Kolorowanki na Lato – pobierz i wydrukuj za darmo!

 

W wakacje rozwijaj dziecko malując kolorowanki

Okres wakacyjny jest dla maluchów szczególnie ważny. Poza zabawą i atrakcjami związanymi z wyjazdami i wolnym czasem, dobrze jest zadbać o ich sprawność manualną i rozwój intelektualny. Kolorowanki na lato będą idealnym połączeniem podkreślenia wakacyjnej, beztroskiej atmosfery z tym co jest dla dziecka bardzo ważne pod kątem rozwoju. Okres wczesnego dzieciństwa to czas, w którym wyobraźnia pełni dominującą rolę, dlatego warto dawać jej pole do realizacji, jak również odkrywania swoich talentów.

Kolorowanki do druku na lato to ponad pięćdziesiąt grafik nawiązujących tematycznie do lata i wakacji. Jest tu stworzony niepisany podział wiekowy, który każdy rodzic może dostosować do indywidualnych umiejętności dziecka – kolorowanki proste dla młodszych maluchów, jak również te bardziej dokładne dla bardziej wprawionych. Do wyboru znajdują się kolorowanki dla przedszkolaków na lato, kolorowanki z letnimi krajobrazami czy te nawiązujące do lata nad morzem lub w górach. Jest tu zachowana równowaga pomiędzy tym co realistyczne np. motywy nurkowania, zabawy na plaży, letnich spacerów czy samolotu, z tym co wkracza w świat fantastyki i pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię i myśl abstrakcyjną np. syreny czy fantastyczny świat zwierząt.

Kolorowanki z motywem lata i wakacji są bardzo ciekawe

Motywy grafik nawiązują do miejsc, do których można udać się na wakacje np. kolorowanki lato na wsi, wiosenny park, góry, morze czy plaża. Po takim wyjeździe dobranie kolorowanki nawiązującej do miejsca, w którym się było będzie bardzo dobrym pomysłem na sprawdzenie umiejętności uwagi dziecka, jego pamięci oraz przede wszystkim stworzenia wyjątkowej pamiątki z wakacji, która pozostanie we wspomnieniach malucha.

Można również wybrać kolorowanki, w których należy połączyć ze sobą odpowiednie kropki oznaczone cyframi. W ten sposób obrazek i jego kształt zostanie dokończony – wzmocni to sprawność manualną dziecka i doda zabawie więcej kreatywnej radości. Motywy podzielone są na proste, do których nie potrzeba dużej sprawności manualnej (dla małych dzieci) oraz grafiki bardzo dokładne, których pokolorowanie i połączenie wymaga większej dokładności i doświadczenia. Kolorowanki tworzone są w różnym stylu – wierna zachowanie kształtów i proporcji, nawiązanie do stylów komiksowych oraz kształtów geometrycznych.

Duży wybór kolorowanek letnich

Grafiki tworzone są tak, aby pobudzać wyobraźnię dziecka, jednocześnie przekazując mu informację o otaczającym świecie w sposób możliwie wierny i realistyczny. Wszystko po to, aby zabawa była połączona z nauką. Kolorowanki na lato przedstawiają wszystkie strony lata i wakacji, mogę również podsunąć pomysł na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Dostępne są również całe książeczki do kolorowania takie jak: Dziewczyna lecąca na samolot, Modliszka Komar i Waszka lub Żaglówka i Dzieci.

Kolorowanki można wydrukować w dowolnym formacie, jeżeli taką możliwość daje drukarka użytkownika. Najczęściej stosowane są formaty A4 lub A5, tak aby dziecko nie znudziło się kolorowaniem dużych elementów jednym kolorem. Linie zaznaczone są wyraźnie i są ze sobą dokładnie połączone.