki tylko dziecko będzie chciało. Te możliwości są tutaj praktycznie nie ograniczone. Dlatego nie ma co zwlekać i już teraz zaproponować kolorowankę dziewczynce. Jeśli córeczka będzie kochać bajki to właśnie będzie doskonała zabawa i sposób na to, by wspólnie spędzać czas.

Nie da się zaprzeczyć, że Barbie to postać kultowa, której nie musimy nikomu przedstawiać.  Dlatego warto sięgnąć po kolorowanki Barbie. Pochodząca z USA lalka szybko stała się rozpoznawczym znakiem jeśli chodzi o zabawki skierowane do dziewczynek. Żadna inna marka nie ma takich wyników sprzedaży jak właśnie producent tej lalki.

Barbie spotkamy na stronach kolorowanek, w książkach, tworzone są także filmy z jej udziałem. Mimo, że minęło już blisko 70 lat odkąd się pojawiła Barbie nadal trafia w gusta dziewczynek z całego świata, dlatego dalej jest tak chętnie produkowaną zabawką.

Zabawkowa legenda Barbie

Twórcami Barbie są Ruth i Elliot Handler. Co ciekawe wszystko zaczęło się w domu Ruth, która zauważyła, że córka, gdy bawi się papierowymi lalkami często nadaje im role dorosłych a nie wyobraża sobie ich jako dzieci w swoim wieku. Dlatego matka pomyślała o tym, że stworzyć można lalkę, która będzie przypominać dojrzałą kobietę, modną, ładnie wyglądającą.

Jej mąż był natomiast założycielem firmy Mattel, która miała odpowiadać za masową produkcję Barbie. Początkowo traktował ten pomysł z przymrużeniem oka, jednak zmienił zdanie, gdy zobaczył popularnym w tym okresie w Niemczech lalkę Bild Lili. Była to bowiem lalka, która jak na tamte czasy była nieco osobliwa ze względu na to, że osobno sprzedawane były dla niej ubrania, w które dzieci mogły lalkę ubierać. Dlatego właśnie w oparciu o tą lalkę małżeństwo zainspirowało się do tworzenia własnego produktu.

Właśnie dzięki temu kilka tygodni później na świecie pojawiła się lalka Barbie. Popularność dość szybko obiegła cały świat. Można powiedzieć, że w przemyśle zabawkowym Barbie stała się symbolem kobiecości. Kolejne pojawiające się modele mają oddawać trendy w modzie, w kolorowankach i bajkach Barbie występuje w takich rolach, z którymi dzieci mają się utożsamiać. Pojawia się jako księżniczka, lekarka, modelka. W jednej lalce realizują się marzenia dziewczynek, które są zróżnicowane i zmieniają się cały czas w życiu dziecka.

Radość kolorowania z Barbie

Zabawa z Barbie to jednak również kolorowanki, które pozwalają miło spędzać czas, pozwalają dodatkowo uczyć się kolorów i odpowiadają za to, że dziecko może w sobie budować więcej kreatywności. Samemu wybierając kolor ubrania dla Barbie dziewczynka może szukać jej własnego ulubionego stylu, który będzie chciała przenieść na lalkę. W ofercie znajdziecie wiele świetnych propozycji kolorowanek w atrakcyjnych cenach o wysokiej jakości wykonania. Dobrze opracowane na pewno będą świetnym prezentem dla każdej dziewczynki, która jest fanką Barbie – najsłynniejszej lalki na świecie.