Kolorowanki Renifery – pobierz i wydrukuj za darmo!

 

Światy Mikołaj, renifery oraz inne świąteczne elementy w przedświątecznych kolorowankach

Dzieci uwielbiają kolorować renifery, które stały się dzięki kulturze masowej jednym z symboli Świąt. Kolorowanki z reniferami to znakomity pomysł na spędzanie czasu przed Bożym Narodzeniem tym bardziej, że pokazują wiele ekscytujących momentów, takich jak chociażby rozpakowywanie prezentów pod choinką. Kolorowanka wypełni chwilę wolnego czasu, a do tego jest zabawką edukacyjną, idealną zwłaszcza dla najmłodszych.

Wszystkie dzieci kochają renifery

Przesympatyczne na obrazkach renifery są tak naprawdę dość groźne, ale malowana postać na pewno nie zrobi nam krzywdy. Dzieci uwielbiają je oglądać w swoich kolorowankach, ponieważ wyglądają bardzo przyjaźnie. Dzieci kojarzą je oczywiście z jednym ze swoich największych przyjaciół – Świętym Mikołajem – dla którego rogacze ciągną sanie. Dzieci zawsze je w pełni doceniają, bo przecież bez nich nie byłoby szans na dostarczenie wszystkich prezentów na czas. Typowa kolorowanka przedstawia właśnie renifera ciągnącego sanie z prezentami.

Skąd się wzięły renifery w kolorowankach?

Renifery nie są zwierzętami, które pojawiałyby się w naszym kraju. W naszej kulturze w ogóle są od niedawna, ponieważ tak naprawdę stanowią część kultury anglosaskiej. Pojawiły się w niej za sprawą napisanego w 1832 roku wiersza autorstwa C. Moore’a pod tytułem „Noc wigilijna”. W swoim wierszu autor wymienia po kolei i pokrótce opisuje wszystkie renifery, które w pocie czoła ciągną sanie Świętego Mikołaja. Z wierszy renifery trafiły na srebrny ekran, a rodzice bardzo je cenią głównie dlatego, że pomagają popularyzować Święta wśród najmłodszych.

Ulubieńcem dzieci jest z kolei ostatni reniferów, Rudolf, który stał się niemalże symbolem świątecznego nastroju. Charakterystyczny renifer z czerwonym nosem stał się inspiracją masy piosenek, filmów i zabawek opierających się na bożonarodzeniowej tematyce. Kolorowanie obrazków z reniferami pomaga dzieciom nachwalę zapomnieć o tym, że jeszcze nie czas na otwieranie prezentów, a taka zabawa jest też bardzo pożyteczna, ponieważ aktywnie rozwija umiejętności manualne maluchów.