Kolorowanki Króliki i Zające – pobierz i wydrukuj darmowy zestaw kolorowanek!

 

Królik to jedno z ulubionych dziecięcych zwierzątek. Występuje w wielu popularnych bajkach, jest symbolem Wielkanocy, a do tego pupilem trzymanym bardzo często w domu. Trudno się więc dziwić, że dzieci wprost go uwielbiają! Wychodząc naprzeciw tej symaptii, przygotowaliśmy serię różnorodnych kolorowanek z króliczkami. Mogą być używane w domu i w przedszkolu, przez młodsze i starsze dzieci. Wszystkim z pewnością dostarczą wiele radości i niezapomnianej zabawy.

Króliczek do kolorowania – jak wykorzystać go w zabawie z dzieckiem?

Przygotowane przez nas kolorowanki z króliczkiem mogą być z powodzeniem wykorzystywane do codziennej zabawy. Z malowanek z króliczkami mogą korzystać rodzice, którzy chcą zaoferować dziecku ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, nie tylko w domu, ale też w podróży czy w poczekalni u lekarza. Obrazki są interesujące i posiadają dużo szczegółów, ich kolorowanie może więc wciągnąć dziecko na długi czas. Nie ma przeszkód, by rodzice kolorowali zwierzątka razem z dziećmi! W naszym zbiorze znajdują się również kolorowanki króliczki dla dorosłych, które pozwolą przyjemnie spędzać czas ze swoją pociechą na wspólnej pracy.

Co ważne, nasze kolorowanki kroliczki mają różne poziomy trudności, można więc dopasować je do wieku i umiejętności dziecka. Zróżnicowana jest również ich stylistyka – niektóre króliki przypominają postaci z kreskówki, inne realistyczne zwierzątka jakie znamy ze sklepów zoologicznych.

Kolorowanka z króliczkiem – do żłobka i przedszkola

Oferowane przez nas kolorowanki mogą być wykorzystywane również w pracy edukacyjnej – w przedszkolach, żłobkach, klubach malucha. Będą ciekawym wypełnieniem czasu wolnego albo interesującą częścią zajęć edukacyjnych, na przykład poświęconych nauce rozpoznawania zwierząt. W tym wypadku najlepiej użyć malowanki przedstawiającej grupę wiejskich zwierząt: królika, barana, kozę, kurę i świnkę. Słodkie króliczki z naszych kolorowanek nie tylko zachęcą dzieci do aktywności plastycznej, ale również zwiększą ich wrażliwość na świat przyrody i otaczającą nas naturę.

Króliczek kolorowanka wymagający połączenia punktów tworzących jego kontury, znajdzie również zastosowanie w czasie zajęć uczących liczenia. Z kolei kolorowanki z wielkanocnymi królikami to idealny materiał do zajęć na temat Świąt Wielkiej Nocy. Przy okazji kolorowania, nauczyciel może przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje związane z tym okresem roku. Do wielkanocnych kolorowanek z królikami można dołączyć te, które przedstawiają pisanki. Wiosenna lekcja plastyki gotowa!

Kolorowanki króliczki do druku

Ponieważ wiemy, że nasze kolorowanki ze słodkimi króliczkami są wykorzystywane zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli oraz wychowawców, dbamy o to, by nadawały się do druku. Dlatego każdy obrazek ma świetną rozdzielczość i wysokie walory graficzne. Malowanki z królikami można swobodnie drukować, bez żadnych obaw o jakość. Gwarantujemy, że na papierze szczegóły obrazków będą precyzyjne, a linie wyraźne – tak, by zapewnić dzieciom wiele godzin świetnej zabawy.