Kolorowanki Liczby – pobierz i wydrukuj za darmo!

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Nie ma lepszego sposobu na naukę, niż zabawa! Różnorodne kolorowanki cyferki ćwiczą zdolności manualne dziecka, a dodatkowo oswajają je z nową wiedzą! Zabawne wzory pomagają zrozumieć istotę cyfr, pokazują maluchom nowe kształty, a przede wszystkim dają im godziny rozrywki. Wydrukowana w domu kolorowanka z liczbą 4, albo obrazek pełen uśmiechniętych cyferek z pewnością zainteresuje malucha. Wśród dostępnych wzorów są nie tylko te przedstawiające liczby, ale także obrazki z instrukcją malowania przedstawioną w formie prostych zadań matematycznych. Edukacyjne kolorowanki liczby do druku wspomogą naukę i rozwiną kreatywność dziecka!

Kolorowanki cyferki to świetny sposób na naukę!

Dostępne na stronie kolorowanki dla dzieci liczby można pobrać bezpośrednio na swój komputer oraz wydrukować. Ich walory edukacyjne doceniają nie tylko rodzice, ale także nauczyciele. Wesołe kolorowanki z liczbami po angielsku oswajają maluchy z językami obcymi, a proste zadania matematyczne wspierają ich intelekt. Szeroki wybór wzorów sprawi, że interesującą dla siebie malowankę znajdą najmniejsze oraz starsze pociechy. Obrazki można dobierać w zależności od tego, jaką cyferkę poznaje dziecko. Na przykład kolorowanka z liczbą 5 będzie świetnym wsparciem do nauki tej cyfry.

Obrazki przygotowano tak, by maluch był w stanie sam podjąć się ich pomalowania. Bajkowe kolorowanki do druku z liczbami przedstawiają urocze zwierzątka, motylki, czy rybki. W zależności od wybranego wzoru obrazek można pomalować zgodnie z własną wyobraźnią, bądź na podstawie dołączonej instrukcji. Oznaczone cyframi pola malować należy wówczas według wzoru. Nieco starsze pociechy mogą wybrać kolorowanki z liczbą Pi, albo pola z prostymi zadaniami matematycznymi. Pierwszy kontakt ze światem cyfr jeszcze nigdy nie był tak prosty! Sprawdź, co zainteresuje Twoje dziecko!

Rozrywka i cenna wiedza w jednym

Decydując się na kolorowanki w liczby 10 można przygotować malucha do rozpoznawania cyfr jeszcze przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu. Malowanie wesołych obrazków nie będzie dla dziecka wyczerpujące – wręcz przeciwnie. Zapewni mu fascynującą rozrywkę, która w niektórych przypadkach może przerodzić się w wielkie zainteresowanie. Na stronie dostępnych jest wiele wzorów – kolorowanki 20 dedykowane są zarówno najmłodszym pociechom, jak i kilkuletnim przedszkolakom. Wspólnie z maluchem zdecydujcie, który wzór będzie najbardziej odpowiedni. Klasyczne kolorowanki z cyferkami, obrazki typu „połącz punkty” oraz proste malowanki z działaniami matematycznymi czekają!

Kolorowanki drukować można w łatwy sposób. Wystarczy kilka kliknięć, by kolorowanki z liczbami po angielsku, czy standardowe obrazki z cyferkami znalazły się w dłoniach maluchów. Przed rozpoczęciem drukowania należy upewnić się, czy komputer podłączony jest do urządzenia drukującego. Wybierając kolorowanki liczby do wydruku trzeba również pamiętać, by używać białego papieru A4, ułatwiającego późniejsze malowanie. Obrazki kolorować można kredkami ołówkowymi, świecówkami, mazakami, a nawet farbkami.